Кожен садівник і городник рано чи пізно стикається з таким терміном, як «мульча».

Незважаючи на те, що звучить він, немов назва якогось злобного комахи-шкідника, насправді це дуже корисна, а часом і незамінна річ в садово-городньому господарстві.

Мульча може бути кольоровий

Мульчею називають будь-які матеріали органічного і неорганічного походження, придатні для покриття поверхні родючого ґрунту. Їх бажано використовувати незалежно від того, чи зібралися ви вирощувати перець, картопля або кущі троянд, – захисне укриття знадобиться для рослин.

Навіщо потрібна мульча

Процес обробки грунту мульчею називається мульчуванням і проводиться для: •більш тривалого збереження в грунті вологи;

•захисту рослин від бур’янів (мульча не дає їм вільно проростати);

•запобігання надмірного перегрівання ґрунту влітку і глибокого промерзання взимку;

Навіщо і як правильно мульчувати грунт. Види мульчі •захисту ґрунту від ерозії;

•попередження утворення ущільненої кірки на ґрунті;

•з метою збереження пухкості грунту;

• спрощення догляду за рослинами; •зміцнення кореневої системи рослин (укриті мульчею утворюють більше придаткових коренів).

Види мульчі

За походженням мульчу поділяють на органічну і неорганічну. Обидва виду можна використовувати у відкритому грунті та в теплицях. До органічної відносять:

— Компост. Крім того, що мульча захищає верхній шар ґрунту від обвітрювання, вона ще і удобрює її.

Для мульчі підійде компост з рослин без насіння

— Тирса, тріски, кора. Цей вид мульчі перешкоджає розвитку бур’янів і чудово утримують воду від швидкого випаровування. Фахівці радять для отримання найбільш ефективного складу або змішувати сухі компоненти з зеленою травою, або просочувати азотовмісні добривами.

Цвітну тріску і гальку для мульчування можна купити

— Скошена трава, сіно, опале листя і выполотые бур’яни. Самий є найдоступнішим видом мульчі. Вони відлякують шкідників і, перегниваючи з часом, збагачують ґрунт, який потім дає хороший урожай.

Мульчею вкривають грунт під будь-якими рослинами

Мінус органічних видів мульчі полягає в тому, що вони досить швидко розкладаються, а також вельми привабливі для комах, слимаків, черв’яків-совок і птахів, які використовують їх в якості їжі. З цієї причини такі види мульчі потребують заміни деколи по кілька разів за сезон.

Сад і город. Мульчування грунту Неорганічної мульчею може служити галька, гравій, укривний матеріал (картон, поліетилен, руберойд, садове неткане полотно). Самий значний її плюс в тому, що вона довговічна (в більшості випадків практично не розкладається), не цікава шкідників і забезпечує рослинам фізичний захист. Мінус полягає в тому, що вона не сприяє поліпшенню складу грунту.

Де взяти мульчу

Варіантів запастися мульчею існує багато. Тирсу, щепу або кору можна купити в спеціалізованих магазинах або на пилорамі. Це стосується і укривних матеріалів, картону, плівки, руберойду тощо.

В якості мульчі підійдуть навіть шишки

Траву з газонів легко перетворити в сіно для мульчування, а восени опале листя не варто вивозити на звалище і вже тим більше спалювати – все це теж стане хорошою мульчею.

Мульча — де її взяти навесні Згодиться і лушпиння від насіння, харчові відходи, зібрані за зиму на дачі. Гравій можна знайти у фірмах, що займаються ремонтом доріг.

Як правильно застосовувати мульчу

Застосування кожного виду мульчі відрізняється своїми невеликими, але важливими нюансами. Наприклад, деякі види мають високу кислотність, тому, відповідно, будуть підвищувати кислотність грунту. У такому випадку їх можна використовувати тільки для мульчування тих рослин, які «люблять» кисле середовище, або змішувати з крейдою або доломітового борошном.

Тирсу можна використовувати свіжими – їх попередньо, як і скошену траву і бур’яни, потрібно три дні підсушити, інакше вони швидко запліснявіють. Опале листя можуть містити різні спори і личинки шкідників, тому їх перед використанням потрібно обробити спеціальним розчином.

Мульча захищає ягоди від зіткнення з грунтом

Для ягідних гряд краще використовувати в якості мульчі хвою, сіно або перепревшее тирса – таким чином ягоди будуть захищені від гниття і забруднення. Дуже ефективно застосовувати мульчування у огіркових грядках. Редакція bestfacts.com.ua рекомендує, не чекаючи формування батогів, укласти гряду шаром перегною, а зверху сіном.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: