Для здійснення малих вантажоперевезень широко використовуються причепи і напівпричепи. Використання цих транспортних засобів дозволяє зменшити вартість перевезень вантажів за рахунок скорочення витрат на паливо.

Напівпричіп-рефрижератор - зручне та надійне обладнання

Що краще причіп або напівпричіп?

Причіп являє собою транспортний засіб, який можна причепити до тягача, у якого є стандартний пристрій для зчіпки. За допомогою цього пристрою тяга від тягача передається на причіп. При цьому один і той же тягач може працювати з різними причепами, які кріпляться з допомогою петлі причепа і гаку тягача.

Причепи та напівпричепи значно збільшують вантажопідйомність машини

Напівпричіп, на відміну від причепа, кріпиться до тягача за допомогою опорно-тягового пристрою. Цей пристрій допомагає розподілити частину напівпричепа навантаження на тягач. Причіп є самостійним транспортним засобом на чотирьох колесах, і тому їм важко керувати при маневрах на дорозі. Напівпричіп є частиною складного транспортного засобу, і управляти їм на дорозі набагато зручніше, оскільки маневреність його набагато більше. Крім того, автопоїзди з напівпричепами дозволяють розвивати на дорогах більшу швидкість, ніж причіпні автопоїзди.

Напівпричепом керувати простіше, ніж причепом

Конструкція напівпричепа більш складна і використовувати напівпричепи рекомендується при масі вантажу понад 10 тонн. При однаковій вантажопідйомності сідельний автопоїзд має меншу загальну масу, ніж причіпний автопоїзд.

Як вибрати напівпричіп?

Перш ніж вибрати напівпричіп, треба вирішити питання про тип вантажу, який у ньому перевозитися. Якщо це продукти, то підійде напівпричіп — рефрижератор, якщо вантаж не призначений для будівництва, то треба вибирати напівпричіп — самоскид. Для перевезення вантажів загального призначення вибирається бортовий, шторний або тентований напівпричепи.

Як правильно вибрати напівпричіп? При виборі напівпричепи для перевезення звертають увагу на конструкцію і надійність кузова, підвісок напівпричепа. При купівлі такого складного пристрою у дилера напівпричепів необхідно розуміти, що дешева модель в подальшому може принести господареві масу клопоту з-за частих поломок.

Як зачепити напівпричіп?

Зчіпка напівпричепа з тягачем проводиться наступним чином.

Як відчепити і зачепити напівпричіп Спочатку з допомогою опорного пристрою напівпричіп встановлюється в потрібному положенні і закріплюється стоянковим гальмом

Тягач заднім ходом повільно рухається до напівпричепа таким чином, щоб шворінь напівпричепа увійшов в сідло тягача. Зчіпка відбудеться автоматично. Далі треба закріпити тягач стоянковим гальмом і підняти і закріпити наполегливий пристрій напівпричепа.

Під’єднати електричний кабель і шланги пневмопривода до відповідних ланцюгах напівпричепа. Відпустити стоянкові гальма причепа і в русі переконатися в нормальній роботі зчеплення, гальм і електроприладів напівпричепа.

Як відчепити напівпричіп? Редакція bestfacts.com.ua бажає вам вдалої дороги і рекомендує познайомитися зі статтею про сучасні способи захисту від угону.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: