Про те, хто такий кріт, дачники знають непогано. Цей симпатичний звірок дуже швидко освоюється на садовій ділянці і може заподіяти його власникам серйозні неприємності.

Володіючи завидною працьовитістю, кріт здатний за добу прокопати більше 10 метрів підземних ходів в пошуках ситної їжі.

Кроти здатні завдати серйозної шкоди врожаю

На жаль, він поїдає не лише дротяників і слимаків, але і дощових черв’яків, підриваючи при цьому коріння сільськогосподарських культур. Про присутність крота на ділянці свідчить безліч горбиків землі, які надають грядок і газонах не самий естетичний вигляд.

Способи боротьби з кротами

Про те, як позбутися кротів на дачі, замислюються всі, кому «пощастило» стати жертвою їх агресії.

Горбки кротів здатні зіпсувати настрій дачникові

1. Багато дачники воліють застосовувати гуманні методи, що не призводять до знищення тварин. В якості таких засобів використовують:

— пастки,

— шумелки і тріскачки,

— електронні відлякувачі (діють також, як пристрої від комарів),

— тухлу рибу.

Найпростіший відлякувач кротів На худий кінець – заливають в нори воду. Проте фактично це є не боротьбою, а переорієнтацією «окупанта» на сусідню ділянку. Як правило, після декількох сеансів обміну кротами, садівники приймають більш радикальні заходи. Адже при великому нашестя важливо не тільки прогнати, але і скоротити їх чисельність.

2. Капкани і отрута, що опускається через отвір в кротовую магістраль, виявляються набагато більш результативними.

Домашні коти часто воліють кротів «Віскас»

3. Домашні тварини, наприклад, кішки іноді беруть на себе цю неприємну місію. За своєю забарвленні кріт багато в чому нагадує мишу, провокуючи у домашнього хижака мисливську реакцію. На жаль, в полі зору кота кріт потрапляє не так часто, а ось клітка з ласкою, поміщена на ділянці, могла б вирішити багато. Звірята не тільки бояться ласку, але і не переносять її запаху.

У всякому разі, самим безглуздим буває спроба зруйнувати кротячі нори з допомогою лопати та інших інструментів. Тварини дуже швидко викопають інші магістралі і, можливо, зашкодять ще якийсь кущ або овоч.

Як боротися з кротами 4. Бобові культури, цибулю та інші рослини, що викликають у «агресора» відраза, — ще один спосіб боротьби за добрий врожай на вашій ділянці. Втім, така методика мало ефективна і працює тільки разом з іншими засобами.

Багато цибулинні квіти не подобаються кротів

5. Найдієвіший засіб від кротів – отрута. На сьогоднішній день представлені різні види отрути, яка підійде в боротьбі з кротами. Оскільки улюбленою стравою цих тварин є дощові черв’яки, саме їх і потрібно згодовувати шкідників.

Як використовувати отруту

Перш, ніж викопувати отвір, варто визначити напрям «тунелів». Опускати отруєних черв’яків в порожнину слід дуже швидко, після чого знову закрити отвір яким-небудь матеріалом і присипати землею. Черв’яки повинні ворушитися, подаючи явні ознаки життя». Залишається сподіватися, що кріт встигне відреагувати на інформацію, що з’явилася видобуток і з’їсть її.

Садівники підходять до боротьби з кротами творчо

Працюючи з отрутами, важливо дотримуватися заходів обережності, щоб не допустити власного отруєння або отруєння людей і домашніх тварин.

Як запобігти появі кротів на ділянці

Запобігти появі на дачі цієї напасті допоможе спеціальний бар’єр. Його влаштовують з металевої сітки, яку закопують по периметру ділянки на глибину 30-40 см.

Боротьба з кротами вимагає мужності

Сітка стане гарною перепоною для тварин, які намагаються пробратися на грядку ззовні. У той же час черв’яки зможуть вільно переміщатися по грунту через осередки.

Як кіт крота принизив Редакція bestfacts.com.ua рекомендує використовувати для бар’єру оцинковану сітку. Вона прослужить довше. У висновку ми радимо познайомитися зі статтею про те, як посадити сад.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: