Втрата зубів – це болісне випробування, через яке проходять багато людей. Травми, генетична схильність, хвороби позбавляють людину можливості ретельно пережовувати їжу і вимовляти деякі звуки. Така втрата викликає сильний психологічний дискомфорт. Більше того, порушення зубного ряду – це медична проблема: що залишилися зуби почнуть зміщуватися і отримують велике навантаження.

Види протезування зубів

При втраті зубів не можна відкладати похід до стоматолога. Єдине питання полягає в тому, до якого методу відновлення вдатися.

У багатьох слово «протезування» до цих пір щільно асоціюється зі вставною щелепою, яка вночі лежить в склянці поруч з ліжком. Насправді, сучасна медицина не стоїть на місці і знімними протезами не обмежується. Виділяють наступні види фіксованих протезів:

  • мостовидні протези;
  • вкладки;
  • коронки;
  • вініри.

Мостовидні протези кріпляться на сусідні зуби, які або обтачиваются, або міст приклеюється до них спеціальним складом. Вкладки – це своєрідні пломби, які готуються в лабораторії по індивідуальному зліпку, коли зробити пломбу на місці не представляється можливим.

Протезування зубів дозволяє швидко відновити функціональність щелепи

Коронки і вініри є двома видів насадок на зуб: вініри ставляться тільки на передні зуби і являють собою тонкі пластинки, вирішальні естетичні проблеми, встановлення коронки передбачає депульпирование і обточування зуба.

Чим імплантація відрізняється від протезування?

Плутати імплантацію і протезування зубів не варто, хоча, з точки зору пацієнта ці операції схожі. Імплантація являє собою дорогу і операцію по імплантації в щелепу титанового штифта, на якому кріпиться штучна коронка. Сусідні зуби при імплантації не чіпають. Між фазами імплантації повинно пройти чимало часу, щоб десна зажила після установки штифта.

Хоча деякі вищезазначені види протезування теж не зачіпають сусідні зуби, але зазвичай передбачається, що їх доведеться обточити і депульпувати, або задіяти в процесі відновлення відсутнього зуба.

Плюси і мінуси протезування зубів

Безумовним плюсом будь-якого методу відновлення зубів буде те, що пацієнт зможе користуватися своєю щелепою в повній мірі. Зубний ряд не зміщується, не утворюються щілин. Також протезування показано набагато більшій кількості пацієнтів, в той час як у імплантації є обмеження, що стосуються серцево-судинних захворювань, наявності злоякісних пухлин, захворювань эндокриннной системи і так далі.

Мінусів – безліч. По-перше, у протезів, особливо недорогих, обмежений термін служби – зазвичай п’ять років. По-друге, при протезуванні часто потрібно умертвляти здорові зуби. По-третє, через відсутність внутрішньої стимуляції відбувається атрофія щелепної кістки, чого не відбувається при імплантації.

Імплантація зубів – новий метод, але завойовує все більшу популярність

Тим не менш, вартість імплантації буває непідйомною для пацієнта, особливо для тих, у кого зуби відсутні майже повністю. В такому випадку фіксація протеза щелепи на чотирьох імплантатах, що практикується в стоматологічній клініці доктора М. Хінце в Мюнхені, підійде ідеально. Метод поєднує переваги імплантації та протезування, безпечний і виконується кращими німецькими фахівцями. З клініки пацієнти виходять з повністю встановленими зубами після першої операції.

У будь-якому випадку, вибір між протезуванням та імплантацією потрібно робити пацієнту і його лікаря. Як зазначає редакція bestfacts.com.ua, «кращого», універсального для всіх методу лікування не існує, і переваги і недоліки треба оцінювати індивідуально.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: