За останні десятиліття високі технології змінили повсякденне життя, промисловість і бізнес. Без комп’ютерів та обчислювальних машин не обходиться жодна сфера сучасного життя – від медицини і до харчової промисловості, освіти і науки – до будівництва та видобутку ресурсів. Однак багато дорослі люди починають переживати з приводу того, як комп’ютеризація впливає на молоде покоління, а саме – на дітей.

Комп’ютер у житті дитини

В житті сучасного малюка комп’ютер з’являється рано, різні пристрої швидше за все можуть бути в сім’ї ще до того, як він з’явився на світ. По мірі того, як він росте, дитина все частіше взаємодіяти з технікою, особливо – в процесі гри, а в школі йому, найімовірніше, доведеться активно користуватися для навчання.

Сучасні діти не пам'ятають світу, в якому не було комп'ютерів і смартфонів

Не варто забувати, що сучасні телефони та смартфони – це теж складні обчислювальні пристрої, з допомогою яких можна робити широкий набір дій, раніше доступних тільки користувачам стаціонарного ПК. Наявність особистого телефону багато батьки розцінюють як необхідне для свого чада, щоб дитина завжди міг вийти на зв’язок і попросити про допомогу. Тому можна зробити висновок, що комп’ютери відіграють у житті сучасних дітей найважливішу роль – як підмога для навчання, як іграшка як засіб безпеки.

А чи потрібен дитині комп’ютер?

У сучасному, глибоко комп’ютеризованому суспільстві відповідь на це питання може бути тільки позитивною. Так, дитині потрібен комп’ютер, тому що йому необхідно навчитися працювати з технікою для подальшої успішної професійної діяльності. Крім того, основи безпеки при роботі з комп’ютером, і, особливо – з інтернетом та соціальними мережами, важливо закласти з дитинства. Такі знання можуть бути тільки практичними.

З іншого боку, важливо розуміти, який саме комп’ютер дитині потрібен. Основам роботи з комп’ютерною технікою можна навчитися за бюджетною машиною або планшетом, і на цьому ж пристрої друкувати звіти і створювати презентації для школи. Дорогий комп’ютер для ігор – це вибір дорослої людини, яка може раціонально розпоряджатися своїм часом. Винятком може бути хіба навчання роботі з тривимірною графікою, для чого дитині потрібно потужний комп’ютер.

Скільки дитині можна сидіти за комп’ютером

Дитині 6-7 років можна користуватися комп’ютером близько 20 хвилин – але далеко не кожен день. У 8 років довжину сеансу можна збільшити до 40 хвилин, а до 9-11-річному школяреві дозволено сидіти біля екрану монітора близько півтора годин. Занадто тривале користування комп’ютером погано впливає на зір дитини, а також стомлює його і робить дратівливим.

Дитині молодшого віку можна користуватися комп'ютером тільки суворо обмежену кількість часу

Безумовно, варто тільки познайомити дитину з комп’ютерними іграми чи соцмережі, то він, швидше за все, буде намагатися всіма правдами і неправдами збільшити дозволений час. Якщо батько не проявить наполегливості, то з’явиться проблема формується ігровий та інтернет-залежності – явища, вже визнаного серйозним західними психологами. Щоб уникнути цього, потрібно проявити суворість і дисциплінувати дитину, а також налаштувати комп’ютер та електронні пристрої в будинку таким чином, щоб користуватися ними чадо могло строго певний проміжок часу.

Як зазначає редакція bestfacts.com.ua комп’ютер може вплинути на дітей глибоко позитивним чином – але в тому випадку, коли за роботою з пристроєм стежать батьки.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: