Інвестиції – вкладення грошей у що-небудь для отримання доходу і, як наслідок, грошової свободи і незалежності.

Інвестиційний портфель – це група цінних активів (золото, акції, облігації, опціони), зібраних разом з певною метою. Більш навчені досвідом, консервативні інвестори вкладаються в довгострокові проекти – з невеликими ризиками і меншим прибутком. Більш ризикові «авантюрні» інвестори воліють короткострокові і більш прибуткові справи, але у разі провалу, можуть залишитися ні з чим. Проте всіх їх об’єднує одне завдання – отримати дохід.

Управління інвестиційним портфелем може збільшити капітал

Основні типи інвестиційних портфелів

Портфелі діляться на безліч типів, але можна виділити головні:

•Консервативний – містить найменшу кількість ризиків, передбачає меншу прибуток. Безпека вкладених коштів – ось головне завдання такого портфеля. В більшості випадків складається з короткострокових позик, облігацій, вкладів в золоті, нерухомості.

•Агресивний – підходить людям, які не бояться ризикувати. Вони повинні мати стійку психіку, готову до коливань ринку. Але і прибуток у разі успіху буде велика. Найчастіше більшість активів – акції.

•Збалансований – це ідеальний тип портфеля, в якому рівні частки займають обидва показника – стабільність і ризик. У разі невдачі одних вкладень, інші стануть підмогою.

Ідеальний інвестиційний портфель

Навіщо потрібен інвестиційний портфель?

У першу чергу потрібно визначитися, для чого створюється подібний портфель? Хто хоче забезпечити собі старість, а хтось вкладається, щоб заробити більше грошей на поточні витрати. Інвестиційний портфель – це зручний існтрумент для досягнення будь-яких цілей. Адже вкладаючи капітал у різні інструменти, можна зменшити ризики і зберегти прибутковість. Іншими словами, якщо десь не «вигорить» – є ще інші варіанти. Тому досвідчені інвестори ніколи не вкладають свої кошти в одне підприємство, а рівномірно розподіляють їх між різними об’єктами інвестицій, складаючи грамотний бізнес-план.

Як створити інвестиційний портфель?

Пункти, які потрібно враховувати, створюючи інвестиційний портфель:

•ризики інвестувань

•цілі інвестувань

•терміни інвестувань

Формування інвестиційного портфеля Якщо людина хоче спокійно отримувати стабільний дохід без ризиків, йому варто вибрати консервативний портфель. При цьому він буде отримувати дохід близько 4-5% в місяць, але це компенсується надійністю. Агресивний ж портфель дозволяє отримувати 30-70% в місяць, але це пов’язане і з підвищеними ризиками. Тому найкращий вихід – це збалансований портфель – щось середнє між ними двома. Такий портфель дозволить отримувати до 20% доходу в місяць при меншому рівні ризиків. Доступні варіанти інвестування досить великі.

Що таке ребалансування інвестиційного портфеля?

Ребалансування – процес, при якому капітал всередині портфеля інвестицій перерозподіляється з менш прибуткових активів на даний момент в більш активні доходи. Таким чином, підвищується загальна дохідність портфеля і, відповідно, прибуток власника.

Перерозподіл активів допоможе підвищити прибуток

Дохідність і ризик в інвестиційному портфелі

Основною величиною при організації інвестиційних портфелів є їх ризик і прибутковість, а також диверсифікація (розподіл) ризиків. Найважливіше питання в цьому випадку – скільки грошей інвестор готовий втратити? Це і будуть ризики. Ризик активу – величина змінна, яка залежить від багатьох факторів. Дохідність портфеля розраховується як загальна сума прибутковості окремих видів акцій і цінних паперів, включаючи й активи без ризиків. Щоб зменшити ризики в портфелі, потрібно включити в нього різноспрямовані по своїй прибутковості цінні папери. Чим вище ризик проекту – тим більш високі вимоги до доходу.

Мінімальні ризики пов'язані з мінімальними доходами

Як управляти інвестиційним портфелем?

Управління інвестиційним портфелем – це низка маніпуляцій з цінними паперами, спрямована на резервування і збільшення інвестицій.

Управління инвестпортфелем Є кілька стратегій управління:

•Агресивна стратегія передбачає постійне відстеження біржового ринку, безперервну оцінку можливих доходів і оновлення активів. •Пасивна або консервативна стратегія – це збереження інвестиційних інструментів незмінними тривалий час. Портфель формується за допомогою довгострокових паперів при знижених ризики.

•Збалансована стратегія – це рівномірний розподіл всіх активів, яка у разі коливання ринку, гарантує мінімальні втрати.

Слідуючи чітко обраної стратегії, але в той же час реагуючи на ринкові зміни, можна домогтися успіху на ниві інвестицій. Вигідне вкладення в кризу стане підмогою для початківців інвесторів. Редакція bestfacts.com.ua бажає вам фінансового благополуччя і пропонує познайомитися зі статтею про те, як навчитися торгувати на Форекс.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: