Кожна людина рано чи пізно задається питанням: як зробити так, щоб завжди вистачало грошей у сімейному бюджеті? І що потрібно, щоб не тільки добре заробляти гроші, але й постійно їх відкладати на великі покупки, навчання або інвестиції?

Втім, якщо такі питання виникають, то тут два виходи: або більше заробляти, або навчитися економити. І це розумно. Але щоб втілити це в життя, необхідно не тільки бажання, але і знання технологій і прийомів.

Ті, хто вміє раціонально використовувати зароблені гроші, з дитинства привчений до економії, оскільки батьки завжди знаходили гроші на потрібні речі і вчили своїх дітей заощаджувати та накопичувати гроші, не виникає питання, як грамотно розподілити сімейний бюджет.

Тут все просто, витрачай менше, ніж заробляєш і якщо можеш, збільшуй свій дохід.

Ведіть облік витрат

Однак, це на теорії все просто, а коли справа доходить до практики, то виникають складності. Коли людина вступає у доросле, самостійне життя, то виявляється, що економити не дуже виходить і в сімейному бюджеті виходить повний бардак. Начебто і дружини не шопоголіки, в дитинстві вміли збирати хороші суми (ну по дитячим мірками), але сімейний бюджет все одно не складається. Дебіт і кредит не сходяться. Виходить, що за декілька днів до зарплати гаманці порожні, оскільки гроші витрачалися не на те, що потрібно. А на потрібні речі завжди не вистачало. Природно з-за цього в сім’ї трапляються сварки і скандали.

До речі, бажання зберегти гроші має бути обопільним. Чоловік і дружина повинні сходитися в цьому. І навіть якщо хтось один у сім’ї завідує усім капіталом, то думати і діяти обидва мають в одному напрямку інакше, всі спроби збереження та накопичення гроші зазнають фіаско.

Правила поводження з грошима

Тут актуальніше всіх лекцій і рад метод проб і помилок. Тоді гроші будуть розумно витрачатися і спокійно заощаджуватися.

Як правильно поводитися з грошима? Отже, золоті правила того, як навчитися економити сімейний бюджет.

По-перше, треба робити закупівлі в день заробітної плати або на наступний день.

Це правило дуже потужне, силу якого, невідомо чому, багато хто недооцінює. Воно полягає в наступному. У кожній родині є стандартні витрати на місяць, які необхідні завжди. Вони приблизно однакові у всіх, і їх можна спрогнозувати.

Приміром, сім’я щомісяця витрачає різні суми на стільниковий телефон, інтернет, продукти харчування, які не псуються (крупи, картопля, соняшникова та вершкове масло, м’ясо тощо), господарські товари (мило, зубна паста, пральні порошки, бритви), комунальні витрати (квартплата, іпотека або оренда), медичні витрати.

Ці витрати можна сплатити двома способами.

1. Відразу після надходження грошей на рахунок, ну або на наступний день необхідно придбати все необхідне. Повністю оплатити стільниковий зв’язок, комунальні платіжки, інтернет, купити продукти, продукти. Цей спосіб, до речі, краще.

2. Сплатити всі перераховані витрати тоді, коли ви зберетеся» це зробити або коли вже виникне необхідність. Приміром, у вас з’явився час, настрій оплатити комунальні послуги. Або скінчилися гроші на мобільному або міському телефоні, відключили інтернет, встали і пішли оплачувати. Ну або скінчилися продукти в шафі або холодильнику.

На перший погляд, між двома цими способами оплати постійних сімейних витрат відмінностей немає. Здається, що немає ніякої різниця, коли оплатити – відразу або протягом місяця. Сума грошей від цього не змінюється.

Але на практиці все дуже змінюється. Арифметичні розрахунки про те, що сума не змінюється, не спрацьовує. Якщо б гроші на витрати розподіляв чітко запрограмований робот, то, звичайно, нічого не змінилося.

На чому можна економити? Але в житті гроші розподіляє людина, яка схильна до слабкостей. Людина розподіляє власні кошти наступним чином. Коли в бюджеті (на картці) лежить конкретна, досить велика сума грошей, то складається враження, що їх багато і можна дозволити собі всякі дрібниці. І тут витрати не здаються, адже гроші витрачаються. Тому і виходить, що до зарплати ще тиждень, а в сімейної скарбниці вже порожньо і немає коштів на найнеобхідніше. Але зате в перші дні шикували.

І тут не допоможуть ніякі розмови. Деякий час буде переслідувати почуття провини, але в підсумку кардинально нічого не зміниться.

В собі потрібно виробляти звичку оплачувати всі витрати саме в день надходження грошей на рахунок або, в крайньому випадку, на наступний день. Тут же варто відкласти гроші на інвестиційний рахунок або в скарбничку, якщо ви збираєте на що-небудь велике. В цей же день потрібно зробити заплановані покупки, які не можна віднести до постійних. Наприклад, купити меблі або одяг.

Після цього купка грошей у сімейному бюджеті вже не здається неосяжною. Тому перевитрата грошей в перші дні на купівлю непотрібної одягу, кафе і на іншу нісенітницю не настає. А якщо він і є, то в рази менше.

Принаймні, після цього важливого правила в сім’ї з’являться гроші і стабільність. При цьому виходить деяка додаткова сума на інвестиційному рахунку, а за декілька днів до зарплати в родині присутні гроші. З хати підуть і сварки з приводу розподілу сімейного бюджету.

Не змушуйте один одного випрошувати гроші

Одне з головних переваг такого розподілу грошей. Тут працює прийом, технологія, а не людина. Природно, потрібно час, щоб звикнути до такого ритму життя. І бажано цей прийом поєднувати з якими-небудь іншими прийомами грамотного ведення сімейного бюджету.

Режим економії

Ще важливі пункти збереження сімейного бюджету:

1. Пишіть «чарівні списки». Тут можна врахувати, що дійсно необхідно, а без чого можна обійтися. Без списку за прилавком магазину можна накупити нісенітниці і забути про найголовніше. Складіть перелік великих і дрібних покупок. І не тільки на найближче майбутнє, але і на подальшу перспективу.

2. Ще одним пунктом ощадливості можна назвати скорочення витрат на обід. Носіть на роботу обід з дому. Адже якщо ви відвідаєте кафе, то витрати будуть набагато більше, ніж витрата домашню їжу. І навіть якщо ви поїсте з дешевої їдальні, то на ходу перекусити все одно що-небудь захочеться.

3. Це важливо! Купуйте якісні і, природно, не дешеві речі. Дуже часто виходить так, що недорогі товари відразу виходять з ладу і тут виходить, що до економії далеко. Втім, спочатку потрібно почати з одного. І тоді гарантовано з’являться вільні гроші, якась стабільність, спокій і впевненість, принаймні, з приводу грошей.

Це правило очевидно і просто в освоєнні. Тому засвоїти його варто кожному. А потім засвоїти ще кілька прийомів, зокрема, по збільшенню доходу. Після цього в сім’ї наступити фінансовий свято.

До речі, перш ніж приступити до здійснення прийому, кожен місяць необхідно заздалегідь складати список того, що потрібно обов’язково сплатити або купити. І відразу ж після отримання зарплати суворо пройтися за списком і оплатити.

Найцікавіше, що після того, як в бюджеті буде наведений порядок, нізвідки з’явиться додатковий дохід. Незрозуміло чому так відбувається, але це відбувається.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: