Остеопорозом називається захворювання кісток в результаті зменшення щільності кісткової тканини. Це хвороба літніх людей, переважно жінок після 50 років страждає остеопорозом в 4 рази більше жінок, ніж чоловіків. На жаль, ця хвороба відноситься до розряду тих, які можна вилікувати повністю, можна лише запобігти. Однак якщо подумати про це заздалегідь, є всі шанси уникнути такого неприємного вікового зміни кісткової тканини.

Причини виникнення остеопорозу

Існує цілий комплекс причин, серед яких: генетична схильність, історія хвороби (порушення гормонального фону), високі фізичні навантаження або малорухливий спосіб життя, зловживання алкоголем, тютюновими виробами, супутні клінічні фактори, а також вживання деяких медичних препаратів. З часом щільність кісткової тканини людини знижується природним шляхом після 30 років, і перераховані вище фактори підвищують ймовірність виникнення остеопорозу.

Остеопороз – хвороба, яка довгий час ніяк себе не проявляє

Якщо з генетикою вже нічого не поробиш, так і гормональні проблеми рідко бувають прогнозованими, то правильний спосіб життя – це те, що істотно знижує шанси отримати остеопороз. Куріння, вживання алкоголю і кофеїну в великих кількості, гіподинамія, авітаміноз – все це не кращим чином впливає на кісткову тканину, робить кістки крихкими і легкими.

Симптоми і ознаки захворювання

Остеопороз – хвороба дуже підступна, тому що проходить непомітно. Тому перші ознаки остеопорозу – болі в кісткових і сполучних тканинах хребта, переважно в грудному відділі, – залишаються без уваги. Як правило, це несильний біль, вона не заважає вести звичний спосіб життя і особливо не турбує людину.

Ознака, за яким можна припустити захворювання – це загальний недолік в організмі кальцію. Про це говорить випадання волосся, зниження міцності і розшарування нігтів, поява передчасної сивини, судоми. Виявити остеопороз можна після обстеження і вимірювання щільності кісткової тканини.

Чим небезпечний остеопороз?

Крихкі кістки внаслідок остеопорозу небезпечні переломами, в тому числі і хребта. Результатом такого перелому може бути часткове знерухомлення, а він може наступити після вчинення самих елементарних дій, навіть без особливих навантажень.

З такими переломами обов’язково потрібно звертатися до ортопеда в хорошу клініку. Лікування в Ассуте проводиться за новою методикою, яка робить кістки більш щільними. Це дозволяє хворому повернутися до звичного ритму життя, хоча і назовсім забувати про хворобу, звичайно, не варто.

При остеопорозі часто відбуваються переломи

Як зазначає редакція bestfacts.com.ua, остеопороз – це захворювання, яке потрібно тримати під контролем!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: