Золото — метал досить дорогий, тому й догляд за нею потрібен особливий. Якщо у вашої заповітної скриньці лежить лише одна пара золотих сережок, доглядати за ними потрібно дуже уважно і якісно.

У цій статті ми розповімо вам, як потрібно чистити вироби із золота.

Чим чистити золото

По-перше, потрібно зазначити, що саме по собі золото не темніє. Цей благородний метал позбавлений такої нешляхетної долі. Однак темніти можуть сплави, використовувані в золотих виробах – мідь, срібло та ін Золото надто м’яке для того, щоб з нього виготовляли прикраси.

Чим вище проба золотого виробу, тим вище вмісту золота в складі. Так, якщо проба дорівнює 585, то в 1 грамі – 585 мг цього благородного металу. Темніє ж виріб в результаті взаємодії золота з домішками інших металів.

1. Почистити золотий виріб в домашніх умовах від забруднень і потемніння можна за допомогою миючих засобів, зокрема, господарського мила. Для цього в невелику ємність потрібно налити воду і додати миючий засіб. Потім виріб із золота помістити в розчин і кип’ятити протягом 10 хвилин. Після – золоті штучки потрібно сполоснути прохолодною проточною водою.

Як чистити золото в домашніх умовах?

2. Цей рецепт можна використовувати в дещо іншій конфігурації. Для цього вода повинна бути гарячою, а розчин можна залишити разом із золотими виробами на ніч. Однак не варто ні в якому разі застосовувати цей метод для очищення виробів з каменями.

3. Почистити золото можна і за допомогою кип’ятіння в розчині соди. Після процедури виріб необхідно протерти м’якою ворсистою тканиною.

4. Також можна використовувати інше не менш доступне засіб – зубний порошок або зубну пасту. За допомогою старої і непотрібною зубної щітки порошок або пасту треба нанести на виріб і потерти. Краще в даному випадку все ж зубна паста, так як порошок може виступати в ролі абразиву і залишити дрібні подряпини.

Чистимо золото самі! 5. В половині склянки окропу потрібно додати столову ложку тертого господарського мила. Туди ж опустити золотий виріб і додати трохи нашатирного спирту.

6. Можна змішати пухирець 3%-го перекису водню з половиною бульбашки нашатирного спирту. В одержаний розчин потрібно опустити золотий виріб і залишити на ніч, прикривши зверху кришкою (щоб у приміщенні не пахло нашатирним спиртом). Після процедури виріб потрібно ретельно змити проточною водою і протерти м’якою тканиною.

Народні методи чищення золота

Незважаючи на велику кількість сучасних засобів і методів догляду за ювелірними виробами, ніхто не скасовував і традиційних, бабусиних способів.

1. Так, повернути виробу із золота природний блиск можна за допомогою губної помади і м’якої ганчірочки. Діоксид титану, що міститься в помаді, чудово відчистить потемніле прикраса.

2. Також можна застосовувати цибульний сік або столовий оцет. Ці засоби чудово прибирають потемніння. Крім того, цей метод можна і в якості профілактики. Тоді ваші золоті вироби завжди будуть блищати.

Як чистити вироби з каменями

Якщо ваше золоте вироби прикрашене дорогоцінним камінням, важливо не пошкодити їх при чищенні прикраси.

Зберігати золоті прикраси треба дбайливо

Для цього є наступні методи.

1. Так, кільця, персні та сережки можна почистити за допомогою вушних паличок. Їх слід попередньо змочити одеколоном. Ні в якому разі не намагайтеся чистити виріб гострими предметами, щоб не подряпати поверхню виробу.

2. Також можна опустити виріб в спиртовий розчин, а потім протерти прикраса ганчіркою, змоченою у воді. Однак цей спосіб не підійде, якщо камені приклеєні, а не припаяні до поверхні виробу.

3. Прикраси з твердими камінням (кварц, рубін, діамант) можна чистити в розчині прального порошку або господарського мила.

4. Прикраси з діамантами можна почистити за допомогою нашатирного спирту. Для цього в склянці води потрібно розчинити 6 крапель нашатирного спирту і помістити туди виріб на півгодини. Потім прикраса потрібно сполоснути в проточній воді і протерти м’якою тканиною.

Як роблять золото? 5. Вироби з перлами потрібно чистити з особливою обережністю. Для цього пензлик для тіней потрібно змочити водою з нейтральним шампунем і акуратно протерти перлину. Потім слід протерти її простою водою і дати висохнути. Ні в якому разі не можна застосовувати оцет, так як перли в ньому розчиняється. Таким чином, є чимало способів для очищення золотого виробу. Ви можете вибрати практично будь-який. Так, можна звернутися до народних методів або скористатися сучасними способами.

Головне – ставитися до виробів і прикрас з цього благородного металу обережно і уважно.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: