З 2007 року наша держава здійснює політику, що стимулює підвищення народжуваності. Головним інструментом є надання материнського капіталу при народженні (усиновленні) дитини другого.

Материнський капітал - хороша можливість отримати житло

Якщо в 2007 році материнський капітал становив 250 тисяч рублів, то в 2016 році вже 475 тисяч рублів. Самим затребуваним напрямком використання материнського капіталу є придбання квартири або іншого житла.

Які документи потрібні

При наявності сертифіката на материнський капітал для придбання квартири слід звернутися в Пенсійний Фонд Російської Федерації з заявою про використання материнського капіталу та додати до неї такі документи:

— сертифікат на право отримання материнського капіталу (оригінал і копія);

— документ, що посвідчує особу;

— свідоцтво про обов’язкове державне страхування.

Материнський капітал дається на другого і наступних дітей

У разі придбання квартири без залучення позикових коштів також буде потрібно:

— договір купівлі-продажу квартири;

— документи на квартиру, зареєстровані належним чином (правовстановлюючі документи, свідоцтво про право власності);

— виписка з ЕГРП про відсутність обтяжень на житло, що купується.

Як використовувати материнський капітал при купівлі квартири? У разі придбання квартири із залученням позикових коштів, крім вище зазначених документів потрібно:

— довідка з банку про суму боргу, відсотків;

— нотаріальне зобов’язання про наділення частковою власністю дітей;

— інші документи на вимогу ПФ РФ.

Материнський капітал допоможе погасити іпотеку

Пакет документів розглядається ПФ РФ протягом одного місяця, після чого заявнику направляється лист за рішенням про надання права використання материнського капіталу на зазначені цілі. Гроші перераховуються протягом двох місяців з дати подання документів за реквізитами, вказаними заявником: на рахунок продавця квартири або на банківський рахунок для погашення іпотеки.

Особливості купівлі квартири за допомогою материнського капіталу

Незалежно від вартості житла, будь то найдешевша нерухомість або елітний пентхаус в новобудові, материнський капітал може бути використаний власником сертифіката з урахуванням таких особливостей:

При покупці квартири з материнським капіталом запасіться терпінням

1)Кошти материнського капіталу можна переводити, їх використання можливе тільки в безготівковому порядку.

2)Де придбати квартиру власник сертифіката вирішує самостійно. Капітал може бути спрямований на придбання будинку або квартири на вторинному ринку житла в новобудовах (у тому числі участь у пайовому будівництві), самозастройку або реконструкцію заміського будинку, повне або часткове погашення іпотеки.

3)Використовувати материнський капітал відразу можна тільки в двох випадках: при сплаті початкового внеску за іпотеки або погашення основного боргу і відсотків за іпотеки. В іншому випадку потрібно чекати 3 роки після народження другої дитини.

Материнський капітал при іпотеці: плюси і мінуси 4)При погашенні іпотеки за рахунок коштів материнського капіталу необхідно оформити нотаріальне зобов’язання про включення у власність усіх дітей після повного погашення іпотеки. Ця умова обов’язково і спрямоване на запобігання шахрайських операцій з материнським капіталом.

5)Якщо купується житло, що перебуває в процесі будівництва, необхідно пам’ятати, що житло має бути готове не менш ніж на 70%, фірма-підрядник повинна бути готова співпрацювати з державними органами (ПФ РФ).

Багато сімей вирішують вкласти материнський капітал в житло

6)Материнський капітал можна використовувати не відразу, а по частинах, причому різні частини можуть бути використані на різні цілі.

Редакція bestfacts.com.ua вважає, що материнський капітал – це інструмент, який реально працює і існує безліч способів його використання. Тим, хто планує обзавестися своєю нерухомістю, ми пропонуємо познайомитися зі статтею про те, як облаштувати дитячу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: