Серед багатьох очікують появи на світ дитини мам ходить чимало міфів про те, чи варто відвідувати стоматолога. Деякі і зовсім впевнені, що стоматологічне втручання зашкодить малюкові, і воліють терпіти зубний біль.

Проте це абсолютно не корисно для вагітної, ні для плоду. Хоча це питання ще не вирішене, але деякі лікарі пов’язують передчасні пологи і деякі інші ускладнення із захворюваннями ясен. У будь-якому випадку, періодонтит або гінгівіт ясно вказують, що стан здоров’я матері погіршився. «Нешкідливий» карієс – це ніщо інше, як вогнище хронічної інфекції, що негативно впливає на організм. Гормональні зміни, що відбуваються під час вагітності, впливають на розвиток і швидкість протікання захворювань порожнини рота, тому потрібно відвідувати стоматолога відразу ж при появі перших симптомів.

Лікувати зуби під час вагітності - можна і потрібно, відкладати лікування - шкідливо і не можна

Рентген зуба при вагітності

Ця, здавалося б, проста процедура багатьом здається небезпечною для вагітних, тому що опромінення потенційно може привести до народження дитини з недоліком ваги. Щоб уникнути таких наслідків рентген зубів не роблять до кінця другого триместру вагітності. Але якщо знімок важливий для лікування захворювання, то його можна зробити, надівши на пацієнтку «свинцевий фартух», який зводить ризик опромінення до мінімуму. На великому терміні вагітності рентген вже фактично безпечний, і в разі, якщо зуби серйозно захворіли незадовго до пологів, знімки потрібно робити, щоб встигнути розібратися з проблемою до народження малюка.

Анестезія зуба при вагітності

Ще одна популярний предмет суперечок – це анестезія, яку роблять при лікуванні зубів. Без знеболювання стоматологічне втручання важко переноситься, а також призводить до викиду адреналіну, підвищення артеріального тиску та рівня цукру в крові та погіршення загального стану пацієнта. Тим не менш, під час вагітності місцеву анестезію можна робити, для чого використовуються препарати, які надають мінімальний вплив на плід, або не проходять через трансплацентарний бар’єр.

Видалення зуба при вагітності

Сучасні стоматологи намагаються у всіх ситуаціях вдаватися до видалення зубів в саму останню чергу. Але в складних ситуаціях, коли зберегти зуб вже не можна, а запалення може поширитися на сусідні тканини – видаляти зуби потрібно, особливо вагітним жінкам. Питання про кожному конкретному випадку повинен вирішувати лікар і свою рекомендацію може дати акушер-гінеколог.

Зуби після вагітності дозволяє зберегти в цілості регулярні огляди до вагітності

Важливо пам’ятати, що проблемні зуби можуть «дозрівати» роками, і вагітність послужить лише поштовхом, який приведе до того, щоб вони почали завдавати сильний дискомфорт або хворіти. Тому для боротьби з захворюваннями порожнини рота найефективніше регулярно проходити стоматологічний огляд. Якщо рішення про продовження роду було усвідомленим і запланованим, то краще заздалегідь вирішити всі нагальні проблеми зі здоров’ям, і навіть вдатися до медичного туризму – діагностика та лікування в Німеччині чи іншій європейській країні дозволять уникнути неприємних наслідків вже під час вагітності.

Редакція bestfacts.com.ua радить не відкладати відвідування стоматолога незалежно від того, чи можете ви придумати причину для цього – чи ні.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: