На думку більшості, герпес являє собою характерне, але не небезпечне висипання на губах, яке супроводжується легким свербінням. Це лише частково справедливо, і фахівці проблему герпесу представляють складніше.

Насправді, це вірусне захворювання з характерним висипанням пухирців на слизових оболонках і шкірі. Цей вірус, як і будь-який інший, вражає клітину людини і вбудовується в її генний апарат. І при кожному діленні клітини вірус передається іншим разом зі спадковою інформацією.

Один з симптомів герпесу - висипання на губі

Зараз, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, майже кожна людина на Землі страждає вірусом простого герпесу. Але це зовсім не означає, що хворі всі поголовно. В одного він проявляється раз на місяць, а в інших-раз у рік, третє вірус взагалі не турбує. Але коли імунітет різко знижується, інфекція може активізуватися.

Герпесом можна заразитися через поцілунки, повітряно-крапельним шляхом, через загальну чашку або немиті руки. А після попадання вірус залишається в нервових сплетеннях хребта на все життя.

При зараженні вірусом герпесу з’являється характерна для застуди біль, ломота в тілі і підвищення температури. А на зараженому ділянці збільшуються лімфатичні вузли. А ось лихоманка на губі — це вже завершальний етап зараження. Коли бульбашки подживают, уражену ділянку перестає бути заразною.

Що таке герпес? Симптоми герпесу та методи лікування Описаний вище — перший тип вірусу. Другий — з’являється при статевих контактах з зараженим людиною. І він теж не з’являється до пори до часу. Вчені стверджують, що цей вірус генітального герпесу протікає безсимптомно у більшості.

Для профілактики герпесу слід уникати переохолоджень, фізичного і розумового перенапруження і включати в меню їжу, багату білками і вітамінами.

Як вилікувати герпес?

Зараз, на жаль, немає таких препаратів, якими можна було б вилікуватися від герпесу. Але з його проявами можна впоратися. Лікувати герпес у домашніх умовах можна препаратами, званими нуклеозидами. Багато років найпопулярнішим засобом є Ацикловір.

Лікування герпесу

Втім, інфекцію можна лікувати народними засобами. Для того, щоб лікувати герпес в домашніх умовах, пошукайте у своїх запасах листок білого паперу некрейдованого. Його поверніть конусом, поставте на чисту тарілку підставою і опустіть з емальовану ванну або раковину — це необхідно для пожежної безпеки процедури, оскільки конус треба спалити. Запаліть папір з вершини конуса і коли він згорить наполовину, перекиньте з тарілки в раковину.

На поверхні тарілки ви побачите живичную смолу. Це і є бальзам, який треба швидко зняти пальцем і намазати тільки на уражену ділянку шкіри. Ліки допоможе в кілька разів скоротити термін лікування та частоту висипання герпесу. Ось якщо цю процедуру провести на початковій фазі захворювання, то бульбашки можуть і не виступити зовсім.

Ще один дієвий метод лікувати герпес на губах. Змочуйте вірус валокордином кілька разів в день і помітите, як герпес піде на спад.

Для лікування герпесу підвищуйте імунітет Лікувати герпес на губі можна і до його активної фази. Для цього рекомендується 2-3 рази в день змащувати уражену ділянку вушною сіркою. Причому, її потрібно ретельно втирати в хворі місця. Лікувати герпес таким чином можна і на тілі, і навіть у носі. Через 2-3 такі процедури хвороба починає відступати.

Як вилікувати герпес на губах під час вагітності?

Під час вагітності можна лікувати герпес все тими ж народними засобами. Страждають можуть полегшити хворобу гілочками малини. Зрізані гілочки промити кип’яченою водою, порізати на 2 сантиметрові шматочки і розжувати у роті до стану кашки. Отриману кашку прикладати до ураженої ділянки шкіри. В малинових кущах містить поліфенольні речовини, які пригнічують вірус герпесу.

Для лікування герпесу використовують часник

Як тільки на губі починає з’являтися «застуда», потрібно взяти головку часнику, розчавити її, покласти в марлю кашку, згорнути і натирати болячки. Печіння виникнути не повинно. Після цього розвести яблучний оцет і мед у співвідношенні один до одного, перемішати і мазати бульбашки два рази в день.

Захисні функції організму, стимулюють бета-каротин, біофлавоноїди, аскорбінова кислота, цинк, що містяться в буряку. Можна зробити наступне ліки. Віджати сік з бурякової гички, двох морквин, яблука і пучка петрушки. І пити отриману рідину невеликими порціями протягом дня. Це допоможе підвищити імунітет та опірність організму вірусам.

Як лікувати герпес на губах? Вірус герпесу може передаватися від батьків до дитини. І після цього так само дрімати в маленькому організмі до пори до часу. Висипання можуть турбувати зрідка, але варто пам’ятати, що інфекція виступає не тільки на поверхні тіла, але й вражає організм зсередини. Тому важливо постійно підвищувати і підтримувати імунітет малюка всілякими способами. Як і чим лікувати герпес у дітей — краще всього знає лікар. У цьому випадку самолікуванням краще не займатися.

Як лікувати генітальний герпес

Генітальний герпес — це вже більш серйозне захворювання, для лікування якого вам слід в першу чергу звернутись до лікаря для уточнення діагнозу та отримання повноцінного курсу лікування. Зараз не існує лікаря, який займається лише генітальним герпесом. Таких хворих лікують урологи, гінекологи і венерологи. Ви можете вибрати будь-який.

Для лікування статевого герпесу проконсультуйтеся з лікарем

Для місцевого лікування статевого герпесу застосовують препарат Ацикловір. Їм варто змазувати уражені ділянки шкіри 5 разів на день 10 днів поспіль. Крім цього, використовують Валацикловір. Їм мажуть 2 рази в день 10 днів. Так само застосовують місцево у вигляді аплікацій на уражені ділянки Фоскарнет або Фаскавир.

Крім усього іншого, хворим генітальний герпес вводять вакцину, до складу якої входять убиті віруси герпесу, але під час ремісії. Слід зробити 5 ін’єкцій по 0,2 мл вакцини. Таку процедуру варто проводити два рази на рік.

Генітальний герпес у чоловіків Варто відзначити, що герпес не треба лікувати таблетками. Всі процедури можна обмежити частими змащування мазями. І ні в якому разі не можна видавлювати бульбашки герпесу. Інакше можна занести інфекцію.

Редакція bestfacts.com.ua бажає вам міцного здоров’я та сильного імунітету, щоб ніякі хвороби не змогли вас зламати.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: