Ерозією, або ектопією шийки матки у вітчизняних гінекологів прийнято називати не викликає особливих нарікань у західних фахівців фізіологічний стан цього жіночого полого органу. Тим не менше, воно не є абсолютно нешкідливим.

Причини виникнення ерозії шийки матки

Захворювання починається з порушення епітелію слизової оболонки шийки матки.

Фактори, що провокують ектопію, можуть бути наступними:

  1. травми, набуті під час пологів, абортів, або статевого контакту;
  2. інфекції в статевій сфері (наприклад, герпес, папілома) або проведення їх неправильного лікування;
  3. знижений імунітет, який провокує ослаблення всіх функцій організму в цілому.

Ерозія шийки матки найчастіше ніяк себе не виявляє

Складність своєчасного виявлення освіти ерозії в тому, що часто вона себе нічим не виявляє. В окремих випадках з’являються виділення (гнійні або кров’яні). Останні – говорять уже про наявність запальних процесів.

Чим небезпечна ерозія шийки матки?

Цей тип захворювання носить доброякісний характер та не має тяжких наслідків. Але, водночас, воно є провідником для потрапляння інфекцій в інші органи статевої сфери (матку, придатки). Це може викликати захворювання запального характеру, що згодом може спровокувати розвиток безпліддя. Тому необхідно під час провести відповідну діагностику, а потім почати відповідне лікування. Більш повну інформацію по цій темі спробуйте прочитати тут.

Методи лікування ерозії шийки матки

При виявленні захворювання, по-перше, потрібно локалізувати запалення в статевій сфері. Потім підбирається тип лікування, який відповідає його тяжкості і наявності супутніх захворювань. Спосіб лікування може бути як консервативним, так і хірургічним.

Лікування ерозії шийки матки може проходити з використання різних методів

Лазерний спосіб характеризується високою ефективністю і достатньою безпекою. Воно захоплює тільки пошкоджені ділянки, не травмуючи при цьому здорові клітини. При застосуванні цього методу не залишається рубців. Лікування з використанням радіохвиль, також характеризується безболісністю процесу і відсутністю наступних рубців.

Метод впливу на ушкоджену частину слизової оболонки азотом використовується досить часто. При впливі азоту низьких температур, пошкоджені клітини епітелію гинуть. Процес протікає безкровно і безболісно. При консервативному методі на пошкоджену частину епітелію наносяться спеціально підібрані препарати, за допомогою дії яких хворі клітини з часом замінюються на здорові.

Як зазначає редакція bestfacts.com.ua вчасно виявлена ерозія прекрасно лікується і не спричиняє ніяких подальших проблем для здоров’я.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: