В залежності від автомобіля, міста, віддаленість будинку від роботи витрати на бензин можуть становити 50-200 доларів щомісяця. Сума для сімейного бюджету задоволена значна.

Тому можна виділити ряд порад експертів і простих водіїв, які допоможуть економити паливо. Але тут питання економії часто призводить до погіршення якості, тобто зниження задоволення, отриманого від поїздки.

Витрата палива при спокійній їзді

Про вплив стилю їзди на кількість витраченого бензину говорять усі. Звичайно, дуже приємно на старті, сидячи у своїй десятирічної машині, обігнати новеньку іномарку. Але при цьому ви витратите зайвий бензин, а ваш виграш буде досить умовним. Може в сусідньому автомобілі сидів економічний водій. Абсурдні гонки і з «тюнингованными» шедеврами вітчизняного автопрому, наприклад, з Жигулями або Запорожцями. Експерти кажуть, що спокійна їзда допоможе заощадити до третини всіх витрат, якщо порівнювати з агресивною їздою.

Економити паливо можна на спокійній їзді

Максимальна економія палива досягається, коли на бензиновому двигуні перемикання швидкостей здійснюється на 2,5 тисяч об/хв (і 2,0 тисяч об/хв для дизельного). При цьому відсутні різкі натискання на педаль газу, а машина набирає хід плавно. Аналогічне правило і для гальмування. Воно не повинно бути різким. До речі, як кажуть механіки, у випадку з карбюраторним двигуном, ефект від так званого «передбачення» дорожньої ситуації сильно помітний.

Фахівці стверджують, що психологічний бар’єр від «я гонщик» до «я не поспішаю, але не гальмо» треба переходити відразу. Сенсу намагатися зберігати обороти на 2-2,5 тисячах немає, але тиснути на педаль, вимагаючи від автомобіля динаміки, немає. До речі, дискомфорт від повільної їзди пройде швидко. При цьому дуже приємно, коли машину, яка різка стартувала на світлофорі і обдала вам хмарою вихлопних газів, ви повільно наздоганяєте на іншому світлофорі.

Для економії палива об’їжджайте пробки

Додатковий витрата бензину – коли ви часто глушіть і заводите машину, зупиняйте і розганяєтесь. Експерти запевняють, що регулярне вимикання запалювання на світлофорах – це самообман. Тому, віддайте перевагу шлях, де пробок немає, якщо він навіть і довше, ніж витрата часу на затори.

Як економити бензин? Для різних автомобілів довжина вільного шляху, який може дати економію становить від 1,2 до 1,8 від короткого. Варто відзначити, що довга дорога без пробки може зайняти менше часу, ніж коротка в заторі. До того ж витрата палива при стоянні в пробках помітно збільшується.

Економте на спільних поїздках

В Америці вже давно існує система CARPOL. Вона дозволяє суттєво економити на використанні автомобіля. Суть її в тому, що транспорт використовується спільно. Наприклад, якщо ви і ваш сусід працюєте у центрі міста, на роботу можна їздити разом, а машини чергувати. Такий підхід може заощадити гроші обом, і, до того ж, зменшить кількість викидів.

Можна заощадити на бензині, добираючись разом до роботи

В нашій країні, звичайно, такий варіант можна назвати як «підвозити попутників». Садити в машину незнайомих людей – це справа кожного, але ось заощадити на дорозі зі знайомим можна однозначно.

Зайві деталі збільшують витрату палива

На заводі виробник тестував аеродинаміку моделі вашого автомобіля на різних макетів. Тому, якщо зовні машини з’явилося щось, що не передбачено виробником, це означає збільшення опору руху. Відповідно підвищується і витрата палива.

Витрата палива збільшиться, якщо тюнінг був не дуже вдалий

Сюди можна включити і широкі диски, і багажники, і «мухобойки». З цього списку єдиним необхідним може бути багажник. Але варто згадати, скільки автомобілістів їздить по місту з порожніми багажниками. Між тим, сам багажник коштує кілька сотень доларів, та до того ж витрата палива підвищується. Тому багажник варто використовувати тільки в міру необхідності і відразу ж знімати.

Зберігаєте середню швидкість руху

Якщо два однакових автомобіля їдуть з однаковою швидкістю, це зовсім не означає, що витрата палива у них однаковий. Він може різнитися до 30%. Справа в тому, як веде себе водій. Це легко продемонструвати з заторах, які схожі на низку пересувань і зупинок. Неправильна поведінка в пробках – швидкий старт і швидке гальмування. Тут збільшується витрата, підвищується ризик врізатися в попередню машину і підставити себе під йде слідом.

Як заощадити на бензині? Тому експерти радять їздити як можна рівномірніше з невеликої, але постійної швидкістю. Це допомагає мінімізувати скачки обертів. У випадку з російськими дорогами, правда, спроба тримати дистанцію і прибрати швидке гальмування і розгін, призводить до збільшення дистанції між машинами. І, як показує практика, в просвіт обов’язково пролізе хто-небудь третій. Навіть якщо йому туди й не треба.

Як шини впливають на витрату палива?

Дуже часто зустрічається рада перекачувати колеса. Це, нібито, допомагає економити на паливі. І дійсно, при звичних показники манометра (в залежності від кількості пасажирів — 2,0-2,2), тиск в 2,4-2,5 дозволяє трохи, але заощадити.

Стан шин впливає на витрату палива

Втім, ця економія вельми сумнівна. Тут підвищується навантаження на підвіску. І це при наших, далеко не ідеальних дорогах. Ремонт може обійтися в рази дорожче і не покриє економію на паливі. Крім цього, покришка може мати бічній поріз або дірку, яку заклали на шиномонтажі. Перекачуванням можна розірвати колесо. А при русі на трасі це небезпечно для життя пасажирів.

Своєчасне технічне обслуговування і хороший стан машини

Головне правило автомобіліста: за власною машиною треба стежити і доглядати. На витрата бензину впливає не тільки паливна система. Проблеми з ходовою, будь-які дефекти корпусу, проблема з електрикою. Все це підвищення витрат. Тому важливо регулярно проходити ТО автомобіля.

Справний стан машини знижує витрату палива

Економія на паливі – це скоріше «бонус» до безпеки пасажирів. І порадьтеся з механіками. Приміром, напівсинтетичні і синтетичні масла дозволяють економити до 6%.

Витрата палива на кондиціонер

Чи є у вас в машині кондиціонер? Якщо вам хочеться економити на паливі, то забудьте, що він у вас є. Це допоможе заощадити до 20%. Але варто відзначити, що відкрите вікно погіршує аеродинаміку машини, що так само підвищує витрата. Це хоч і непомітно в умовах міських пробок, але на трасі кидається в очі.

Кондиціонер збільшує витрату палива

Як варіант, можна не в сильну спеку включити обдування зовнішнім повітрям, не використовуючи кондиціонер.

Не витрачайте паливо взагалі

Кардинальний спосіб заощадити – не витрачати паливо взагалі. Просто не користуйтеся автомобілів, якщо їздите на невеликі відстані. Приміром, пересядьте на велосипед. Шляхом нехитрих розрахунків вийде, що такий вид транспорту окупитися вже через пару місяців. А додому ви зможете добиратися набагато раніше, ніж по пробках на автомобілі.

Можна економити, пройшовшись пішки

Редакція bestfacts.com.ua сподівається, що наші поради допоможуть вам скоротити витрату бензину на ваш автомобіль.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: