Останнім часом діагноз «безпліддя» все частіше ставиться чоловікам. Причин чоловічого безпліддя багато, одна з них – тератозооспермія.

Що таке тератозооспермія?

При цій формі безпліддя в сім’ї виявляється занадто велику кількість сперматозоїдів з аномаліями розвитку. Сперматозоїди в яєчках утворюються постійно, і частина з них має відхилення – наприклад, у них порушена будова головки або хвоста, потовщена шийка. У нормі кількість аномальних сперматозоїдів не перевищує 50%.

Тератозооспермія є однією з причин чоловічого безпліддя

При тератозооспермію аномальних клітин більше половини, що заважає нормального запліднення. Діагноз ставлять після мікроскопічного аналізу насінної рідини і підрахунку числа сперматозоїдів, які мають патологію.

Причини тератозооспермію

Найчастіше тератозооспермія виникає запальних захворювань, у тому числі простатиту і епідидиміту. Крім того, число аномальних сперматозоїдів може бути високим через варикоцеле – варикозне розширення вен яєчка. Тератозооспермія з’являється і внаслідок інфекцій сечостатевої системи, наприклад герпесу. Одна з можливих причин тератозооспермію – різні гормональні порушення, в тому числі з-за прийому препаратів, що містять гормони. Часом ця патологія виникає з-за шкідливих звичок. На якість сперми негативно впливають куріння, алкоголь, сидячий спосіб життя, стреси і перевтома.

Лікування тератозооспермію

Правильно поставити діагноз і скласти план лікування вам допоможуть в Центрі планування сім’ї і репродукції професора Цеху. Центр планування сім’ї оснащений сучасним обладнанням, що дає можливість точно визначити відсоток аномальних сперматозоїдів. Поки немає впевненості в постановці діагнозу, особливих причин для занепокоєння немає, адже практично у будь-якого здорового чоловіка в насінної рідини зустрічаються патологічні спермії. Але якщо у діагнозі немає сумнівів, необхідно точно встановити причину хвороби (наприклад, запалення) і усунути її.

Для успішного лікування тератозооспермію обов'язково потрібно звернутися до лікаря

Як зазначає редакція bestfacts.com.ua існують також деякі кошти, які в будь-якому випадку допоможуть поліпшити стан сперми, але для правильного підбору препарату та дозування необхідна порада лікаря.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: