Бути підлітком – значить переживати один з найбільш складних і важливих етапів свого життя.

«Бурхливі» гормони, емоційна гіперчутливість та інші «радощі» цього віку заважають юному людині спокійно ставитися навіть до повсякденних речей. Запальність, образливість, різкі зміни настрою, підвищена критичність – це далеко не все, що проектує підліток у навколишній світ.

Проблеми підлітків

Серед підліткових проблем є досить серйозні: запальність; замкнутість; неконтактність; занижена самооцінка; конформізм та інші.

Причинами підвищеної запальності є: гормональна перебудова і особливість сприйняття оточуючих людей – дитині здається, що його не розуміють, не сприймають, і тільки вимагають.

Грубе ставлення однолітків і друзів змушує відчувати себе неповноцінним, адже в цей період підліток оцінює себе, виходячи з думок оточуючих. Відхід у себе, усамітнення, відмова від спілкування – нормальна захисна реакція в цьому випадку, спроба вберегти свої почуття. Перераховані вище стани часто призводять важко виправити наслідків: хронічна тривожність, депресія, суїцидальні нахили. Психологи в Санкт-Петербурзі вважають, що в цьому випадку вже потрібно допомога фахівця.

Дитині в будь-якому віці потрібна підтримка батьків

Підлітковий період – час становлення особистості, перед людиною стає вибір – «ким бути?», «який стиль поведінки вибрати?». Найчастіше ці процеси відбуваються несвідомо, але яскраво виражаються в тенденції до подражательству. Здається, що нічого небезпечного в цьому немає. Але якщо в найближчому оточенні є особистості з девіантною поведінкою — треба бути насторожі. У цьому випадку необхідно проводити просвітницькі бесіди про шкоду наркоманії, алкоголізму і так далі.

Вміння слухати дитину

У взаєминах з підлітком, бажання і вміння слухати – основа довірчих відносин. При цьому важливо: не засуджувати і не оцінювати, не повчати і не радити. Підводити співрозмовника до власного висновку, рішення, можна з допомогою навідних питань. Якщо рішення не приходить — розкажіть, як би ви вчинили в подібній ситуації.

Іноді дитині достатньо виговориться, зрозуміти, що тебе люблять і підтримають, що йому є на кого покластися і з ким обговорити свої проблеми. Дуже важливо в цей період ненав’язливо показати своєму чаду любов, довіру, підтримку.

Як говорити, щоб підлітки слухали?

Важливо не тільки почути, але й донести свою думку, інакше ви позбавлені головного інструменту впливу на підлітка. Перше – ви повинні чітко сформулювати свою думку перед тим, як втілити її в слова. Друге – мова повинна бути короткою, довгий розповідь з подробицями викличе роздратування і тільки розсіює увагу нетерплячого підлітка. Третє – зворотний зв’язок і візуальний контакт.

На думку редакції bestfacts.com.ua коли ви намагаєтеся зрозуміти або вплинути на особистість, загальних рад недостатньо, потрібно шукати індивідуальний підхід. Будьте щирі – тільки так ви зможете знайти контакт з підлітком.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: