Гроші – річ абсолютно необхідна в житті. Мало кому їх вистачає, але навіть невеликими сумами потрібно вміти розпоряджатися. Тому дуже важливо навчитися економити гроші.

У цій статті ми розповімо вам, як гроші можна економити і як правильно їх витрачати. Також ви дізнаєтеся, як можна заощадити на транспорті і зовнішньому вигляді.

Як навчитися економити гроші?

 1. Щоб навчитися економити гроші, найкраще записувати всі покупки. Заняття це, можливо, не найприємніше. Зате відчуття того, що ви контролюєте свої витрати – стане справжнім бальзамом для душі. Заведіть для таких записів окремий зошит або блокнот. Записуйте туди всі витрати по колонках: харчування, транспорт, одяг і т. д.
 2. Також важливо навчитися планувати свої витрати. На початку місяця складіть список того, що необхідно придбати або оплатити. Потім порівняйте цей перелік зі своїми фінансовими можливостями і визначте, на якому пункті можна трохи заощадити. Можливо, щось і зовсім можна відкласти на наступний місяць, наприклад, купівлю нової пари туфель.
 3. Для економії грошей розподіляйте свої витрати

 4. Намагайтеся не брати гроші в борг. Це порушує процес контролю і заважає вам якісно відстежити свої витрати. Іншими словами, такі гроші тільки розхолоджують. Якщо ж інакше ніяк не виходить, постарайтеся повернути борг в найкоротший час. Давати часто в борг теж не варто: також несерйозне ставлення до грошей загрожує сумними наслідками.
 5. Отримавши зарплату, йдіть додому, а не в найближчий супермаркет. Так ви зможете уникнути зайвих витрат. На наступний ранок, визначивши список необхідних покупок, ви зможете зробити все правильно і, таким чином, заощадити.
 6. Не зайвим буде завести скарбничку. Кидайте туди дрібниця – і через якийсь час там набереться цілком пристойна сума, на яку можна купити що-то нехай невелике, але потрібне.
 7. Не забувайте при економії грошей - копійка рубль береже

 8. Основну суму найкраще і зовсім зберігати на картці. Так набагато складніше витратити зайвого, адже поки ви йдете до банкомату, щоб зняти гроші, ви можете радикально змінити своє рішення і відмовитися від покупки.
 9. Корисно буде встановити лічильники на воду, газ та електрику. За статистикою, таким чином можна заощадити приблизно 30% суми. Крім того, ви будете бачити, скільки електрики у вас «нагоріло» і зможете порівнювати показники за різні місяці. Це також дасть вам можливість контролювати ситуацію. Намагайтеся економно витрачати воду, електрику Не вмикайте світло по всій квартирі, якщо сидите в одній кімнаті і не лийте воду просто так, розмовляючи при цьому по телефону.

Як економити гроші на транспорті?

 1. Якщо ви змушені часто користуватися громадським транспортом, кращим вибором буде придбати проїзний квиток. Протягом місяця сума, витрачена на нього, з лишком окупиться. Також не варто забувати про пільговий проїзд для певних груп людей.
 2. Можна економити на транспорті - ходіть пішки або пересідайте на велосипед

 3. Ще один варіант економії на транспорті – не користуватися ним. Так, якщо ваша робота знаходиться в 15-20 хвилинах ходьби від будинку, розумніше піти пішки, вийшовши трохи раніше. Так ви зможете уникнути товкучки і нервових коментарів пасажирів, заощадите гроші і забезпечите собі корисну фізичне навантаження.
 4. Можна їздити на роботу на велосипеді. Так ви не тільки заощадите, але і підвищите м’язовий тонус. Якщо ж ви їздите на машині, то, стоячи в пробці, заглушіть мотор. Також стежте за тим, щоб у салоні було чисто, щоб не витрачати гроші на дорогу хімчистку.

Як економити на зовнішньому вигляді?

Як не дивно, економить на зовнішності цілком реально без шкоди для останнього. Для цього потрібно користуватися наступними прийомами.

На стрижку волосся регулярно витрачається солідна сума. Заощаджуйте і запитайте друзів номер знайомого перукаря. Запросивши його до себе додому, ви зможете заощадити близько 40% всієї суми. Погодьтеся, непогана економія.

Правила економного шопінгу Слідкуйте за розпродажами в магазинах. Це може бути дорогою магазин з хорошими речами, в таких магазинах часто бувають розпродажі. Так ви зможете придбати потрібну річ набагато дешевше. Проте перш ніж відправитися на розпродаж, визначтеся, що саме ви хочете придбати і шукайте цю річ цілеспрямовано. В іншому випадку ви ризикуєте купити те, що вам зовсім не потрібно.

Економний здоровий спосіб життя

В якості невеликого бонусу скажемо про те, що здоровий і правильний спосіб життя допомагає дуже добре економити. Адже спиртне, так і сигарети, погодьтеся, коштують недешево. Тим більше, якщо взяти суму за кілька місяців. Відмовившись про шкідливих звичок, ви зможете заощадити значну суму грошей. Але найголовніше – станете здоровішими, а отже, щасливішою.

Здоровий спосіб життя допоможе заощадити бюджет

Як бачите, економити гроші не так складно, якщо всерйоз перейнятися цією метою. Це навіть цікаво, адже дозволяє вам контролювати своє життя, дає право вибору.

Візьміть на замітку ці нехитрі поради, — і економити гроші стане легше. Ми також будемо раді, якщо у вас є власні рекомендації, якими ви готові поділитися з усіма читачами.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: