Всі ми хочемо виглядати шикарно, бути здоровими і граціозними, як лебеді у ставку, щоб зачаровувати оточуючих і ділиться з ними своєю позитивною енергією.

Для цього існує маса способів: дієти, косметологічні процедури, відмова від шкідливих звичок і заняття танцями. Але досить популярним і дієвим способом, що допомагає привести не тільки тіло, але і духовне наповнення в ідеальний стан, є йога.

Йога допомагає бути в гармонії з собою і зі світом

Як вибрати вид йоги?

Йога повинна подобатися вам. Якщо ви віддаєте перевагу динаміку, то варто спробувати Аштанга Віньяса-йогу, де відбувається швидка зміна асан (поз). Любителям середнього темпу занять рекомендована класична Хатха, асани якій виконуються вдумливо і спокійно. Охочим схуднути без шкоди для здоров’я в самий раз доведеться «гаряча йога», яка допоможе вашому організму неабияк пропотіти, а ось людям, які шукають самого себе і переслідує мету «набратися сил» підійде Кундаліні або Раджа-йога.

Досить зайнятися йогою, як всі звернуть на вас увагу

Що таке Хатха-йога?

Хатха-йога – це не банальні фізичні вправи, але і цілий джерело знань, спрямованих на відновлення енергетичного балансу. Вчення грунтується на двох складових:

1. «Ха» — «вдих». Це активна енергія Сонця.

2. «Тха» — «видих». Є пасивною енергією, з якою асоціюють Місяць.

Тобто Хатха-йога спрямована на формування правильного дихання, яке повинне бути рівним, спокійним і глибоким. Воно зобов’язане доторкатися до кожної клітинки вашого тіла, і тоді ви зможете відчути прилив життєвої сили і енергії. Домогтися привабливості і гнучкості тіла можна завдяки цілому комплексу вправ.

Базовий комплекс хатха-йоги Особливості проведення Хатха-йоги:

— статичність поз;

— значна увага приділяється постави і хребта;

— вплив на внутрішні органи за рахунок направлення енергії і вироблення правильного дихання (доведено позитивний вплив занять на гормональний фон і внутрішню секрецію);

— Хатха-йога розвиває не тільки витривалість, але і покращує пам’ять і уважність.

Що таке Аштанга Віньяса йога?

Аштанга Віньяса йога виступає в якості різновиду Хатха-йоги. В процесі проведення вправ особливу увагу приділено концентрації на деяких точках, енергетичних замків, системи дихання і медитації. Завдяки цим складовим в організмі людини виникає внутрішній жар, який провокує рясне виділення поту. Практикуючий відчуває приплив енергії, циркуляцію крові і спокій, окутывающее свідомість.

Віньяса йога для початківців

Що таке Йогалатес?

Йогалатес – це комплекс вправ, що поєднує в собі пілатес і йогу. Йогалатес передбачає:

— безліч занять на баланс і розтяжку;

— вироблення системи правильного дихання;

— повільне виконання вправ;

— видих робиться на силової частини руху;

— відсутність ривків.

Йогалатес. Втрачаємо вагу Заняття підходять для людей будь-якого віку, головне, щоб у них не було протипоказань до пілатесу. В сучасних клубах йогалатес більше спрямований на динамічне виконання вправ з метою коригування фігури.

Що таке Раджа-йога?

Раджа-йога являє собою практику, яка в повній мірі заснована на медитації – відторгненні свідомості від власного «Я». Звільнившись від своєї свідомості, досягнувши самадхі, людина починає пізнавати себе, але перед практикою медитації потрібно вдосконалити своє тіло шляхом Хатха-йоги.

Раджа-йога. Медитація Раджа-йога заснована на:

1. Концентрації (на конкретному об’єкті чи думки).

2. Зосередженні (в голові повинна функціонувати лише одна точка).

3. Сверхсознании (досягається, коли повністю вивчений основний об’єкт).

Наприклад, вам пропонується зосередитися на вогні або зображенні чакри. Потім об’єкт концентрації стає тоншою. Як тільки це відбудеться, необхідно задіяти мантри і правильне дихання.

Що таке Янтра-йога?

Це ціле джерело знань, який об’єднує в собі споглядання, рух і контроль за диханням. Практика підійде багатьом сучасним людям, так як дозволяє ефективно знімати напруження, не втрачаючи концентрації. У цьому варіанті йоги існує 108, поз. Більшість з них можуть виконувати навіть діти або вагітні. Як правило, заняття тривають 1,5-2,5 години. Вранці практикують дихання, а у вечірній час – рух (обов’язково на голодний шлунок).

Янтра-йога напоминает Цигун и Хатха-йогу

Що таке «Гаряча йога»?

«Гаряча йога» — унікальна гімнастика, дозволяє скинути зайву вагу. Заняття проходять у спеціальному приміщенні при температурі +38-42 градуса. Вважається, що під час виконання вправ, ви зігріваєте тіло, покращуєте кровообіг і виводите шлаки з організму. Ці заняття не тільки приводять в тонус м’язи практикуючого, але і дозволяють позбутися від повсякденних стресів.

Гаряча йога: щоб не стало погано на занятті

Що таке йога Кундаліні?

Ці заняття спрямовані на підняття енергії кундаліні з основи хребта. Тут займаються не тільки стандартними вправами, але і досягають стану медитації шляхом використання комплексу асан і співу мантр.

Особливості Кундаліні йоги:

— закриті очі;

— повна концентрація, найчастіше на диханні;

— мантри і вимова слів;

— поза схрещених ніг;

— пряма постава;

— методи контролю за диханням.

КУНДАЛІНІ ЙОГА ДЛЯ НОВАЧКІВ

Що таке йога для вагітних?

Під час виношування плоду у майбутніх мам спостерігається значне навантаження на хребет. Щоб хоч якось її знизити, існує цілий комплекс полегшених вправ, що дозволяють зміцнити здоров’я як мамі, так і майбутньому малюкові. Правильне дихання під час занять йогою сприяє насиченню крові киснем і покращує її рух по судинах. Крім того, йога допомагає уникнути стресів і зняти напруженість.

Готуємо тіло до пологів. Йога для вагітних Також редакція bestfacts.com.ua пропонує вам ознайомитись зі статтею про фітнесі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: