Наших дітей ми любимо катастрофічно мало. Батьки, часом зайняті зароблянням грошей і розриваються між двома-трьома роботами. Тому часу на улюблене дитя просто не залишається.

В результаті у багатьох мам і тат залишається комплекс на все життя, з-за того, що вони недолюбили і недоласкали своїх дітей. Так як же любити дитину?

Ще зовсім недавно, якихось 20-30 років тому, активну участь у вихованні дітей брали дідусі і бабусі. Просто тому, що батьки фізично не могли бути вдома. Сьогодні на зміну їм приходять няні. Часом від них не вимагають постійного участі в емоційному розвитку дитини, а зговірливості і вміння підкорятися господарського режиму.

Любов до дитини

А тим часом потреба в емоційній підтримці й любові малюк відчуває з перших хвилин народження. І з часом ця потреба стає все більше. Психологи в один голос твердять, наскільки важливо тісний фізичний і тілесний контакт з дітьми.

Дітям потрібно знати, що вони улюблені

В основному, фігурою дарує тепло і любов, є, звичайно, мама. Їй і належить грати головну роль в розвитку маляти у віці до 5-6 років. А от якщо мати відлучають від дитини або ж мати з ранку поспішає на роботу, то у дітей розвивається «комплекс сироти». Він психологічно і емоційно відривається від однолітків. Такій дитині важко буде створювати і підтримувати глибокі і тривалі контакти з оточуючими. Він не зможе повністю покластися на іншу людину.

Відсутність постійно, а не епізодичної емоційного зв’язку призводить до ранніх неврозів у дітей, що в майбутньому може добре попсувати життя, особливо особисту. Адже вона, як раз, і передбачає високу зацікавленість в близькій людині і глибоку емоційну близькість.

Як любити дитину або 5 мов любові наприклад, коли діти виховуються в дитячих будинках і притулках, де у персоналу просто фізично не вистачає часу і сил на всіх малят, вони виростають невпевненими, з низькою самооцінкою і рівнем домагання. І якщо з дитинства дитина чув закиди, то воно і засвоює цю модель поведінки.

Любов батьків до дитини

  • Запам’ятайте, любові не буває занадто багато. Не треба боятися любити надто сильно. Навпаки, треба боятися любити занадто мало.
  • Основні інструменти кохання – це фізичні і зорові контакти, через які формується емоційна прив’язаність, дружнє і відкрите ставлення до світу, впевненість у собі.
  • В «розумі» любити недостатньо. Помилково та думка, що батьківська любов – це те, що самій собою зрозуміло. Потрібно навчитися ще й повідомляти дитині про свою любов.
  • Обов'язково говорите дитині, що ви її любите

  • Психологічна похідна батьківської любові – це самооцінка малюка. Те, наскільки адекватно він себе оцінює, як часто і точно ми реагуємо на його поведінку і його самого.
  • Мами відповідальні за самооцінку дітей, папи ж – за рівень домагань, тобто те, до чого вони прагнуть.
  • Потрібно не тільки любити дитину, але і його вчити любити, а так само дбати про близьких.

Як показати дитині свою любов?

Власних дітей батьки повинні частіше носити на руках, обіймати, притискати до себе, цілувати, купати, гладити по спинці і так далі. До речі, тих дітей, які позбавлені все це, психологи радять садити на перші парти у школах. Щоб у них була можливість отримати увагу від вчителів, які будуть заглядати в зошит, обіймати за плечі і потискати руку.

Як взяти свою дитину? До речі, успішність кожної дитини залежить, як відомо, не лише від інтелектуальних здібностей. Важливо присутність в дитині впевненості в тому, що їх приймають і люблять.

Є ще один спосіб показати дитині, що він любимо. За допомогою погляду. Теплого, люблячого, захопленого, що обожнює і щасливого. Такий погляд красномовніше будь-яких слів говорить про те, що ми любимо своє чадо.

Любов матері до дитини

Вже через пару місяців після народження кожен малюк починає фокусувати погляд на різних предметах, розрізняти їх, а так само шукати очима людини, і не обов’язково маму.

Любов і увагу матері дуже важливі для дітей

Мама є найголовнішим і життєво необхідною людиною. Малюк постійно до неї тягнеться, сумує і плаче, коли мами довго немає поруч. Але найчастіше в сучасному житті виходить так, що роль мами виконують бабуся, няні і навіть деколи папи.

Деякі мами тікають на роботу, роблять кар’єру, а в цей час вдома з дітьми сидять чоловіки. Причому, кожна з них сподівається, що чоловіча суворість не заважає сильній статі бути ласкавими і виховувати дітей, дивитися на них з обожнюванням матері.

Як спілкуватися з дитиною?

Своїм дітям ми повинні навчитися дивитися відкрито і прямо в очі. Тоді і малюки, в свою чергу, навчаться впевнено дивитися людям в очі. Одна досить цікава закономірність: чим частіше і чим відкритіша діти дивляться дорослим в очі, тим частіше малюкам пропонують допомогу і підтримку.

Психологи з Великобританії провели простий експеримент у дитячому госпіталі. Виявляється, що волонтери, які безкоштовно допомагають медикам у лікарнях, частіше заходять до палати до тим хворим діточкам, які більш товариські, спонтанні і відрізняються відкритістю погляду.

Важливо багато часу проводити з дітьми

Діти відчувають всі, голос, інтонацію, дратівливість, добро і зло. І візуально видно, наскільки щиро і тепло дорослий відноситься. А ось аналіз російської дійсності показав, що фізичні контакти і погляди найчастіше використовуються мамами і татами як засіб покарання.

Строгий, розсерджений, суворий погляд одного з батьків як би закликає малюка зупинитися і попередити про фізичне покарання. Втім, вислів «б’є, значить любить» ми всі теж засвоїли ще в дитинстві, коли фізичне покарання, просто ремінь, сприймали як норми.

Януш Корчак «Як любити дитину»:10 Заповідей для Батьків Так як любити дитину? Любити – значить стимулювати його турботу про близьких і оточуючих. Любов є стимулом дітей до того, щоб вони без остраху відкривали і пізнавали світ таким, який він є, з усіма її смутками і турботами.

Хорошою матері замість слів «Пригорнися до мене малюк міцніше, поки я поруч з тобою, тобі нічого повинно бути страшно» треба сказати: «малюк, не бійся дивитись в очі оточуючим, дружньо і відкрито, як я дивлюся в твої очі. Та знай, щоб не сталось, у тебе завжди вистачить сил впоратися з труднощами. Поруч завжди буде той чоловік, який підтримає і той, який потребує твоєї підтримки і допомоги».

Мамина любов повинна допомогти відкрити дитині світ. Визнання ж у любові може звучати по-різному. Наприклад, «мені цікаво те, що ти робиш, «ти мені дорогий», «як гарно в тебе вийшло», «хто це так чудово намалював?», «давай обнімемося».

На думку редакції bestfacts.com.ua важливо встановити з дитиною довірливі стосунки, тоді ви зможете розуміти один одного.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: