Сьогодні спостерігається активний розвиток техніки, яка використовується в самих різних сферах. Вдосконалені технології дозволяють набагато швидше і точніше виконати ті чи інші операції. Не обійшлося без цього і в геодезії – тахеометр широко застосовується не тільки в топографічних зйомках, але і в будівництві.

Що вимірює тахеометр?

Тахеометром називається вимірювальний прилад, який використовується для вимірювання відстані, вертикальних і горизонтальних кутів. Він являє собою інструмент, який об’єднує в собі функції теодоліта і далекоміра, а також має мікропроцесор з програмним забезпеченням. Він незамінний для проведення топографічних зйомок місцевості та на підготовчих етапах робіт у сфері будівництва.

Однією з особливостей роботи тахеометра є те, що проміри можна робити, не дивлячись на наявність різноманітних перешкод. Крім того, устаткування дозволяє здійснювати зйомку місцевості як при похмурих погодних умовах, так і при достатньо яскравому освітленні сонця.

Сучасні моделі тахеометрів – це автоматизовані прилади, які володіють системою розпізнання. Вони прості в експлуатації, завдяки чому можна легко розібратися у всіх параметрах та головні функції даного інструменту. Потужні та надійні тахеометри помітно і підвищують продуктивність і ефективність роботи.

Які бувають тахеометри?

На сьогоднішній день існує два види тахеометрів: модульні і інтегровані.

Тахометр застосовують при будівництві доріг

Інтегровані тахеометр – це прилад, який складається з процесора, клавіатури, зорової труби, дальномерного і кутомірного інструменту. Всі вони зібрані в окремий великий механізм.

Модульний тип є обладнання, яке складається з окремих светодальномера і теодоліта. Останній може бути як електронними, так і оптичним.

У деяких випадках виділяють ще один різновид тахеометрів – неповторительные. Його головна відмінність полягає в тому, що лімб наглухо прикріплений до підставці. Таким чином, у приладу є або закріплений гвинт, або спеціальне пристосування, яке призначається для здійснення поворотів, а також встановлення тахеометра в тому чи іншому положенні.

В залежності від цілей застосування виділяють наступні типи: технічний і будівельний. А щодо принципу роботи тахеометри бувають автоматизованими та електронно-оптичними.

Як працює тахеометр?

Більшість моделей тахеометра працює за принципом, який заснований на вимірюванні різниці фаз випроменених і відбитих світлових променів. Деякі з них, оснащені більш вдосконаленими технологіями, можуть визначити дану різниця за показником часу, за який промінь подолав відстань до відбивача і назад. Цей метод називається імпульсним.

Редакція bestfacts.com.ua нагадує, що на точність показників впливає не тільки тип тахеометра (технічні характеристики з допустимими похибками), але ще і різні зовнішні фактори: тиск, температура, вологість та інші.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: