Багатьом відомі проблеми з вирощуванням картоплі. Нерідко свіжі картоплини виявляються пронизаними чорними ходами. Це результат «роботи» дротяників.

Як боротися з дротяником в картоплі?

Ходи дротяників у картоплі – справжня напасть. Набагато простіше зовсім викинути такий клубень, ніж намагатися його вичистити. Однак ще розумніше – запобігти його псуванню.

Щоб не дати проволочнику можливості зіпсувати ваш урожай, регулярно известкуйте грунт. Для цього як можна частіше потрібно додавати в землю золу, вапно та крейда. Найкращим засобом вважається вапнякове (доломітове) борошно. Вносити її потрібно всього раз в три-чотири роки. При посадці картоплі і томатів – завчасно. Якщо ви плануєте садити капусту, то таке борошно треба вносити в процесі посадки.

Дротянка псує бульби картоплі

Ще більш простий засіб – розмелена яєчна шкаралупа. Протягом усього літа регулярно розкидайте її по всьому земельній ділянці, — і дротянка не зашкодить вашому врожаю.

Добре допомагають у боротьбі з дротяником і такі засоби, як сульфат амонію і аміачна вода (пропорція: 20-30 грамів на 1 кв. м). Дуже важливо, щоб аміачна вода потрапляла в ґрунт, а не в зону кореневої системи і не в зону проростання насіння, а глибше насіння або осторонь від нього, в міжряддя. Вона підвищує вміст білка в рослинах і стимулює ріст зеленої маси.

Також можна приготувати спеціальний «травильний» розчин марганцівки з розрахунку 5 г марганцівки на десять літрів води. Такий розчин заливайте в кожну лунку перед посадкою картоплі або помідорів. В лунку слід вливати по пів-літра розчину.

Дротянки і як з ними боротися З виробничих препаратів рекомендується застосовувати наступні засоби: «Капкан», «Землін», « Провотокс».

Як боротися з дротяником народними засобами?

Щоб запобігти появі дротяників на картоплю чи помідори, можна застосовувати і трав’яні розчини.

Так, хорошим засобом є настій чистотілу. Приготувати його краще заздалегідь, щоб настоявся протягом трьох діб. Щоб приготувати настій, потрібно взяти 100 грам подрібненої трави і залити 10 літрами води. Настої на інших травах потрібно настояти протягом 12 годин.

Настій чистотілу - одне з народних засобів від дротяників

Так, щоб приготувати настій з кропиви, вам знадобиться вже півкілограма подрібненої трави. Її потрібно так само залити 10 літрами води. Для настою кульбаби потрібно взяти 200 грам трави.

Як ще боротися з дротяником на городі?

Щоб зробити вашу боротьбу з дротяником безпрограшною, можна підготувати спеціальні пастки. Для цього візьміть картоплини без вічок (щоб не давали паростки) і замочіть на добу в розчині інсектициду. Потім закопайте такі картоплини за три-чотири дні до посадки в місцях найбільшого скупчення шкідника. Потім, через якийсь час, вийміть і, очистивши від личинок, закопайте назад.

Ефективний засіб від дротяників Можна і просто надіти на паличку шматочки сирої картоплі, буряка і моркви і закопати на 10-12 см в землю. Потім діставати, очищати і закопувати назад. Такий спосіб можна практикувати протягом всього садово-городнього сезону.

Також можна вимочити в тому ж розчині насіння кукурудзи та вівса і посіяти до посадки основних культур. Така отруєна їжа чудово позбавить вас від проблем з дротяником.

Зберігайте чистоту і порядок на своїй ділянці. Щотижня робіть прополку, в першу чергу, видаляючи пирій. Його особливо любить дротянка. Не слід складати вирвані бур’яни між грядками, так як дротянка любить зелень і швидко в ній розмножується. Все сміття найкраще виносити за межі садового ділянки. Через пару тижнів ви помітите істотні зміни і помітите, що личинок дротяників стало набагато менше.

Перед посадкою картоплі добре скопайте землю і приберіть дротяників

Восени рекомендується глибоко прокопати всю грунт, піднімаючи і перевертаючи окремі плати. Так личинки дротяників виявляться на поверхні і неминуче загинуть при настанні морозів. Навесні ж, навпаки, краще копати неглибоко, а трапляються личинки шкідника ретельно прибирати.

Важливим прийомом у боротьбі з дротяником є зміна культур. Справа в тому, що дротянка, як правило, не вражає культуру, що росте на даній ділянці тільки перший рік. Так, ви зможете істотно полегшити собі завдання.

Також було помічено, що дротянка дуже любить поїдати коріння салату. Тому можна висівати між рядами салат, а потім викопувати його, знищуючи коріння разом з застряглими в них шкідниками.

Як правильно виростити картоплю? Насамкінець редакція bestfacts.com.ua хотіла б зазначити, що найкраще використовувати нехімічні засоби і способи. Незважаючи на те, що застосування хімічних засобів — найбільш простий спосіб, він може нашкодити не тільки проволочнику, але і посадок, а також вам. З цієї причини, якщо дротянка не сильно турбує вас, краще застосовувати профілактичні та легкі народні методи. Так ви позбавите себе і своїх близьких від зайвої порції шкідливих хімічних речовин.

Всі вищеописані рецепти чудово підходять для боротьби з дротяником, тому вони обов’язково допоможуть і вам. Але головне – завжди зберігайте чистоту і порядок на вашій дільниці. Тоді ви не будете знати проблем з шкідниками, а буде працювати — одне задоволення.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: