Хронічний алкоголізм став буквально бичем останніх десятиліть. Від згубної пристрасті страждають, як правило, сам алкоголік і його сім’я, яка болісно шукає виходу із ситуації.

3 стадії алкоголізму

Хвороба не розвивається в один момент. Починається все з побутового пияцтва, а першу стадію можна ставити тоді, коли спиртне вживається регулярно і втрачається блювотний рефлекс при передозуванні. Другий симптом початку хвороби – це систематичні провали в пам’яті. Третій – відсутність відрази до алкоголю на другий день. Четвертий – збільшення кількості стерпного алкоголю, розширення індивідуальної норми.

На другій стадії людина п’є майже постійно, кількість випитого збільшується. Хворий усвідомлює свою залежність, але боротися з нею він майже не може. Як правило, в стані сп’яніння він досягає найбільшої працездатності. Провали в пам’яті стають все більш виразними, а на ранок після випивки відчувається потужне похмілля.

Вилікувати алкоголізм можна, особливо – вчасно розпізнавши його

На останній стадії хвороби може статися смерть алкоголіка. Найчастіше це трапляється внаслідок білої гарячки або серцевої недостатності. Якщо людина не вмирає, то він психологічно, фізично і соціально деградує.

Можна звертатися до цілителів?

Алкоголізм – серйозне захворювання, у результаті якого повністю змінюється особистість людини. До цілителів і ворожок-шептуньям тут звертатися, як правило, марно. Народна медицина теж практично не діє. Усілякі чудотворні ліки, які нібито допомагають зняти згубну залежність від алкоголю, – це блеф.

Вирішити кинути пити може тільки сам алкоголік, але без допомоги близьких йому не обійтися

Алкоголізм має психологічні, підсвідомі коріння. Найчастіше проблема пов’язана з неможливістю реалізувати свій потенціал або з глибокими особистими травмами. Тут важлива як допомога кваліфікованого нарколога, психіатра, психолога, так і правильне медикаментозне лікування, яке на перших порах допоможе знизити залежність від хімічних складових алкогольних напоїв.

Лікування алкоголізму в наркологічному диспансері

Маючи справу з алкоголізмом, варто враховувати, що в запущених випадках успішне лікування можливе тільки в медичних установах. При стаціонарної терапії пацієнт захищається від негативного впливу звичного оточення, що благотворно впливає на можливість вилікування. Найкраще довіряти життя і здоров’я справжнім професіоналам своєї справи. Приміром, наркологічна клініка Ренесанс – це місце, де працюють саме такі лікарі. Тут пацієнту нададуть висококваліфіковану допомогу на будь-якій стадії хвороби, виведуть із запою і допоможуть справитися з недугою назавжди.

На думку редакції bestfacts.com.ua особливо важливо, щоб близькі хворого алкоголізмом усвідомлювали, що хоча змусити почати лікуватися алкоголіка практично неможливо, але його лікування напряму залежить від підтримки оточуючих.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: