Щука — найвідоміша прісноводна хижа риба. Може нападати на рибу більше за себе. Середовищем існування щук є чисті річки і озера в північних регіонах.

Щука — одиночна риба, живе в прибережній зоні, біля заростей, в непроточних або слабопроточних водоймах. Найбільша риба може досягати 1,5 метра і важити до 35 кілограм. Така велика щука живе не у всіх водоймах, і дуже рідко рибалки можуть похвалитися таким трофеєм. Нереститься риба ранньою весною.

Щука - почесний трофей для будь-якого рибалки

Коли краще ловити щуку

Ловити щуку можна в будь-який час року, але є 2 періоду, коли зловити щуку простіше:

•навесні – після руйнування льоду на водоймі та після закінчення нересту;

•восени – вересень і жовтень, коли йде набір жиру перед зимівлею.

Шикарний улов на тайгових озерах

Весна. Самими ідеальними місцями для лову щуки в весняний період є такі ділянки водойм, де вода межує з заростями. Клювання в цей період триває весь день, але бувають моменти тимчасового затишшя. Дуже добре ловиться щука в теплу похмуру погоду без вітру. У цьому випадку в ролі приманки повинна виступати блешня. Щоб правильно підібрати приманку, необхідно враховувати глибину водоймища, в якому збираєтеся ловити щуку. Якщо глибина менше метра, то і приманки повинні бути легкими.

Ловля щуки ранньою весною: тактика пошуку, робочі приманки Літо. У літню спеку зловити щуку дуже складно, але все ж це реально. Якщо погода дощова і похмура — у вас є шанс. В цей час вона клює на протязі всього дня, в спеку – лише рано вранці і пізно ввечері. Влітку щука шукає найхолодніше місце у водоймі, а це – глибина. В цьому випадку краще ловити з човна. В якості наживки влітку використовують мальків, а іноді і воблер.

Щука - хитра і розумна риба

Осінь. У вересні, жовтні щуки починають активно запасатися жиром. Як правило, активний клювання спостерігається вранці і ввечері, але стверджувати, що вдень не клює щука не можна. Чим ближче до зими, тим глибше йде щука до дна, намагаючись при цьому сховатися за яким-небудь колодою або корчем. У цей період можна ловити щуку будь-яким способом на будь-яку наживку, але все ж, краще всього ловля щуки відбувається на блешню.

Восени у щуки починається жор

Зима. Найкращим періодом зимової риболовлі є перша половина зими. В цей час щука більш активна і голодна. Ідеальним умовою тут виступає похмура погода і сніг на поверхні льоду. З настанням відлиги ловля щуки найбільш ефективна. Її можна зловити як вдень, так і вночі. Найбільш підходящою снастю для зимової риболовлі служить жерлица.

Взимку можна розраховувати на хороший улов

На що ловити щуку?

— На живця. В якості наживки на щуку найкраще використовувати живця (плотва, піскар, карасик). На відміну від штучної приманки, живець має запах і природно рухається. Маленькі щучки нормально клюють і на хробака, а для весняної та літньої риболовлі відмінною наживкою буде рак або жабеня.

Оснастка для ловлі щуки на живця.Своїми руками. — На жерлицу. Це найпоширеніший і ефективний спосіб зимової ловлі. Жерлица являє собою маяк, який ставлять біля лунки, на нього намотують волосінь. На кінці волосіні прилаштовують грузик і, відповідно, гачки з живцем. На цей маяк, у якості сигналізатора клювання, чіпляють прапорець.

Ловля щуки з льоду. Розстановка жерлиц. — На капкан. На нижній край капкана чіпляють приманку (ідеальним варіантом буде живець) і протягують його дротом. Для залучення уваги щуки живець повинен бути досить активним. Механізм капкана працює так: при заковтуванні приманки капкан закривається, пробиваючи верхню щелепу щуки. Влітку капкан кріпиться до гілки дерева або до палиці, увіткненої в дно, взимку – до палиці, яка лягає поперек лунки.

Ловля щуки на капкан. Підводна зйомка -На поппер. Так називають поверхневу приманку, яка має отвори, за допомогою яких видаються звуки. Найкраще поппер підходить для неглибоких водойм, з невеликою течією, порослих очеретом.

Поппери. Техніка лову на мілководді — На блешню. Блешня є штучною металевої приманкою у вигляді рибки або інших комах. На кінці розташований гачок або ж трійник (потрійний гачок). Кріпиться вона до волосіні або до повідця. Блешня бувають 2 видів: коливні і обертаються. Вибір кольору блешень залежить від таких факторів: пора року, погодні умови, чистота водойми.

Ловля щук. Як вибрати блешню — На балансир. Це штучна приманка, яка являє собою малорухливого малька на дні водойми, в якого з обох боків розташовані гачки. А в нижній частині прикріплений потрійний гачок. Балансири випускаються різних кольорів і відтінків, а вибір кольору при лові щуки визначається погодними умовами.

Щука на балансир

Тактика ловлі щуки

Визначальним і переможним фактором у цій справі є досвід. Для того щоб зловити щуку, потрібно знати її середовище проживання, звички і мати цілий арсенал наживок. У більшості випадків доводиться експериментувати, так як щука дуже примхлива риба.

1.При лові щуки з берега, ефективно підійде живець, якщо, звичайно, погодні умови будуть на вашому боці.

2.Якщо ви маєте намір ловити щуку в спокійних водоймах, то вам допоможе потопаючий воблер.

Щука обожнює живця, але ловити на нього результативно в тому випадку, коли ви впевнені, де вона знаходиться. Ймовірність улову на всі інші принади однакова. При виборі приманок, розберіться в правильному їх використанні.

Путін ловив на блешню «Цар-риба»

Приманка для щук

Підгодівля. Ідеальними компонентами як підгодовування можна вважати: порізані шматочки риби, нутрощі і кров домашніх тварин. Ці інгредієнти можна поєднувати з комбікормом і кидати у воду, в те місце, де збираєтеся ловити щуку.Одним із дієвих способів підійде підгодовування самого малька, на якого і буде полювати щука.

Рибалка: Щука — монстр Атрактанти. Щука віддає перевагу натуральні запахи, ніж ароматичні речовини. Варто відзначити, що щука атакує свою жертву з укриття, тому вся ставка йде на зір, а не на нюх. Враховуючи, що їй притаманні несподіваність, обнюхування видобутку йде на другий план. Але все ж, природні запахи, такі як кров, здатні зацікавити щуку на відстані.

Атрактанти для хижаків Редакція bestfacts.com.ua бажає вам гарного улову і рекомендує подивитися статтю про найбільшу щуку в світі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: