Участь у політичному житті країни − право всіх повнолітніх громадян. Якщо людина не займається політикою безпосередньо, він реалізує це право шляхом виборів − процесу обрання представників на державні посади для формування апарату управління державою.

Вибори - частина життя демократичної держави

Така процедура є вираженням влади народу, найбільш демократичним способом заміщення діячів на керівних постах.

Для чого потрібні вибори

Представник регіону (району) затверджується на керівній посаді законно, на підставі рішення групи осіб, що беруть участь у виборах. Процедура застосовується для обрання делегатів на державні, регіональні, місцеві управлінські структури. Також вибори в РФ використовуються приватними, комерційними організаціями і об’єднаннями. Підстава – Конституція, закони, статут.

Свобода волевиявлення гарантується Конституцією

Які бувають вибори

Залежно від причин призначення вибори класифікуються:

•чергові − плановані, початкові; проводяться по закінченні строку повноважень попереднього представника;

•дострокові − коли є підстави припинити діяльність особи, обраного раніше;

•основні (загальні) − для переобрання всього керівного складу органу влади;

•ротаційні (часткові) − обирається частина представників держвлади;

Взяти участь у виборах можна з 18 років

•додаткові − в разі дострокового вибуття депутата, виникнення додаткової вакансії;

•повторні − коли доведена фальсифікація виборів недійсними їх визнає суд або виборча комісія;

•попередні (праймеріз) − виконуються всередині партії, щоб визначити думку електорату і висунути найбільш вдалу кандидатуру;

•суміщені − одночасно проводяться вибори декількох органів, представників.

Що таке вибори. Каже експерт Дмитро Гусєв По застосовуваної виборчої системи вибори бувають:

•прямі − безпосередньо обираються депутати, представники у владу;

•непрямі – многостепенный спосіб обрання, коли спочатку висуваються спеціальні виборщики, які обирають необхідне посадова особа на вакантну посаду.

За рівнем розрізняють вибори у федеральні, регіональні органи, місцеве самоврядування.

Навіщо в Росії потрібні вибори? За юридичним призначенням:

•імперативні − єдино можливий спосіб наділення органу, владою людини;

•альтернативні − законодавством передбачені також інші методи посадових заміщень.

Що таке вибори за партійними списками?

Депутати обираються за системою партійних списків, місця у владі розподіляються пропорційно відданим голосам. Партія висуває кандидатів, оформляє списки. Чим більше тих, хто проголосував за партію, тим більше місць вона отримає у виборному органі.

Очолює партійний список найдостойніший кандидат

Важливий порядок черговості учасників партсписку, початок вносяться найбільш гідні кандидати, вони ж в першу чергу стануть депутатами. Першим номером ставлять депутата, відомого масам, що залучає виборців. В регіонах використовується також мажоритарно-пропорційна система, коли, окрім партійних списків, вибирають орган конкретних людей.

Етапи виборів

1.Призначається дата виборів.

2.Формується виборча комісія, визначається місце розташування виборчих дільниць.

3.Виборці проходять реєстрацію.

Наочна агітація - частина передвиборчих кампанії

4.Висуваються й озвучуються імена кандидатів.

5.Проходить передвиборча агітація, не виключена інформаційна війна.

6.Голосування.

7.Виборча комісія підраховує голоси, визначає результати.

Як взяти участь у виборах?

Участь у виборах добровільне, захист прав людини гарантує рівне становище на виборах всіх громадян. З настанням повноліття, коли сформувалися політичні погляди, виборець приходить з паспортом на дільницю. Видається бюлетень, правила заповнення якого розписані на самому бланку. Не можна відправляти в урну для голосування незаповнений лист − бюлетенем скористаються недобросовісні члени виборчкому. Так реалізується активне право брати участь у виборах.

Брати участь у виборах можна з 18 років

Кожен громадянин занесений тільки в один виборчий список на одній ділянці. Він може брати участь у виборах, увійшовши до складу виборчої комісії або реалізувавши пасивне право бути обраним на посаду, посаду.

Чим вибори відрізняються від референдуму?

В ході виборів визначається представник, депутат, посадова особа. Голоси підраховує виборча комісія. Мета референдуму − прийняття рішень, важливих для держави та народу. Тут підрахунок голосів лягає на комісію референдуму.

Референдум передбачає тільки два варіанти відповіді

Процедура здійснення однакова, розрізняються бюлетені. На виборах це список кандидатів, партій, він може бути як завгодно великим. На референдумі пропонується лише два варіанти для голосування: «так» або «ні». Вибори проводяться обов’язково, для них встановлено порядок та дати. Референдум призначається у міру потреби.

Чому голосування відрізняється від виборів?

І вибори і референдум проводяться шляхом голосування, це один з етапів масштабної процедури. Голосування також використовується всередині партії, політичного блоку, керуючого органу для вирішення певних питань, визначення порядку денного, прийняття законів, постанов. Таким чином, голосування — інструмент прийняття рішення на виборах або референдумі.

«Погляд знизу» на президентські вибори у США. Вечірній Ургант Редакція bestfacts.com.ua рекомендує також познайомитися зі статтею про найбільш відомих таємних товариствах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: