Для більшості сучасних виробничих процесів найчастіше необхідно охолодити або нагріти різні речовини і матеріали, або підтримувати певну температуру. Для цього використовуються різні теплообмінники.

Де застосовуються теплообмінники?

Найпоширеніше їх призначення це використання у всіляких видах систем опалення та гарячого водопостачання. Крім цього, без них не можна обійтися в сільському господарстві, в інших важливих галузях у найрізноманітніших випадках. За допомогою теплообмінника, наприклад, відбувається процес пастеризації продуктів, таких як молоко, масло, соки, пиво та інші. Звичні всім кондиціонер і холодильник також оснащені теплообмінниками.

Принцип роботи всіх теплообмінників заснований на зіткненні через їх поверхню двох разнонагретых середовищ, в основному рідкої і повітряної. В результаті взаємодії, одна середовище нагріває або охолоджує іншу, а також примусово підтримує її потрібну температуру. Щоб це відбувалося більш ефективно, були розроблені різні конструкції теплообмінників, з яких два типу вважаються основними — кожухотрубний і пластинчастий.

Кожухотрубний теплообмінник

Кожухотрубний теплообмінник складається з великої кількості паралельно розташованих трубок, які вбудовані в загальний циліндричний корпус (кожух) великого діаметра. За цим трубках циркулює теплоносій. Зазвичай це гаряча вода, від неї через поверхню кожуха і передається тепло в навколишній простір.

Кожухотрубний теплообмінник

Процес супроводжується появою всередині кожуха конденсату, який періодично виводиться назовні. Така конструкція має не надто великою тепловіддачею, з-за чого може досягати досить великих розмірів. Вона використовується в промисловості і застосовується у випадках, коли необхідно витримувати високий тиск рідин і не обов’язкова постійна чистота.

Пластинчастий теплообмінник

Пластинчастий теплообмінник більш ефективний по тепловіддачі, так як він має велику зовнішню площа в порівнянні зі своїми габаритами. У ньому замість трубок використовуються плоскі пластини, паралельно розташовані близько один до одного.

Пластинчастий теплообмінник

Всередині них влаштовані розділені канали, між якими відбувається теплообмін. Циркулювання рідин по цих каналах, а також кількість пластин можна регулювати, для досягнення потрібних результатів.

На думку редакції bestfacts.com.ua це і є найбільш вдалий варіант, який з-за невеликих габаритів, відмінної продуктивності і стійкості до зовнішнього впливу може знайти застосування практично скрізь.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: