В даний час велика кількість людей захоплюється різними видами творчості, особливо коли воно стає доступним. Вишивання, бісероплетіння, скрапбукінг, декупаж… Все це можна назвати одним словом – «рукоділля».

Популярність таких видів мистецтва зростає з кожним днем. Причина цього проста. У світі постійних стресів, проблем і турбот хочеться зайнятися чимось радісним і спокійним, створювати щось своє. Цьому сприяє рукоділля.

Техніка квілінг

Одним з популярних видів хенд-мейд є квілінг (англ. quilling — від слова quill «пташине перо») — мистецтво виготовлення плоских або об’ємних композицій із скручених в спіральки довгих і вузьких смужок паперу. Готовим спиралькам придається різна форма, у результаті виходять елементи бумагокручения.

Панно в техніці квіллінг

Це икусство виникло в кінці XIV — початку XV століть у Європі. Вважається, що придумали його ченці. Обрізаючи позолочені краю книг, вони їх накручували на кінчики пташиного пір’я, звідси і назва виду мистецтва. У Росії ж він став популярним лише в кінці XX століття.

Квіллінг своїми руками

Квілінг — дуже гарний і доступний вид рукоділля, що не вимагає великих витрат. Однак простим його назвати не можна. Для досягнення гідного результату необхідно проявити акуратність, посидючість, спритність. Щоб зробити будь-яку композицію, знадобляться паперові смужки різної ширини, пристосування для закрутки стрічок, пінцет, ножиці, сантиметр, лінійка, зубочистки, клей ПВА, картон, пристрій для нарізування бахроми, трафарет для заготівок.

Смужка паперу для квілінгу скручується в щільну спіраль. Почати зручно з накручування краю паперової стрічки на кінчик шила. В результаті утворюється щільна спіраль менше сантиметра в діаметрі. Вона стане основою подальшого різноманіття форм. Потім паперова спіраль розпускається до потрібного розміру, із неї формується необхідна квилинговая фігура.Кінчик паперу прихоплюється крапелькою клею. Всього існує 20 базових елементів квілінгу. Але використовуючи свою фантазію, кожна людина може придумати нові елементи.

Квіллінг листівки

Одним з найпоширеніших видів виробів у техніці квілінг є листівки. Це найбільш проста і корисна річ. Листівки можна робити як для себе, так і у подарунок, тим більше, що ручна робота цінується набагато вище. А виготовлення листівок займає значно менше часу, ніж підготовка інших виробів.

На думку редакції bestfacts.com.ua популярність різноманітних видів рукоділля буде продовжувати рости, оскільки в сучасному світі велика їх різноманітність, а також доступні будь-які матеріали для творчості.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: