Судак – хижак з родини окуневих. Його тіло має довгасту форму, голова загострена, зуби у риби гострі, клыковидные.

Середовищем існування судака є великі річки та чисті озера. Не терпить замулені водойми і брудні річки, бо в цих місцях ви його не зустрінете. Найбільша риба може досягати 1,2 метрів і важити до 12 кілограм. Судак віддає перевагу теплу воду.

Судак - гідний улов для будь-якого рибалки

Коли краще ловити судака?

Зловити судака ви можете, практично, в будь-який час року, але все ж існують періоди, коли ймовірність улову стає значно вище:

•Навесні – через 10-20 днів після нересту;

•Восени перед зимівлею.

Найуспішніша рибалка - навесні і восени

Весна

Навесні судака можна знайти в самих різних місцях водойми. Дуже часто вони збираються зграйками під мостами, де присутні невелике протягом, але в основному судака можна виловити в тихих місцях, таких як обриви і ями. Часто рибалки використовують ехолот, щоб напевно дізнатися розташування хижака. Коли риби у період нересту, то зловити його можна буквально на будь-яку приманку як в денний так і нічний. Молоді рибки найкраще клюють на світанку і при вечірніх сутінках, великі – вночі.

Ловити судака з човна простіше

Літо

Влітку у судака починається активне життя. Мешкає він часто в глибоких ямах, вирах, западинах. Дуже любить захаращені гілками або камінням місця. У спеку він часто ховається глибоко на дні, тому краще рибалити з човна. Якщо вам вдалося знайти судака влітку, то серія поклевок гарантована. Найкраще судаку сподобаються активні приманки, або штучні або живі. Результативними вважаються приманки зі звуковими капсулами. Судаку не дуже підходять сонячні спекотні дні, тому клювання більш вдалий при похмурій погоді або під час дощу.

Осінь

В період з кінця серпня по першу декаду листопада у судака починається активне накопичення запасів на зимівлю. Відповідно цей період є для рибалок «врожайним». Добре себе зарекомендувала ловля на джиг. Восени судак починає мігрувати з мілини на глибину. Найвдалішим місяцем для лову вважається жовтень, ще не дуже холодно і риба досить активна. З другої половини листопада і до утворення льоду, клювання затихає.

Судак - сильний і спритний хижак

Зима

Ближче до січня судак збирається невеликими зграями на глибоких ділянках водойми. Варто відзначити, що вгадати з приманкою практично неможливо. Якщо він зголоднів, то накинеться на все, що нагадує їжу. Щоб точно визначити місцезнаходження риби, слід потрудитися і побігати. А щоб не витратити час на риболовлю даремно, потрібно йти на водойму тоді, коли не нижче 10 градусів морозу. Коли погода погана, судак ховається на дні. Часом його дії непередбачувані, він може добре ловитися як при морозі в сонячну погоду, так і в період снігопадів. Для зимової риболовлі добре підійдуть донні снасті, гуртки, вудка з блешнею.

Судака можна зловити і взимку

На що ловити судака?

— На живця. Це самий ефективний і популярний спосіб. У ролі живця відмінно підійде піскар, плотва. Маленький судак добре клює на мотиль. Для нічного ужения підійдуть раки і жабенята. Варто відзначити, що наживку з малька обов’язково слід ловити в тому водоймі, в якому він мешкає.

Як правильно насаджувати живця на гачок — На жерлицу. Цей спосіб є одним з кращих для зимової ловлі судака, так як він в цей час мешкає на глибині. Жерлицу можна порівняти з маячком. Її розташовують неподалік від лунки і намотують на неї волосінь. До кінця волосіні кріплять грузило і гачки з мальком. Цей маячок забезпечений прапорцем, який сигналізує про початок клювання.

Ловля судака на жерлицы. Зимовий сезон — На блешню. Практично завжди судак реагує на штучну приманку. Найбільш придатними для нього є довгасті вузькі блешні, які розширюються до низу. Які краще блешні використовувати на судака, коливаються або обертаються — питання спірне. Це стосується і забарвлення блешень. Все залежить від погоди, пори року і місця лову.

Ловля хижака на блешню — На балансир. Балансир – штучна приманка, що нагадує маленьку рибку. Основне завдання цієї приманки зберігати рівновагу. Розташовані вони завжди горизонтально, а їх рухи нагадують переміщення малька. Це і змушує хижака атакувати приманку. Балансир оснащений трьома гачками: з боків і під черевцем. Колір балансира може бути будь-яким, від яскравих до спокійних тонів. Прийнято вважати, що яскраві кольори добре працюють в каламутній воді, а спокійні – прозорою. Розміри балансирів на судака 5-8 див.

Зимова ловля судака на балансир

Чим ловити судака?

— Спінінг. Як правило, спінінг застосовується для лову судака як з човна, так і з берега. Для цього вам знадобиться ехолот і хороші знання рельєфу дна. Спінінг повинен бути міцним і не довгим. В якості приманки вам підійдуть твістери, воблери і віброхвости. Але найкращі результати показує джиговая принада. Її розмір слід вибирати, враховуючи силу течії, глибину і рельєф водойми.

Судак успішно ловиться на спінінг

— Донка.Для лову судака часто використовують донку. За допомогою неї ловлять і з берега і з човна. Її, як правило, ставлять на ніч, збираючи улов вранці. Найчастіше така ловля дає непогані результати. Донку можна обладнати звуковими чи світловими сигналізаторами. Це особливо актуально при лові вночі або при поганих погодних умовах.

Донка на судака — Поплавкові вудка. Поплавкові вудка підходить для лову судака невеликих розмірів. Хоча і для такої риби вона повинна бути надійною і міцною, тому що судак енергійна і різка риба, поламати вудилище їй не складе великої праці. Товщину ліски підбирають так, щоб витягуючи рибу, не довелося користуватися підсакою.

Приманка для судака

Влітку прикормлювати судаки не має сенсу, та й взимку це роблять рідко. Головним кормом судака вважається дрібна рибка, яка мешкає в цьому ж водоймищі. Тому, слід підгодувати малька, а за нею пополювати обов’язково підтягнуться хижаки. Використовувати в якості підгодівлі хліб, кашу абсолютно безнадійно. Найкраще вам підійдуть черв’яки, жаби, маленькі рачки, личинки. Якщо ж використовувати покупну рибу, то її потрібно пропустити через м’ясорубку. Вона розподілитися по воді шлейфом.

Судак добре ловиться, якщо прикормити мальків

Редакція bestfacts.com.ua нагадує, що у судака добре розвинений нюх, тому застосування атрактантів зіграє вам на користь, головне вибрати потрібний аромат, тоді без здобичі ви не залишитеся. Ми рекомендуємо вам також ознайомитися з матеріалом про те, як ловити щуку.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: