Сучасне життя та економіку майже неможливо уявити собі без таких понять, як кредит, позика і кредит. Однак люди, які не працюють в банківській чи фінансовій сфері, зазвичай погано розрізняють ці три типи грошових відносин. У цій статті ми детально розглянемо позику.

Що таке договір позики?

Договір позики – це угода, яким закріплюється факт економічних взаємовідносин між двома суб’єктами, об’єктом яких є позика: передача грошових коштів, товарів або речей на певних умовах. Того, хто дає позику, називають позичкодавцем, а того, хто отримує – ссудополучателем.

Предметом договору позики можуть бути не тільки гроші, але і товари

Передбачається, що боржник поверне взяте назад в тому ж обсязі, в якому отримав. Умови повернення обговорюються окремо – зазвичай вказується час і плата за використання майна. Відсотки можуть фігурувати в договорі, але він може бути безпроцентним. Плата за використання переданого майна може виражатися конкретною цифрою.

Чим відрізняється позика від кредиту?

Кредитом називаються грошові кошти , що надаються банківськими організаціями на певних умовах приватним і юридичним особам. На відміну від позики, взятий у банку кредит – це грошова сума. Крім того, у кредитному договорі обов’язково обговорюється кредитору винагороду, що не завжди обов’язково у випадку з позикою. Кредит повертається частинами протягом певного тимчасового періоду. У договорі позики термін вказується не завжди.

Кредит, на відміну від позички, що видається тільки грошима, і, як правило в банку

Важливо відзначити, що кредити видають кредитні організації – наприклад, банки. Грошову позику можна отримати від організації, що не є банком. Популярність подібних мікрофінансових компаній висока, тому що кредит взяти складніше.

Чим відрізняється позика від позики?

Поняття «позика» і «позичка» часто використовують як взаємозамінні, але це не зовсім правильно, тому що вони теж відрізняються. Позика, як і позичка, є угодою між суб’єктами щодо передачі в користування певних цінностей – грошей, товарів, будь-якого майна. Але договір позики передбачає, що повернуто буде не обов’язково те ж саме майно, а взагалі будь-яке аналогічне йому за станом, вартості, якості. При позичці поверненню суворо підлягає саме взята річ.

Як зазначає редакція bestfacts.com.ua коли йдеться про грошові стосунки, позика і позику не відрізняються один від одного. Більше того, вони зазвичай видаються на умовах, схожих на умови кредиту, але під великі відсотки і на короткий термін.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: