Акваріумні рибки вимагають особливого догляду, так як вони знаходяться в неприродному середовищі. Забезпечивши рибкам необхідне харчування, світло і кисень, ви зробите їх життя максимально наближеною до природних умов. Головну роль у чистоті акваріума і здоров’я рибок відіграє вода.

Яку воду заливати

Якщо ви вперше заводите акваріум, вам слід знати, що вода з-під крана не приносить користі рибкам. У ній містяться такі шкідливі речовини як хлор, іржа, пестициди та інші елементи, згубні для рибок. Поліпшити склад води допомагає її відстоювання. Перш ніж заливати воду в акваріум, не забудьте відстояти її не менше трьох діб. Якщо ви заллєте в акваріум воду без попереднього відстоювання, то рибки можуть захворіти або навіть загинути.

Зміна води в акваріумі

Стару воду з акваріума можна злити за допомогою шланга в ємність, що стоїть нижче рівня акваріума. Рибок і равликів на час заміни води потрібно помістити в бутель з відстояною водою. Водорості з акваріума потрібно промити від накопичених мікроорганізмів під струменем холодної води. Залежно від їх стану, частина рослин доведеться викинути. Елементи декору – черепашки, камені, скульптурки – можна промити гарячою водою, але без застосування миючих засобів. При бажанні камені можна навіть прокип’ятити.

Скла акваріума важливо ретельно прочищати за допомогою спеціальних щіточок

Скла акваріума потрібно вимити спеціальною щіткою, потім розкласти в ньому вимиті черепашки та камінці. Слідом посадіть водорості на місце і починайте заповнювати акваріум нової водою тонкою цівкою. Далі встановіть обладнання для акваріума: компресор для подачі кисню, обігрівач та інше. Рибок варто запускати у вже заповнений, очищений акваріум.

Як часто треба міняти рибкам воду

Часткова заміна старої води на нову повинна відбуватися щотижня, так як вода частково випаровується, раз в тиждень доливайте відстояну воду в акваріум. Очищати акваріум і міняти воду повністю треба в міру забруднення, але не рідше одного разу на місяць. У випадку, якщо якась із рибок загинула, бажано замінити воду в акваріумі, так як якщо вона загинула від інфекційного захворювання, можливо зараження всіх інших мешканців акваріума. Після цього краще не запускати рибок в акваріум кілька днів, поки не відновиться біологічний баланс, придатний для рибок.

Зміна води важлива для підтримки здорової екосистеми акваріума

Редакція bestfacts.com.ua зазначає, що зміна води представляє для себе жахливий стрес для мешканця акваріума. Тому її потрібно проводити швидко і максимально акуратно.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: