Сом — бажаний трофей для більшості рибалок і одна з найбільших прісноводних риб. Зловити його за потрібною вправності і певних знаннях досить просто.

Щоб опинитися з трофеєм, потрібно знати, коли ловити, де ловити і на що. Саме про це піде розмова в даній статті.

Краснохвостый сом

Час ловлі сома

Взимку сом клює погано і не представляє спортивного інтересу для рибалок. Найчастіше він трапляється під час відлиг, при лові судака на балансири.

Навесні ж, при прогріванні водойми більше 10 градусів сом починає активно харчуватися аж до нересту. У цей період можна зловити сома протягом усього світлового дня.

Кращий час для лову сома - літо

Літо — самий перспективний період. Улюбленим часом серед сомоловов є липень і серпень. В цей час варто спробувати нічну риболовлю. Поступово, з похолоданням води сом втрачає свою активність і перестає годуватися.

Восени його ще можна успішно ловити до настання перших заморозків. Приблизно в середині листопада навіть найщасливіші рибалки не можуть похвалитися цим трофеєм.

Трофейним сомом можна пишатися

Способи лову сома

Ловля на спінінг

Для лову сома на спінінг застосовуються великі приманки — великі віброхвости різних форм і кольорів. Також застосовуються воблери з великим заглибленням. При вудінні на джиг з берега, снасть вибирають надійний, зазвичай спінінг із завищеними тестом, безінерційні котушки розміром від 3000, або мультипликаторные, плетений шнур діаметром не менше 0.25 мм Виходячи з планованих розмірів риби, місця лову, критерії снасті можуть змінюватись як у бік більш грубої оснащення, так і в бік більш легкою.

Ловля сома на спінінг При даному способі використовується класична ступінчаста проводка, також дає результат повільне волочіння приманки по дну.

Якщо говорити про гачках, то до них пред’являються найжорсткіші вимоги. Не варто економити і вибирати щось подешевше. Трапляються були сходи самих великих сомів саме через розгинання гачка.

Перспективними місцями пошуку сомів при лові на спінінг є глибокі чисті річки, глибокі водосховища та озера, іноді кар’єри. Локальними місцями будуть ями з різними перепадами глибин, також завалені різними корчами.

Деяких сомів буває важко підняти

Використання човна і ехолота в даному випадку дає відчутну перевагу: можна відносно швидко знайти рибне місце, також набагато зручніше вываживать велику рибу. Серед рибалок широко поширена ловля на тролінг з застосуванням воблерів великого заглиблення. По моделям та кольором у сома немає однозначних переваг.

Донна снасть

При виборі донної снасті також вимоги до надійності високі. Вудилища застосовуватися короткі і потужні (довжина до 2.7 м), часто з тестом до 150 гр. Пояснюється це тим, що ловля ведеться на глибоких ямах і при сильному плині і, відповідно, слід застосовувати важкі вантажі.

Ловля сома на донку Рибалки часто залишають снасть без нагляду. Тому її слід надійно закріпити на березі і по можливості послабити фрикціон. Також існує специфічна риболовля з використанням квока –пристосування для приманювання сома шляхом періодичних ударів їм про воду і створення специфічного звуку. Користуються квоком при риболовлі на човні. При виборі місця, намагаються знайти яму з зворотною течією та різкими перепадами глибин. Якщо ж яма закоряжена, то ймовірність вивести сома знижується.

Квок для лову сома

Насадки для лову сома

Земляний черв’як. При його використанні намагаються брати великих кожушків, найчастіше для упіймання найбільшою риби насаджують по кілька штук. Якщо ж таких немає — можна завжди можна насаджувати середніх черв’яків, але в набагато більшій кількості. У такому разі черв’яків проколюють поперек, щоб досягти потрібного обсягу і привабливості для сома. Гачки варто застосовувати порівнянні з розміром приманки.

Для лову сома краще використовувати великих черв'яків

Жаба. Способів насадки цієї наживки існує кілька. Деякі рибалки намагаються зберегти жабу живий і насаджують її акуратно під шкіру, або гачок протягують між м’язів на задній лапі. Інші ж, перед насадкою жаби на гачок глушать її і додатково підсмажують на багатті. Це надає принаді специфічний аромат, який приваблює сомів.

Три способи полювання на великого сома Живець. Це цілком робоча насадка. Кращим живцем для лову є в’юн, але в зв’язку з тим, що він є важкодоступним, можна використовувати інших риб. Зазвичай це плотва, великий піскар, рідше – окунь і йорж.

Для лову сома найкраще підходить в'юн

Рак. Якщо ж ви знаєте, де можна добути раків, то можна використовувати і їх. Насаджують раку не цілком, а тільки його хвостову частину. Жало гачка зазвичай виводиться. Приманка не користується широкою популярністю на увазі важкодоступність, але, використовуючи її, можна розраховувати на часті покльовки.

Рак - ласощі, перед яким сом не може встояти

Приманки для лову

Широкого поширення приваживание сома не отримало, так як це хижа й осіла риба. Але існують кілька способів, які можуть підвищити шанс на успіх.

Можна використовувати курячі потрухи, биту двостулкову черепашку перловицу, а також відходи від обробки риби. Все це набивається в садок з невеликою осередком, туди ж лягає камінь. Після чого садок з човна опускається на дно на мотузці. Стати треба вище за течією місця лову. Приблизно раз на півгодини садок піднімають на метр від дна і похитують, щоб створити шлейф запаху і дрібних частинок.

Як зловили і відпустили трофейного сомаРедакция bestfacts.com.ua впевнена, сом, вловивши цей «аромат», обов’язково зацікавиться і захоче поласувати приготованої йому наживкою.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: