Пілатес є унікальним напрямком, що виключають отримання травм, тому починати тренування можна в будь-якому віці.

Він придбав велику популярність серед бажаючих не тільки швидко схуднути, підтягти шкіру і привести м’язи в тонус, але і досягти психологічної гармонії та емоційного розвантаження.

Пілатес дозволяє досягти гармонії

Пілатес: кому показаний і протипоказаний

Будь-який вид спорту має ряд протипоказань, і пілатес – не виняток, але ступінь ризику отримання негативних наслідків для організму настільки мала, що часто лікарі, навпаки, радять тренування. Пілатес особливо рекомендують при:

— ожирінні;

— бажання злегка знизити вагу без шкоди;

— тривалій відсутності фізичних навантажень;

— бажання зміцнити м’язовий корсет спини;

— підтримки фізичної активності під час вагітності, а потім – при відновленні після пологів;

Пілатесом підходить для людей різного віку і фізичної підготовки

— наявності проблем з суглобами;

— необхідність отримати емоційне розвантаження після трудової зайнятості;

— захворюваннях остеопороз, остеохондроз, артрит, артроз;

— виявлення грижі або травми.

До прямих заборон для занять відносяться тільки ті захворювання, при яких спорт не може принести істотну користь організму і небажаний в будь-яких видах. Існують також короткочасні протипоказання, наприклад, застуда або ГРВІ, підвищена температура тіла або пропасниця, переломи або вивихи.

Що потрібно для занять пілатесом?

Одним з приємних переваг перед іншими видами спорту є відсутність необхідності в придбанні спеціального одягу чи взуття. Все, що потрібно – зручна майка і штани. Заняття проходять в шкарпетках або босоніж. Для зручності під час виконання вправ одягають спортивний бюстгальтер. Важливо не є за 1 годину до та 2 години після тренувань.

Пілатесом займаються багато зірки

Поради для початківців

Головна порада – максимально розслабитися і зосередитися на роботі організму. Правильне дихання – основа вправ, воно має бути спокійним і розміреним. Важливо дихати грудьми, але не животом. Плечі – завжди опущені, а прес – постійно напружений.

Пілатес для початківців

Пілатес для новачків. Комплекс вправ

Пілатес дозволяє проводити тренування не тільки під пильним наглядом тренера, але можна займатися спортом вдома.

Основою для багатьох вправ є стійка: встати прямо, розставивши ноги на ширину плечей і трохи зігнувши їх в колінах, руки вільно опустити. Живіт втягнути і тримати в такому стані, а таз злегка піддати вперед. Особа тримати рівно і почати тягнутися верхівкою вгору, не рухаючись тілом.

Вправа для хребта: стійки почати головою повільний рух вниз до підлоги таким чином, щоб спина залишалася рівною, а руки вільно звисали вздовж тіла, живіт втягнути. Прагнете верхівкою тягнутися вниз, відчуваючи кожен хребець. Вправа закінчується тоді, коли руки самі вільно торкнуться підлоги. Виконати 4 рази.

Пілатесом можна займатися не тільки в залі

Вправа для преса: лежачи на спині, прийняти позу стійки, притиснувши поперек до підлоги. Почати скручування, піднявши голову, притиснувши її до грудей і намагаючись підняти тіло і дотягнутися до пальців ніг, не рухаючи плечима і руками. Повторити 6 разів. Це вправа найбільше корисно для бажаючих прибрати живіт і боки в домашніх умовах.

«Стіл»: встаньте на карачки, імітуючи стіл. Лопатки разом, живіт втягнутий. Зберігаючи рівновагу, потрібно по черзі одну руку піднімати, іншу, а потім ноги, створюючи паралельну лінію з підлогою. В максимальній точці напружити черевний прес і затриматися на 30 секунд.

Пілатес для схуднення

Необов’язково проводити виснажливі тренування, щоб схуднути – вправи пілатес задіють м’язи преса, стегон і всього тіла. Безсумнівний плюс полягає в тому, що вправи не дають миттєвого схуднення, але дозволяють організму запустити обмін речовин і утримувати результат протягом довгого часу.

Вважається, що всього 10 хвилин занять в день допоможуть скинути вагу, але потрібно повністю змінити харчові звички та включити в щоденне меню корисні продукти.

Пілатес для схуднення. Швидко. Ефективно

Пілатес і йога: в чому різниця

Маючи деяку схожість, пілатес і йога кардинально відрізняються один від одного:

1. Пілатес – молодий напрямок. Йога – шлях пізнання себе за допомогою системи, яка передається з покоління в покоління протягом тисячоліть. 2. Пілатес – робота з тілом і відновлення його функцій. Йога – досягнення гармонії ментального і фізичного тіла.

3. Йогалатес – модне напрямок, гібрид йоги і пілатесу, який дозволяє швидко досягти бажаного результату.

Йогалатес. Комплекс простих вправ Заняття пілатесом не припускають надмірних навантажень. Все спрямовано на будівництво здорового тіла. Після тренування зазвичай не буває навіть задишки, але всі м’язи при цьому отримали необхідну навантаження.

Редакція bestfacts.com.ua рекомендує вам також ознайомитися зі статтями про фітнесі та аеробіки.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: