Коштовності мають властивість псуватися з часом із-за забруднення. Щоб уникнути цього, потрібно регулярно очищати золоті прикраси різними способами.

Золоті прикраси цінуються людьми з давніх-давен, адже вони символізують могутність, розкіш і естетичність. Багато власників з трепетом ставляться до подібних виробів і хочуть зберегти їх на довгі роки. Це цілком можливо, головне – дотримуватися елементарних правил по догляду за коштовностями. Так, як чистити золото? Читайте в нашій статті.

Чим чистити золото, щоб воно блищало?

Вироби з благородного металу можна приводити в порядок за допомогою простих засобів, які напевно знайдуться в кожному будинку. Дрібні забруднення можна видалити звичайним мильним розчином. Спочатку коштовність потрібно помістити в нього і залишити на кілька годин, а потім прибрати залишки бруду і ретельно просушити виріб. Якщо цей спосіб не допоможе повернути колишній блиск золотого прикраси, варто застосувати більш ефективні методи.

Прикраси із золота потрібно дбайливо очищати, щоб вони зберігали свій блиск

Ювелірний виріб можна протерти сумішшю крейди і нашатирного спирту, а після цього промити в мильній воді. Так виробляється одночасно і хімічна і механічна очистка металу. Ще один спосіб наведення блиску – використання суміші, приготовленої з порошкового крейди, води, мильної стружки, вазеліну і зубної пасти. Отриману масу треба розподілити по поверхні золота, а потім акуратно прибрати ганчіркою і промити виріб у воді.

Як доглядати за білим золотом?

Для збереження коштовностей в хорошому вигляді потрібно дотримуватися елементарних правил. Якщо в прикрасах є виїмки, їх можна регулярно очищати за допомогою ватних паличок. Вироби з білого золота, вимагають особливо дбайливого догляду: кільця треба очищати не рідше двох разів в місяць, а сережки, ланцюжки та браслети – хоча б один раз в місяць. Прикраси з цього металу, треба мити в розчині з мила і води, після чого протирати м’якою тканиною або маленькою щіточкою. Використовувати хімічні засоби для догляду за білим золотом не рекомендується, оскільки метал може зіпсуватися.

Чищення ювелірних виробів з каменями

Якщо в прикрасах використані діаманти або інші камені, відрізняються довговічністю, вироби можна чистити і в мильній воді, та нашатирним спиртом. В інших випадках (наприклад, коли золото поєднується з перлами) краще використовувати слабкий мильний розчин. Дрібні камені потрібно дуже акуратно протирайте м’якою тканиною, при цьому не можна тиснути на них. Золоті прикраси з камінням краще не носити вдома просто так, особливо під час прибирання. Сильнодіючі миючі засоби не можна використовувати при догляді за такими виробами. Всі забруднення треба намагатися усувати звичайними способами.

Для очищення золотих прикрас можна використовувати м'яку щітку

Своєчасна очистка дорогих прикрас – необхідний захід для того, щоб ювелірний виріб надовго зберігає первозданний блиск і шик. Слідуючи простим правилам, ви можете регулярно поліпшувати вигляд своїх прикрас і берегти їх.

Як зазначає редакція bestfacts.com.ua, блискучі і чисті золоті прикраси підкреслять кращі зовнішні риси свого власника або власниці.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: