Кашель у людини може виникати з різних причин. Найчастіше його появу провокують простудні захворювання, вірусна інфекція верхніх шляхів дихальної системи, а також запальні патологічні процеси в бронхах або легенів.

Але якою б не була причина виникнення хвороби, кожну людину більше цікавить інше питання – «Чим лікувати кашель і як позбутися від нього назавжди?»

Симптоми кашлю

За своєю природою кашель являє собою рефлекторного походження дія, яка спрямована на видалення з організму хвороботворних мікроорганізмів, сторонніх тіл, небажаних частинок, а також виведення з дихальних органів зайвої відокремлюваного мокротиння. Важливо розуміти, що кашель не є самостійною нозологією, а лише симптомом, який супроводжує більшість запальних процесів органів дихання.

Кашель важко з чимось сплутати

Залежно від перебігу патологічного процесу і його характеру, кашель може бути сухим і мокрим, тобто таким, при якому відокремлюється мокротиння. Якщо вологий кашель свідчить про сприятливому перебігу захворювання і сприяє прискоренню процесів позбавлення організму хворого від небажаних відділень, то сухий навпаки, ще більше дратує і травмує слизову оболонку дихальних шляхів, що супроводжується болем і не приносить очікуваного полегшення.

Лікування кашлю

Сучасна медицина пропонує декілька варіантів лікування кашлю. Більшість класичних терапевтів рекомендують своїм пацієнтам приймати протикашльові засоби, а також препарати, дія яких спрямована на ліквідацію вогнища запалення. Актуальними при сухому кашлі будутмуколитические фармацевтичні ліки, що сприяє його трансформації у вологу форму та полегшують відділення мокротиння. При кашлі доцільно застосування имуномодуляторов, які сприяють активації захисних сил організму людини і піднімають рівень його імунітету.

Вельми популярним і ефективним методом позбавлення від кашлю на сьогоднішній день прийнято вважати фітотерапію та лікування за допомогою рецептів народної медицини. Природно, ці кошти є безпечними для людини, натуральні, і не викликають побічних ефектів. Тому багато хворих обирають для себе саме цей дієвий метод лікування, що допомагає позбутися від симптомів кашлю, відновити травмовані хворобою тканини і поліпшити загальний стан здоров’я людини.

Причини кашлю та його лікування Дуже важливо під час лікування від кашлю слідкувати за кількістю випитої за добу рідини. Хворому рекомендується вживати не менше двох літрів води на день, щоб стимулювати процеси розрідження мокротиння в дихальних шляхах і сприяти її легкому відділенню від їх стінок.

Народні засоби від кашлю

Найбільш поширеним народним методом позбавлення від кашлю є інгаляції такими травами, як чебрець, мати-й-мачуха, шавлія, календула, липа, ромашка. Для досягнення позитивного терапевтичного ефекту хворому слід дихати протягом 10 хвилин парами настою цих рослин, попередньо накривши голову рушником. В гарячий складу запаренных трав можна додати кілька крапель ефірного масла евкаліпта, що не тільки покращує прохідність дихальних шляхів і знімає їх набряклість, але і чинить противірусну дії, впливаючи тим самим на причину хвороби.

Як вилікувати кашель швидко? Ефективно бореться з кашлем гірчиця з медом. Для приготування цього засобу слід взяти в рівних пропорціях вершкове масло з медом і додати до суміші суху гірчицю в кількості 1 чайна ложка на кожні 100 г складу. Засіб необхідно приймати по столовій ложці перед кожним прийомом їжі до повного одужання.

Позбутися від кашлю швидко допоможуть також растирки з часником перед сном. Для їх приготування знадобиться розтоплений баранячий жир і натертий часник, які ретельно перемішуються, після чого втираються в область грудей і спини. Багато, хто випробував цей метод, стверджують, що від кашлю їм вдалося позбутися вже після перших двох таких процедур.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: