У багатьох країнах державні структури видають закони і керують суспільством.

Але більш ніж в десяти державах діє недержавна організація, законодавчо-представницький орган Меджліс.

Меджліс - недержавний орган самоврядування

З арабської мови це слово перекладається як «місце зборів». Для того щоб зрозуміти, що ж з себе представляє ця організація, досить познайомитися з діяльність Меджлісу кримських татар.

Що таке Меджліс кримськотатарського народу?

Повна назва цієї організації Къырымтатар Миллий Меджлиси, що дослівно означає «Кримськотатарське національне збори». Іноді його прирівнюють до парламенту, але тільки одного народу. З’їзд кримських татар називається Курултай. Його збирають раз на 5 років. На ньому вибираються 33 представників народу, які і складають Меджліс. Офіційно кримські татари створили його тільки в 1991 році.

Курултай скликається раз у 5 років

При Сталіні кримські татари були депортований з півострова і позбулися своєї історичної батьківщини, але потім вони поступово почали повертатися назад у Крим. Після Перебудови татари виступили як про єдиний народ. Щоб захищати свої права, на півострові ними був створений Меджліс.

Функції Меджлісу

Урядові чиновники не прагнули допомогти повернутися депортованим кримським татарам на батьківщину. Можливо, вони вважали, що це негативно позначиться на обстановку в регіоні і, як наслідок, на відпочинку туристів у Криму.

Меджліс вступив у політичну гру

Основною задачею, яку взяв на себе Меджліс, стала ліквідація наслідків геноциду стосовно кримських татар, повернення депортованих тому на півострів і допомога новоприбулим з житлом. Представники організації вирішували проблеми, які виникали у цього народу як з місцевою владою, так і державними структурами.

Повертаються з депортації татар державою виділялися землі у віддалених місцях, де практично відсутня інфраструктура (самі затишні куточки давно вже зайняті готелями і курортами Криму). Усіма проблемами з придбанням або спорудженням будинків, з земельними ділянками, з грошовою допомогою займався як раз Меджліс.

Форми діяльності Меджлісу

Існує центральний Меджліс, який засідає в Сімферополі, але в різних населених пунктах на півострові, в яких проживають татари, існують свої органи самоврядування. Вони називаються місцевими меджлісами і підпорядковуються центральному.

Представники Меджлісу схвалили энергоблокаду Криму восени 2015

В їх функції входить взаємодія з місцевими органами влади. Для того, щоб більш ефективно виконувати свої функції і одночасно вчасно інформувати татар про ситуацію на півострові і в державі, був створений телевізійний канал, а також інформаційний сайт Меджлісу. Так, у громадськості є можливість дізнаватися більше про діяльність цієї організації.

Взаємодія Меджлісу і держави

У жовтні 2014 року на території Криму в якості альтернативи Меджлісу було створено міжрегіональне громадський рух кримськотатарського народу «Къырым» («Крим»), який очолив віце-спікер кримського парламенту Ремзі Ільясов. Ця організація була прийнята регіональними властями, як представляє інтереси кримського народу. 26 квітня 2016 року Верховний суд Республіки Крим відніс Меджліс до екстремістських громадським об’єднанням і заборонив його діяльність на території РФ.

Наталія Поклонська заборонила меджліс в Криму Редакція bestfacts.com.ua сподівається, що стаття була вам корисна і рекомендує також ознайомитися з матеріалом про найцікавіші пам’ятки Криму.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: