Що таке подагра? За матеріалами медичного сайту, це одна з форм запального процесу в суглобах, найчастіше вражає нижні кінцівки і пальці рук, і зустрічається в основному у чоловіків.

Причина захворювання криється в надлишку сечової кислоти в організмі. Сечова кислота повинна повністю виводитися нирками, однак, у результаті різних порушень обміну речовин цей процес збивається, і вищезгадане речовина починає осідати в суглобах, що й призводить до запалення.

Подагра на ногах. Як лікувати?

Найчастіше подагра виникає в осіб з надлишковою масою тіла та підвищеним тиском, тому вирішальну роль в профілактиці захворювання відіграє дотримання правил здорового способу життя – вживання оптимальної кількості рідини, контролю маси тіла, перехід на здорове харчування.

Подагра - запальні процеси в суглобах

В період загострення захворювання важливо мінімізувати навантаження на пошкоджені суглоби. Лікар призначає знеболюючі і нестероїдні протизапальні препарати (реопірин, кетазон, колхіцин), у разі переходу хвороби в хронічну форму – препарати, що нормалізують процес обміну сечової кислоти (бенемид, аллопуринал).

Лікувати подагру в домашніх умовах

Гостра біль, набряк, почервоніння уражених суглобів, підвищення температури – ось ознаки нападу подагри. В такому стані хворий повинен дотримувати постільного режиму (хворий кінцівки краще надати піднесене положення), приймати велику кількість рідини та дотримуватись спеціальної дієти, що виключає м’ясні і рибні продукти, алкоголь.

Для полегшення стану і зниження больових відчуттів рекомендується прикладати до запалених областях лід, накладати пов’язки з маззю Вишневського. Категорично заборонено вживати аспірин – він негативно позначається на виведенні сечової кислоти і ускладнює перебіг захворювання. Полегшують стан народні засоби, такі як відвари з череди, шавлії, ромашки, цибульний суп, яблука і навіть сало або рибне філе – їх можна використовувати як компрес.

Який лікар лікує подагру?

Лікування подагри займається лікар-ревматолог. Він ставить діагноз на підставі різних досліджень – загального аналізу крові, визначення рівня сечової кислоти, рентгена суглобів, після чого призначає медикаментозне лікування і дає рекомендації щодо харчування і рухової активності.

Подагра – серйозне захворювання, яке в подальшому може призвести до тяжких порушень роботи нирок, тому редакція bestfacts.com.ua радить при найменших симптомах звертатися до лікаря, щоб отримати кваліфіковану допомогу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: