Нумізматикою прийнято називати колекціонування монет, що в корені невірно. Колекціонування – це справа аматорське, а ось нумізматика вже давно увійшла в ранг науки, що вивчає монети певної країни в різні моменти епохи.

Нумізматика тісно пов’язана з історією, адже за допомогою детального вивчення тих або інших монет, володіючи знаннями про супроводжували їм події, можна зробити якісь конкретні висновки, які проллють світло на деякі моменти доби, що залишилися в тіні.

Сучасна нумізматика

На жаль, сьогодні нумізматика все більше співвідноситься саме з колекціонуванням монет, ніж з їх вивченням. Хоча найчастіше колекціонер рідкісних екземплярів і знавець, який має науковий інтерес у дослідній області, є одним і тим же особою.

Сучасна нумізматика являє собою зацікавленість не тільки у винятково стародавніх або середньовічних монетах. Дуже часто можна знайти дивовижні, практично унікальні екземпляри щодо молодого «віку». Так, наприклад, монети 2003 і 2001 років вважаються одними з найбільш рідкісних і дорогих. Ціни за такі монети варіюються від декількох тисяч рублів до декількох десятків тисяч, а інколи перевалюють за сто тисяч. Найдивовижніше, що браковані екземпляри продаються в рази дорожче! Таким чином, якщо на монеті зазначених років відсутня якась особлива карбування або напис викривилася при виробництві, можливо, вам заплатять подвійну або навіть потрійну ціну.

Сучасна нумізматика приносить хороший дохід

Нумізмати займаються дослідженням монет саме для того, щоб з’ясувати цінність того чи іншого примірника, залежно від його особливостей.

Крім звичайних монет, які стали цінним об’єктом для нумізматики завдяки деяким особливостям карбування, сплаву або випустило їх монетному двору, є ще і ювілейні монети. Багато хто з них представляють цінність з-за того, що виготовляються з дорогоцінних металів. Наприклад, ювілейні монети Казахстану випускають з золота і срібла.

Нумізматика СРСР

Монети, що випускалися в радянський час, сьогодні також являють собою неабияку цінність. Деякі з них йдуть на аукціонах за величезні суми. Окрему нішу займають ювілейні монети часів СРСР.

Ціна подібної монети залежить, в першу чергу, від її стану. Немаловажну роль відіграє і ступінь збереження примірника.

Сучасні монети

На сьогоднішній день існує безліч каталогів в електронному вигляді, де кожен може зайнятися пошуками певної монети. Ціни встановлюються в залежності від останніх аукціонів. В таких каталогах можна знайти як старі монети, так і сучасні.

На думку редакції bestfacts.com.ua, хобі має бути у кожної людини, а якщо вона ще й приносить дохід, як продаж рідкісних монет, то це подвійно корисно.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: