Криптовалюта — це електронні грошові одиниці, кількість і випуск яких не залежить від реальних грошей, створюваних державами начебто долара США або рубля РФ.

Криптовалюта - електронні гроші

Іншими словами так називають грошові знаки, емісія та облік яких здійснюється за допомогою асиметричного шифрування з використанням криптографічних засобів захисту.

Історія виникнення кріптовалюти

Спочатку криптовалюта замислювалася як простий спосіб інтернет-покупок або переведення звичайних грошей між користувачами мережі. Першим реалізував ідею Девід Чом і його компанія DigiCas Inc., запустивши у 1990 році централізовану систему електронних платежів DigiCas. Вона стала дуже популярною і проіснувала вісім років, аж до розорення компанії Чома. Хоча перша система криптовалют зникла, її існування вказало на дві речі:

— по-перше, такі гроші затребувані;

-по-друге, ідею потрібно розвивати.

10 цінних фактів про bitcoin Внаслідок криптовалюта розділилася на два види:

— електронні гроші, прив’язані до реальних, звичайних грошей;

— електронні гроші, емісія яких здійснюється за допомогою електронних обчислень в інтернеті.

Про першому виді кріптовалюти довго говорити не варто, оскільки він відомий всім (його використовують всі банки для електронних платежів). Другий вид, навпаки, досить цікавий – це своєрідна еволюція грошей в цифровому світі, значення і наслідки появи якої зараз важко оцінити.

Як працюють сучасні кріптовалюти?

Першим серед нового покоління електронних грошей став bitcoin. Він був створений в 2009 році групою анонімних осіб, що працювали під загальним псевдонімом Сатосі Накамото. По загальноприйнятій думці, їх метою було «створення валюти поза державного регулювання для звільнення людства від тягаря управління і контролю держслужб і ФРС».

Криптовалюту можна купити

В основу створення биткоина лягла проста ідея – так як це електронні гроші, то їх емісія повинна залежить від цифрових обчислень всередині інтернету, а не від групи людей в дорогих шкіряних кріслах. Отже, хочете отримати биткоины – використовуйте комп’ютери та інші електронні пристрої для обчислення криптографічних завдань. Такий спосіб отримання кріптовалюти отримав назву «майнінг». Від англійського слова mining, що перекладається як «видобуток корисних копалин».

Як правило, для майнінг використовують надпотужні комп’ютери або спеціальні програми, що об’єднують тисячі, а іноді і мільйони звичайних пристроїв (РС, телефон, планшет, ноутбук), зібраних в одну обчислювальну систему.

Ферма для майнінг

Як просто отримати криптовалюту?

Крім майнінгу биткоин можна отримати і більш звичними способами:

— в оплату за товар або послугу;

— купивши биткоин за звичайні гроші;

— в подарунок.

Криптовалюта і питання регулювання Якщо говорити про застосування кріптовалюти, то тут вона мало чим відрізняється від звичайних грошей. Її використовують для трьох основних цілей:

— Як засіб обміну — для купівлі товарів та послуг.

— Як валюту накопичення і збереження грошей.

— Як цінний актив, на якому можна збагатитися, спекулюючи їм або інвестуючи в нього.

За схожими принципами працюють інші види криптовалют.

Найпопулярніші кріптовалюти

Оскільки bitcoin, як новий вид цифрових грошей, з’явився раніше за всіх, не дивно, що він є найпопулярнішим серед криптовалют. На даний момент він став майже повноцінною валютою, яка вже була визнана багатьма країнами і кількома американськими штатами. Це, судячи з усього, лише початок, оскільки биткоин має ряд переваг у порівнянні з іншими грошима, а саме:

— Відкритий код.

— Відсутність інфляції.

— Пиринговая мережа кріптовалюти.

— Необмежені можливості по його транзакціям.

— Биткоин існує поза меж.

Bitcoin - найпопулярніший вид кріптовалюти

Слід зазначити, що саме пиринговая мережа (від англ. peering — сусідство) втілює основна відмінність цих грошей від фізичних. Якщо точніше, то вона розподіляє функціонал та інформаційну підтримку кріптовалюти між усіма її користувачами. Це як сусіди, які разом дбають про чистоту і порядок на своїй вулиці, тільки в нашому випадку сусіди — це користувачі, а вулиця – це грошова система.

Перераховані переваги, потенційно здатні зробити биткоин основною світовою грошовою одиницею, але для цього його повинні визнати всі країни. Биткоинов має стати дуже багато – сумарна їх кількість потрібно збільшити до рівня загальної кількості доларів у всьому світі. Це дозволить биткоину позбутися від його основного мінуса – на даний момент він є спекулятивним товаром, який дуже сильно залежить від думки і настроїв людей.

Операції з лайткойном проходять швидше, ніж з биткоином

Крім bitcoin також існують і інші кріптовалюти, найбільш популярними з яких вважаються лайткойн (LTC) та догекойн.

Лайткойн – це по своїй суті покращена і спрощена версія биткоин з тими ж плюсами і мінусами. За винятком того, що угоди в лайткойн проходять в 4 рази швидше, а її база даних вимагає в рази менше місця.

Догекойн – це одна з новітніх криптовалют, яка відрізняється від інших, відсутністю обмеження на сумарну кількість цих грошей, що характерно для інших криптовалют. Розрахунки в даній грошовій системі робляться дуже швидко і з мінімальною комісією.

Догекойн дозволяє проводити операції з мінімальною комісією

Ставлення держав до криптовалютам

Якщо говорити про те, як держави дивляться на криптовалюту, то можна відзначити, що країни поділилися на три табори:

— На тих, хто не схвалює використання криптовалют, як це зробили Китай і Росія.

— Тих, хто створив правове поле, що дозволяє використовувати криптоденьги поряд зі звичайними. Це в першу чергу США, Ізраїль і ОАЕ.

— І тих, хто вичікує.

Країни по-різному ставляться до криптовалюте

Який шлях вірний поки важко сказати. Вільний обіг криптоденег в країні може легко вбити місцеву грошову одиницю, але вони також здатні підвищити конкурентність економіки країни, дозволяючи робити прямі інвестиції без необхідності їх подвійної конвертації в місцеві гроші на вході і виході. Якщо банки розвинених країн почнуть видавати дешеві кредити в криптовалюте компаніям з інших країнах, то це буде одночасно і смерть місцевих грошей та розвиток місцевої економіки.

Криптовалюта зараз

Якщо говорити про стан справ з криптовалютами на сьогодні, то поки вони зарекомендували себе не як повноцінні гроші, а скоріше як високоліквідний інвестиційний актив, про корисність якого поки занадто рано говорити. Редакція bestfacts.com.ua вважає, що це той випадок, коли лише час здатне показати що добре, а що погано.

Сергій Мавроді про криптовалюте

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: