Газовий котел є головним елементом в системі опалення. Він виробляє тепло при спалюванні природного газу. Сучасні газові котли безпечні і дають людині максимальний комфорт.

Які котли бувають?

В даний час існують кілька типів газових опалювальних котлів. Їх пристрій абсолютно ідентично, різниця лише в конструктивних можливостях установки і різних функціях. Нижче наведені основні види котлів з описом їх особливостей:

Котли з підлогової або настінної установки. Такі котли більше підходять для установки в приватному будинку, так як займають мало місця і не вимагають спеціальних умов монтажу. Підлогові котли дають багато тепла і можуть обігріти великі приміщення, наприклад виробничі майстерні.

Атмосферні та турбовані, котли. Атмосферний котел схожий на звичайну дров’яну піч. Повітря з приміщення надходить в котел за рахунок природної тяги і виводиться через спеціальний канал, аналогічний димоходу. Приблизно також працює і турбований котел. Різниця лише в тому, що тягу створюють вентилятори, а повітря подається в зворотному напрямку — з вулиці в приміщення.

Настінні газові котли відмінно підходять для приватного будинку

Одноконтурні котли двоконтурні котли. Одноконтурний котел опалення постачає будинок теплом. До двухконтурному підводяться спеціальні труби від водяного колектора, в результаті чого власники можуть користуватися гарячою водою для побутових потреб.

Із звичайної або модульованим пальником. Модульований пальник дозволяє регулювати потужність обігріву за рахунок швидкості горіння. Це дозволяє економити газ, коли потреба в опаленні мінімальна.

З електронним або пьезокерамичним / підпал. Дані варіанти різняться лише присутністю людини. В котлах з електронним підпал встановлений датчик, який підпалює паливо при необхідності. В п’єзокерамічних системах підпал здійснює людина, натискаючи кнопку.

Як влаштований котел?

Незалежно від типу котла і його призначення, принцип пристрою однаковий. Газовий котел опалення складається з наступних елементів:

Газовий пальник. Пальник являє собою кошик з перфорованими краями, всередині якої знаходяться форсунки для подачі газу. Форсунки рівномірно подають газ на пальник, де при спалюванні виділяється тепло. Перфоровані краю дозволяють повітрю без перешкод вступати до форсунок і підтримувати горіння.

Теплообмінник являє собою радіатор опалення з водяною трубою всередині. При спалюванні газу радіатор нагрівається, віддаючи тепло воді, вода в свою чергу розносить тепло по всьому будинку.

Розширювальний бачок потрібен для утримання надлишків води або іншого носія теплової енергії. В бачку відбувається охолодження теплоносія перед новим циклом обігріву.

Пристрій відводу продуктів горіння. По суті є димарем. Може являти собою трубу, підключену до чинного димоходу або виходить на вулицю. Цей пристрій не дає вуглекислого газу та інших продуктів залишатися в приміщенні.

Система автоматики. Дана система стежить за роботою котла, виконуваними функціями. У разі необхідності або аварійної ситуації автоматика відключає котел повністю або зменшує його потужність до певного рівня.

Як же правильно розмістити в будинку газовий котел опалення?

При установці газового котла для системи опалення необхідно враховувати правила пожежної безпеки, адже це допоможе уникнути проблем у подальшому.

Малопотужні газові котли до 60 кВт можна встановлювати в кухонних приміщеннях.

Котли з потужністю до 150 кВт дозволяється встановлювати в будь-якому приміщенні незалежно від поверху, в тому числі в цокольному поверсі і підвальних приміщеннях. Котли атмосферного типу можна встановлювати тільки в цокольні і підвальні приміщення, так як для їх роботи необхідна природна тяга повітря.

Котли малої потужності зазвичай використовуються на кухні

Котли до 500 кВт дозволено встановлювати лише в окремих приміщеннях цокольного або підвального поверху або в окремих прибудовах до будинку.

Правила протипожежної безпеки при використанні газових котлів опалення

При експлуатації газових котлів дотримання правил пожежної безпеки обов’язково, адже ігнорування цих простих норм може коштувати чийогось життя.

Використовуючи газ для опалення будинку, потрібно бути уважним і акуратно користуватися обладнанням. Саме обладнання має регулярно перевірятися на наявність несправностей або слідів зносу. Якщо такі виявлені, котли або радіатори опалення не можуть використовуватися, поки не буде проведено ремонт котлів.

Всі сучасні котли опалення, що працюють на газу, обладнуються блоком автоматики, здатним заглушити котел у випадку витоку газу. В парі з вбудованими датчиками рекомендується встановити в приміщенні і незалежні датчики газу, повідомляють про підвищення концентрації газу в повітрі.

Якщо автоматика не спрацювала:

  1. Перекрити газову трубу вручну;
  2. Забезпечити приплив свіжого повітря;
  3. Знеструмити джерела електрики, здатні викликати іскру;
  4. Відключити котел від мережі;
  5. Викликати спеціаліста газової служби.

Не допускається самостійна установка котлів та прокладання газових магістралей. Дані роботи повинні проводитися лише спеціалістами, які мають необхідний рівень допуску. Те ж відноситься і до підключення котла до системи опалення. Професіонали з компанії «Атмосфера комфорту» якісно і швидко проведуть всі необхідні роботи по монтажу та підключенню газових систем опалення. Дана компанія має великий досвід обслуговування газових котлів та опалювальних систем.

Ремонт газових котлів повинен проводитися вчасно!

Редакція bestfacts.com.ua зазначає, що фахівці, що обслуговують котел, повинні регулярно перевіряти всі його елементи та проводити технічне обслуговування.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: