Сьогодні все частіше людей турбує хронічна втома, за якою регулярно хочеться спати і яка заважає виконувати свої щоденні справи.

Більше 20% людей страждає від постійного браку енергії і життєвих сил.

Стрес може бути причиною хронічної втоми

Втома з’являється, немов з нізвідки, і надовго оселяється в людському тілі. Насправді ж вона має раціональні причини свого виникнення, поборів які можна з легкістю розпрощатися з неприємними синдромами.

Причини втоми

Лікарі різних сфер медичної науки вже багато років досліджують причини, що призводять до втоми. Серед них основними є такі:

1. Недосипання або порушення режиму сну.

2. Нестача кисню.

3. Неправильне харчування і відсутність в раціоні достатньої кількості білка.

4. Надмірне споживання кофеїну.

5. Зневоднення організму.

6. Недолік вітаміну D.

7. Побічний ефект від прийому медикаментів.

8. Перфекціонізм.

9. Збій в роботі щитовидної залози.

10. Проблеми в роботі кишечника.

11. Анемія, дефіцит заліза.

12. Депресія.

13. Наявність прихованої інфекції сечових шляхів.

14. Хвороби серця.

15. Діабет.

Що допомагає від втоми?

Звичайно, якщо причиною втоми є хвороба, то тут не обійтися без допомоги лікаря і ретельно спланованого лікування. Але часто ми самі заганяємо себе в такий стан, а значить, і самі можемо допомогти собі з нього вийти. Отже, ось основні правила, виконуючи які можна вже зовсім скоро забути про втому:

• Зробити нічний сон своїм пріоритетом. Спати необхідно мінімум 7 годин, інакше організм не встигає відновити сили, які були витрачені за минулий день. Приберіть із спальні ноутбук і, якщо це можливо, мобільний телефон – нічого не повинно заважати спокійного відпочинку. Якщо з якоїсь причини Ви змушені спати вдень, а не вночі, то захистите доступ світла в спальню, щоб організм міг налаштуватися на правильний відпочинок.

Повноцінний сон - запорука здоров'я!

• Підвищення фізичної активності. Завдяки заняттям спортом організм отримує додатковий заряд енергії. Трьох тренувань на тиждень по 20-30 хвилин буде достатньо, щоб почати відчувати себе набагато бадьоріше.

• Прийом вітаміну В12 сприяє надходженню в організм більшої кількості кисню. Їжте більше риби, м’яса, яєць і молочних продуктів. Щоб отримати відсутній вітамін D, достатньо 10 хвилин спокійної прогулянки на свіжому повітрі. А м’ясо, печінка, морепродукти, квасоля і зернові заповнять організм відсутньою залізом.

• Перевірте побічні ефекти від ліків, які Ви приймаєте. Можливо, там як раз і зазначено, що організм може реагувати на препарат втомою. Якщо це дійсно так, то варто попросити свого лікаря підібрати Вам інше ліки.

• Візьміть за звичку снідати вранці. Не забувайте включати в свій щоденний раціон овочі та фрукти.

• Намагайтеся зменшити споживання кави, шоколаду і чаю. Натомість пийте більше води.

Як швидко позбавитися від втоми? • Якщо Ви – перфекціоніст, то це, швидше за все, означає, що Ви витрачаєте на будь-яку задачу більше сил, ніж інші, оскільки намагаєтеся зробити все ідеально. І в результаті це Вас вимотує. Навряд чи вийде різко змінити своє мислення і стати безвідповідальним, але можна просто постаратися не ставити перед собою недосяжних цілей, заради яких доводиться лізти зі шкіри.

Лікування хронічної втоми

Коли стан втоми переходить у хронічну форму, то можна говорити про те, що вона стає хворобою. І лікувати цей стан доведеться довго, вдаючись до комплексних методів.

В даному випадку знадобиться створення чіткого розпорядку дня, що включає відпочинок і фізичні навантаження, лікувально-профілактичну фізкультуру. Правильне харчування має стати не розкішшю, а нормою, щоб організм доотримав всі ті елементи, які він розтратив за попередній період. Добре позначиться на організмі масаж, голковколювання, вітамінотерапія, тривалі піші прогулянки (кожен день по 2 години). Не зайвим методом в лікуванні синдрому хронічної втоми вважається психотерапія та інші подібні методи нормалізації емоційно-психічний стан. Але в будь-якому випадку при хронічній втомі не обійтися без допомоги фахівця, який буде постійно спостерігати за станом людини, коригувати напрямок лікування і всіляко сприяти якнайшвидшій поправці.

Хронічна втома. Лікування. Завжди хочеться вірити в краще і сподіватися, що все пройде само. Але потрібно розуміти і те, що Ваше здоров’я – це дар, який Ви повинні оберігати. Тому стежте за ним, звертайте увагу на найменші зміни, і, якщо відчуваєте, що є передумови до постійної втоми, робіть заходи.

Будьте здорові, активні і сповнені життєвих сил!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: