Щитовидна залоза регулює основні процеси життєдіяльності, виробляючи необхідні гормони. Порушення в роботі щитовидної залози можуть призвести до серйозних наслідків, тому важливо вчасно звернути увагу на захворювання і розпочати його лікування.

Захворювання щитовидки

Захворювання щитовидної залози зустрічаються так само часто, як і цукровий діабет. Найбільш поширеними є гіпертиреоз і зоб.

Гіпертиреоз — стан, при якому щитовидка виробляє занадто велику кількість гормонів. Це призводить до прискорення всіх процесів в організмі. Зовсім інший стан, при якому гормонів утворюється мало, називається гипотериозом.

Зоб з’являється в результаті йододефіциту. Зоб проявляється, в першу чергу, збільшенням залози. В результаті цього захворювання деформується шия людини.

Лікування щитовидної залози краще не відкладати

Поширеним захворюванням є і рак щитовидної залози. Для нього характерна поява злоякісних утворень.

Як перевірити щитовидку?

Щоб перевірити щитовидку, необхідно правильно оцінити стан свого здоров’я. У цьому можуть допомогти перші симптоми захворювань. Першими симптомами завжди виступають млявість, збої в роботі статевих органів, м’язові болі, сильне випадання волосся, ламкі нігті, запори, прискорене серцебиття.

Якщо ви помітили у себе якісь з перерахованих симптомів, потрібно скористатися засобами діагностики для правильного визначення діагнозу. Як правило багато клініки надають безкоштовну медичну консультацію, пройшовши яку ви можете не тільки отримати потрібну інформацію з симптомів, які вас турбують, але і познайомиться з клінікою, лікарями і послугами.

У будь-якому випадку варто записатися на прийом до вачу. Можливо, ви дещо перебільшували небезпека симптомів, і тільки лікар зможе поставити діагноз або розвіяти ваші сумніви. Спочатку лікар обстежує щитовидну залозу шляхом пальпації (промацування). При необхідності лікар дасть вам направлення на УЗД щитовидки або МРТ.

Як вилікувати щитовидку?

Якщо у вас встановили наявність якого-небудь захворювання щитовидної залози, потрібно відразу ж почати його лікування. Нерідко захворювання розвивається в результаті сильного потрясіння. У такому випадку потрібно знизити рівень стресу.

Від деяких порушень в роботі щитовидної залози можна позбутися лише оперативним шляхом. Однак більшість захворювань припускають консервативний спосіб лікування. Воно може тривати близько року, так як препарати повинні допомогти повністю відновити гормональний фон людини.

Одним з найбільш ефективних способів лікування є терапія радіоактивним йодом. Результати такої терапії з’являються вже через кілька місяців з початку лікування.

Редакція bestfacts.com.ua рекомендує відразу звертати увагу на симптоми і не відкладати візит до лікаря. Вчасно вжиті заходи допоможуть вам зберегти фінанси, час і, звичайно ж, здоров’я.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: