XX століття змінив обличчя світу до невпізнання. Змінилися і методи ведення воєн.

Інформаційна війна не менш небезпечна, ніж звичайна

Раніше потрібно було будувати Троянського коня, щоб відімкнути зсередини ворожі ворота. Тепер достатньо отримати контроль над відповідним комп’ютером. Це інформаційна війна. Розв’язуючи її, люди намагаються завдати шкоди інформації, інформаційних систем та процесів ворога.

Цілі інформаційних воїн

Володіючи інформацією, можна деморалізувати противника, вивести з ладу його автоматизоване обладнання або заощадити власні ресурси. Здавалося б, досягти таких різних завдань одним способом неможливо.

Що таке інформаційна війна. Каже експерт Дмитро Гусєв Але уявіть, якщо ми залишимо військові підрозділи противника в інформаційному вакуумі, переконавши, що командування залишило їх гинути? Чи зможемо зламати комп’ютери на великому оборонному підприємстві? Цілі інформаційної війни прості:

1.Контроль над інформаційним простором. Якщо ви можете зламати головний сайт супротивника, а він ваш немає – перевага на вашому боці.

2.Інформаційні атаки. Злом навігаційних систем на ворожому транспорті здатний зупинити пересування.

Дезінформація - метод ведення інформаційної війни

3. Підвищення загальної ефективності військових сил. Наприклад, під час Другої Світової війни німці не знали, наскільки холодно може бути в Росії, і не запаслися теплим одягом. Замерзлі, хворі і деморалізовані солдати були вкрай неефективні.

Види інформаційних атак

Атакувати супротивника з допомогою інформації можна побічно або безпосередньо. Багато страшні події 20 століття можуть служити прикладом прямих і непрямих атак.

Інформаційний вкидання повинен викликати довіру

Пряма інформаційна атака. Розглянемо приклад, який стався під час громадянської війни в Анголі. В лютому 1988 року кубинський комплекс протиповітряної оборони збив південноафриканський винищувач-бомбардувальник. Тоді кубинська влада голосно заявили про цю подію, намагаючись залякати своїх ворогів.

Непряма інформаційна атака. Далі, в ході цього конфлікту, Куба багаторазово заявляла про мощі своєї ППО. Вона інсценувала ураження інших літаків, демонструючи уламки все того ж винищувача.

Методи ведення інформаційної війни

Яке ж зброя є в арсеналі бійців інформаційних війн?

1.Психологічні операції. Завдання стратега – сформувати операцію так, щоб привести супротивника в оману, паніку, жах. У 1973 році єгиптяни застосували проти Ізраїлю нову зброю. Це був небачений раніше вогневої наліт. Але з півтора тисяч госпіталізованих солдатів більше половини не мала жодних ушкоджень. Вони просто зазнали шоку.

2.Електронна війна. Це спосіб блокувати комп’ютерні системи противника, хакерські атаки.

«Інформаційна війна».«Людина без автомата» 3.Дезінформація. На сучасному журналістському сленгу – «вкидання». Прикладом може служити ситуація, яка склалася під час Української кризи 2014 року. Тоді ЗМІ розтиражували інформацію про те, що протестують на Майдані людей розстрілюють снайпери, найняті Януковичем.

4.Руйнування інформаційних систем. Широко застосовувалося під час Другої світової війни. Наприклад, бомбардування комунікаційних пунктів противника.

ЗМІ відіграють провідну роль у формуванні громадської думки

5.Прямі інформаційні атаки. Про них йшлося у попередньому підзаголовку.

6.Захист інформації. Під час арабо-ізраїльського конфлікту єврейська угруповання зламала сайт спільноти «Ізраїль не країна!», розмістивши на сторінках його членів свій прапор і напис «Зламано». Але ніякі сили не були кинуті на захист своєї інформації. В результаті араби зробили відповідну акцію «Литий свинець», вивівши з ладу 750 ізраїльських сайтів.

7.Фінансова залежність. Прикладом цього може служити історія найбідніших азіатських республік після розпаду СРСР. Вони поспішили проголосити політичні погляди, відмінні від поглядів «метрополії». Але без її підтримки економіка цих країн швидко прийшла в занепад.

Чим відрізняється інформаційна війна від війни інформаційної ери

Інформаційна війна – це тільки частина інформаційної війни ери. Втім, вона може виникнути і в мирний час.

Інформаційна війна рідко виникає на порожньому місці. Як правило, це гібридна війна. Вона супроводжується військовими діями або, щонайменше, політичним протистоянням.

«Хто володіє інформацією - той володіє світом» Натан Ротшильд

Теоретично, інформаційна війна може вестися і в мирний час. Американська газета The Washington Post повідомила цифри, що в 2008 році США витратили понад 300 мільйонів доларів для виробництва різних телепрограм (від розважальних до політичних) в Іраку. Їх метою було схилити місцеве населення на свою сторону. Це елемент інформаційної війни.

Але якщо за інформацією слідують нальоти, бомбардування і збройне вторгнення, то це вже повномасштабна війна інформаційної ери.

З історії інформаційних воїн

— В ході війни у В’єтнамі США споряджали спеціальні вертольоти, з яких програвалися запису дитячого плачу, криків жаху і погребальної музики.

Інформаційне зброю використовували в багатьох війнах

— В’єтнамці намагалися переконати США, що їх нальоти неефективні. В офіційних зведеннях говорилося, що від нальоту загинули кури, свині, буйвіл, але не люди.

— Під час української кризи 2014-2015 роки спеціальні сили були кинуті на те, щоб розробити лексику ненависті. Опоненти називали один одного «колорадами», «ватниками», «терористами»; і «бандерівцями», «укропами», «майдаунами».

Редакція bestfacts.com.ua бажає нам всім миру і сподівається, що про громадянських і світових війнах ми будемо знати тільки як про частину історії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: