Всі ми знаємо, як неприємно і деколи страшно виявити у себе або близьких людей серйозне захворювання. На жаль, людський організм не досконалий, і чим старша людина, тим більше всі його системи піддані ризику розвитку різних захворювань. Однією з таких « вікових» хвороб є остеопороз.

Що таке остеопороз?

Що ж таке остеопороз та як лікувати цю «заразу»? Ця хвороба носить кістково-м’язовий характер. Вся кісткова система людини являє собою досить складну архітектуру. При остеопорозі кісткова тканина хворого уражається, в ній порушуються обмінні процеси, щільність кісток при цьому знижується, у зв’язку з чим збільшується крихкість, підвищується ризик переломів. Перебіг захворювання ускладнюється тим фактом, що воно носить хронічний і прогресуючий характер.

Етапи остеопорозу

Остеопороз – це найчастіше вікове захворювання, пов’язане з природним старінням організму, що проявляється приблизно після 65 років. Однак у ряді випадків обмінні процеси в кістково-м’язовій системі людини порушуються з інших причин, наприклад, гормональні збої в жіночому орагнизме у постклімактеричний період, або як вторинне захворювання після перенесених важких заболеванией, таких як цукровий діабет або артрит.

Як остеопороз виявляється?

Остеопороз – вкрай небезпечне захворювання, і стає ще більш небезпечним через те, що початок цієї недуги найчастіше є безсимптомними, або, що ще більш поширене, помилково приймається за артрит або остеохондроз. Розпізнають його за наявності переломів у хворого.

Однак діагностувати його все ж можна і на більш ранній стадії, звернувши увагу насамперед на ломоту в суглобах, швидке руйнування зубів, посічені ламке волосся або нігті.

Остеопороз головне вчасно діагностувати

Хворі остеопрозом часто гостро реагують на зміну погодних умов, скаржаться на сильні болі в грудях і попереку, мають ряд проблем з яснами, їх мучать нічні судоми, і навіть має місце зниження зростання через зниження висоти кісток хребетного відділу. При виникненні будь-яких з перерахованих вище симптомів настійно рекомендується терміново звернутися до лікаря за очною консультацією.

Методи лікування остеопорозу

В першу чергу при виявленні захворювання необхідно зайнятися на лікуванням основного захворювання, побічним ефектом якого є остеопроз, якщо таке є. Потім є необхідність проводити фармакологічну терапію.

Ліки можуть відрізнятися при даному захворюванні не тільки по дозуванню, але і по частоті застосування (одні приймають раз на тиждень, інші раз у рік). Але призначити необхідні ліки може тільки лікар!

Також важливо при цій хворобі дотримуватись спеціальної дієти, вживаючи в їжу якомога більше продуктів, що містять вітамін Д і кальцій.

На думку редакції bestfacts.com.ua, остеопороз є одним з найбільш сложнодиагностируемых і важких захворювань, тому своєчасне звернення до фахівця допоможе збільшити шанси на сприятливі прогнози.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: