Багато автомобільні перевезення здійснюються транспортом, об’єднаних у загальну групу. Це може бути як окреме автотранспортне підприємство, так і власний автопарк, що входить до складу великої фірми.

Управління автопарком

Апарат управління автопарком в ідеалі повинен складатися з керівника, бухгалтера, юриста, фахівця з постачання, а також диспетчера (логістика).

Керівник відповідає за роботу автопарку в цілому. На бухгалтера покладається обов’язок щодо ведення транспортної документації та списання паливно-мастильних матеріалів. Юрист повинен відповідати за наявність у автопарку всіх необхідних дозвільних документів, а також за ведення договірної роботи. У функції фахівця з постачання повинно входити забезпечення автопарку паливом, запасними частинами і т. д. Диспетчер (або особа, що відповідає за логістику) здійснює планування і контроль перевезень у відповідності з укладеними договорами та надійшли замовленнями.

Також, в автопарку повинно бути організовано проходження водіями медогляду перед виходом їх у рейс.

Вантажний автопарк

Він може складатися з машин різної вантажопідйомності. Крім того, при плануванні складу вантажного автопарку слід враховувати дальність перевезень, а також види перевезених вантажів. Наприклад, при переміщенні вантажів у міжнародному сполученні до автотранспорту можуть пред’являтися окремі вимоги в частині максимальної вантажопідйомності, наявності причепів, типу гуми на колесах і т. д. Також, здійснення міжнародних перевезень може зажадати додаткового штату водіїв для зміни один одного в процесі рейсу.

Вантажний автопарк

Якщо планується перевозити небезпечні вантажі (вибухонебезпечні, легкозаймисті, токсичні та інші речовини), то автотранспорт також повинен бути оснащений відповідним чином.

Як відстежити транспорт?

Здійснення вантажних перевезень на постійній основі припускає наявність контролю за місцезнаходженням автотранспорту на шляху прямування. Адже в дорозі можуть трапитися різні ситуації (поломка, ДТП, непередбачена зміна маршруту тощо). Зараз на більшості автомобілів встановлюється GPS трекер. Він передає диспетчеру інформацію про поточному місці перебування машини. З її допомогою можна скорегувати маршрут прямування транспорту, а також, при необхідності, змінити графік інших перевезень.

На думку редакції bestfacts.com.ua від ефективності управління автопарком багато в чому залежить оперативність та злагодженість перевезень. Допомогти автопарку в цьому зможуть і сучасні технічні засоби супутникового стеження.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: