На сьогоднішній день активно проводяться багато операції з реалізації різних товарів, а також послуг. Податкові інстанції контролюють ціноутворення. Одним із способів його регулювання є трансфертне ціноутворення.

Трансфертне ціноутворення

Трансфертним ціноутворенням називається реалізація взаємозалежними особами різних послуг або товарів, яка здійснюється по внутрішньофірмовим цінами. Завдяки йому забезпечується перерозподіл загального доходу кількох громадян на користь осіб, які проживають в країнах з набагато низьким оподаткуванням. Дана схема є найбільш простою і популярною в міжнародному податковому плануванні. Метою трансфертного ціноутворення вважається мінімізація сплачуваних податків. Вони контролюються фіскальними органами.

Що таке трансфертне ціноутворення?

Встановлені вимоги щодо трансфертного ціноутворення застосовуються при проведенні різноманітних угод, які укладаються з взаємозалежними особами з величезним оборотом, а також з іноземними взаємозалежними особами незалежно від розміру обороту. По кожній угоді робиться звіт з трансфертного ціноутворення, і подаються відповідні повідомлення в податкову інстанцію.

Закон про трансферне ціноутворення

Чинне законодавство передбачає досить складну операцію для підтвердження платником ринкового характеру ціноутворення у всіх угодах, які перебувають під контролем представників фіскальних органів.

Закон про трансферне ціноутворення діє за рахунок механізму податкового контролю, основою якого є принцип «витягнутої руки». Контроль податковими органами передбачає внесення коректив в податкові зобов’язання платника податків до того рівня, що був розрахованим за умови відповідності всіх фінансових, а також комерційних умов угод, що укладаються при проведенні співставних операцій, в яких беруть участь сторони не мають якої-небудь зв’язку.

Якщо при використанні платником податку для здійснення операцій цін, що не відповідають рівню загальноприйнятих цін на послуги та всі товари, спостерігається заниження податкового зобов’язання, то платникові податку дозволяється самостійно внесить зміни в податкові зобов’язання.

Методи трансфертного ціноутворення

Трансфертне ціноутворення відбувається за кількома методами, які поділяються на кілька категорій.

Найбільш поширеними вважаються традиційні методи операцій: метод ціни подальшої реалізації та метод порівнянних цін на ринку, а також метод витрат.

Методи угод на основі доходу використовуються тільки, якщо вони відповідають особливостям проведеної операції: розподілу прибутку і порівнянної рентабельності.

Редакція bestfacts.com.ua передбачає, що традиційні методи є більш ефективними при контролі операцій і трансфертного ціноутворення.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: