Жахливий і дуже не приємне відчуття ревнощів часом з’їдає людину зсередини. Воно отруює мрії, бажання і стирає все чисте і світле життя. Залишається тільки біль розчарування і гіркоту незадоволення.

«Ревнує, значить любить», — так часто думають молоді дівчата. І розмірковують, якщо він до мене охолов, шлях побачить, що я користуюся успіхом серед інших чоловіків. Звичайно, чоловік звертає увагу, що у його коханої з’явилися шанувальники.

Ревнощі - це хвороба

Тут потрібно розібратися, коли і як ревнощі починає отруювати існування. Ревнощі закладена у людини, як природний механізм захисту своєї території, любові, сім’ї та цілісності внутрішнього «Я». Це реакція на загрозу втратити дорогу людину. І чим все закінчиться, залежить від того, як добре ми розуміємо, куди може завести ця боротьба.

З ревнощами чоловіка або дружини в сім’ї починають з’являтися досить багато проблем. Часом почуття доводить до рукоприкладства, депресій і розлучень. Словом, ревнощі не призводить ні до чого хорошого. Ревнивці розуміють це, але у хвилини ревнощів з собою зробити нічого не можуть.

Перш ніж зрозуміти, як боротися з ревнощами, треба зрозуміти її природу. Це складне почуття і наукою неизученное. Але ясно, що почуття ревнощів і власності пов’язані нерозривно. У сім’ях, часом, дружина або чоловік бачать у своїй половинці свою власність. Ну а з іншого боку ревнощі, як правило, прокидається в недовірливих, недовірливих людей, які й самі здатні на зраду і обман. Люди по собі судять лінію поведінки оточуючих і втрачають довіру до самим близьким.

Ревнощі чоловіка

Для чоловічої ревнощів достатньо будь-якого підозрілого факту, щоб придумати концепцію невірності дружини. При цьому підозрілим може стати все, що завгодно. Наприклад, те, що дружина затрималася на роботі, весела чи сумна, чи в гостях з кимось потанцювали і перекинулася поглядом. Чоловіки дуже чутливі до поведінки жінки в сексуальному плані.

Ревнощі чоловіка може перерости в тиранію

Іноді жінка відмовляється від близькості, якщо втомилася, хвора дитина чи вона щадить чоловіка, який нещодавно хворів. Приводом для ревнощів може служити зайва активність і ніжність жінки, яка таким способом намагається боротися з ревнощами чоловіка. До речі, за статистикою половина чоловіків, у яких ревнощі переростала в нервовий розлад, зверталися до лікарів, вже будучи у другому шлюбі. При цьому перша дружина не витримала ревнощів чоловіка.

Ревнощі дівчата

Ревнощі жінки теж протікає болісно. Часом вона вихлюпується в недозволенних і недоладних формах. І якщо чоловік починає бути агресивним на адресу дружини, то жінка — адресу потенційної суперниці. А тут і до злочину рукою подати. До речі, злочини на грунті ревнощів з’являються не раптово, а вже після попередніх зіткнень і конфліктів.

Все це відбувається на тлі неповаги один до одного, неприборканого поведінки, часто алкогольного сп’яніння. До речі, для алкоголіків характерна патологічна ревнощі і марення ревнощів. Спиртне впливає на психіку, знижує потенцію і викликає відчуття власної неспроможності. І тут на питання «Як боротися з ревнощами» слід логічна відповідь – початися боротися з алкоголізмом.

Ревнощі дівчини може довести до розплати

Другим половинкам ревнивців доводиться не солодко. Але з такою особливістю чоловіка або дружини доводиться миритися. До речі, патологічні ревнивці нерідко починають вимагати зізнання в неіснуючих зради. Вони запевняють, що це допоможе позбавитися від сумнівів і налагодити життя. І деколи жінки самі себе обумовлюють, сподіваючись, що після цього запанувати спокій.

Лжеисповеди і необережно кинуті слова можуть мати дуже важкі наслідки. І нерідко жінка, яка хоче перевірити силу почуттів чоловіка починає давати привід для ревнощів. Робити цього не треба! Зерна недовіри можуть прорости і вирости. Ревнощі дуже вибухонебезпечна і жартувати з нею не можна. Не можна постійно плекати в собі ревнощі, думати і міркувати на цю тему. Це може перерости в нервове захворювання.

Як боротися з ревнощами?

Щоб успішно впоратися з ревнощами, треба щоб сам ревнивець захотів виправитися. Він повинен знати свій недолік, контролювати себе і включати розум. Перш за все, треба усвідомити, що ревнощі – це серйозна проблема, з якою треба боротися. Тому не кажи сама собі, що це тимчасово, що це все пройде. Знайте, що багато фахівців вважають ревнощі цим захворюванням, яке лікують навіть у стаціонарах.

Як боротися з ревнощами: практичні поради Головне на першому етапі – усвідомити проблему. Треба змусити себе зрозуміти, що ревнощі не може підняти жіноче або чоловіче достоїнство, а підозри, дорікання і скандали не зможуть утримати кохану людину поруч. Повністю перемогти ревнощі, звичайно, неможливо. Але з нею потрібно боротися як з рисою характеру.

Попрацюйте над собою. Завжди підозри мали підстави? Якщо ви не впевнені у своєму партнері і у ваших взаємних почуттях, може бути, справа не в ньому, а в вас? Переконайте себе, що ваші підозри безпідставні і продовжуй жити спокійно.

Відверто поговоріть зі своїм коханим. Чесно зізнайтеся йому, що ви неймовірний ревнивець. Попередьте, що ви можете бути необ’єктивним. Вибачтеся за все надумані образи і попросіть свого партнера не давати приводів для ревнощів.

Придумайте разом чарівне слово. Нехай коханий каже його в той момент, коли ви перебуваєте на піку підозр. Слово може бути безглуздим і смішним, але для вас це буде сигнал: пора заспокоїтися!

Підвищуйте свою самооцінку. Від красивою і впевненою в собі дівчини піти неможливо, теж саме можна судити і про чоловіка. Нехай у вашій другій половинці голова болить, з ким і де. Тому займіть себе яким-небудь новим цікавим справою.

Щоб боротися з ревнощами потрібно зіставити, а що ми втрачаємо, якщо тривога обгрунтована, чи все насправді так погано, як здається, і адекватні кроки, які необхідно зробити. З цими думками необхідно пережити два-три або більше днів. Може всі припущення про невірність чоловіка були помилковими? Втім, відразу ж виникає питання, а якщо ревнощі обґрунтована?

Іноді ревнощі може бути не безпідставною

Тут є два досить гідних шляху. Йдучи за ним, можна розімкнути коло ревнощів.

По-перше, потрібно стати гідною. Треба задуматися, чому взагалі така ситуація сталася. Може бути, у другої половинки були підстави так вчинити? Треба спробувати виправити в собі негативні якості, стати цікавим, уважним, кращим. Тоді і ревнощі може відпасти сама собою. Швидше за все, ви знаєте масу способів привернути увагу свого обранця чи обраниці. Забудьте біль і спробуйте повернути почуття. І головне, вибачте!

По-друге, стати гордою людиною. Якщо ви розумієте, що вже все відбулося і повернути ситуацію не можна. Діставайте своє природне почуття власної гідності. Буває так, що в однієї половинки почуття закінчуються швидше, і нічого з цим поробити не можна. Зате можна жити далі! Причому, з прекрасними емоціями. Побачте себе з боку і уявіть, як вашою поведінкою захоплювалися б оточуючі, коли ви залишаєте об’єкт ваших страждань з гордо піднятою головою і починаєте будувати красиву нове життя.

Як позбутися ревнощів?

Спочатку дайте відповідь на питання: Хто винен?

Бути може ви самі даєте привід? Не треба затримуватися допізна без причини, посміхатися всім його друзям, хвалити колег, навіть якщо вони перевершили чоловіка, порівнювати його з більш вдалими суперниками. Це, звичайно, не злочин, але вам було б приємно на його місці. Тому треба починати з себе.

Як позбутися від ревнощів: поради психолога Спробуйте частіше хвалити чоловіка. Особливо коли поруч родичі, друзі або колеги. Підкреслюйте його гідності і говорите, що кращого чоловіка, ніж він ще не бачили. Але головне не переграйте, інакше це може зійти за глузування. Хваліть реальні гідності. Якщо чоловік бачить, що дружина їм досить важко із-за банальної усмішки починати скандал.

Зводите все до жарту. Скажіть, що почали сумніватися в його любові і спеціально хотіли, щоб він приревнував, оскільки вам мало уваги. Але пам’ятайте, що це відбувається тільки у легких випадках, коли навіть немає натяку на конфлікт.

Якщо чоловік вас докоряє за надмірну увагу до якомусь чоловікові, то скажіть, що у цього уявного суперника купа проблем, він неспроможний, і ви пошкодували його не як чоловіка, а як дитину. Не всі ж такі сильні, як ваш обранець!

Поговоріть зі своїм партнером про ваших відносинах

Деякі психологи радили подружжю, один з яких страждає від ревнощів другого, ставити ревнощі на потік. Приміром, робити необхідністю щоденне з’ясування стосунків. За 20-30 хвилин. Але тут не можна повторюватися, а необхідно наводити нові аргументи і підтвердження невірності другої половинки. Через деякий час «ревнощі» набридає, аргументи вичерпуються, і ревнощі вже не призводять до грандіозних сварок.

Такими способами можна «лікувати» і чоловічу і жіночу ревнощі. За даними редакції bestfacts.com.ua це страшне почуття не тільки руйнує, але й скорочує життя на 10-15 років, все тому, що під час нападів підвищується тиск і частішає серцебиття. Будьте здорові.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: