В останні роки набирає популярність така система, як ГЛОНАСС. Ця навігаційна система, що працює за принципом взаємодії супутника з підключеними по каналах зв’язку приладами, є російським аналогом американської системи GPS і служить для визначення місцезнаходження і часу якого-небудь об’єкта. ГЛОНАСС використовується як у військовій сфері, так і в цивільному.

ГЛОНАСС може бути корисний кожному

Що таке датчики ГЛОНАССа?

Дуже часто сучасні автомобільні навігатори працюють на системі ГЛОНАСС. Вбудовані в них датчики дозволяють контролювати витрату палива, засікають час і місце заправок, збирають статистику зливів пального, якщо такі мали місце бути. З допомогою таких датчиків можна, наприклад, відстежити, їздив водій на службовому транспорті з особистим потребам. У компаніях, що займаються перевезеннями вантажів, також популярна така система: завдяки датчикам палива можна дізнатися, хто з водіїв пішов у нелегальний рейс, обманюючи роботодавця.

«Докладно» про систему ГЛОНАСС і GPS

Як ГЛОНАСС контролює паливо?

Найлегший спосіб підрахувати паливо – розрахувати його кількість з урахуванням пройденого відстані, але більшою популярністю користуються показники датчиків. Датчики, якими володіє дана система, поділяються на датчики паливного рівня і датчики витрати. Перші контролюють, скільки палива в даний момент знаходиться в баку, другі відстежують, скільки було витрачено взагалі.

Датчики ГЛОНАСС для контролю за рівнем палива

Датчики паливного рівня досить просто встановити, але вони не показують, коли і як були витрачені ПММ; датчики ж підрахунку витрати пального показують це, але їх монтаж набагато складніше.

Як обдурити ГЛОНАСС?

Космічний навігатор — Система ГЛОНАСС Для того, щоб система не показувала справжній витрата палива, водії застосовують різні способи.

  • Нанесення шкоди антени. Цей спосіб найбільш простий, достатньо лише пошкодити кабель, однак це дуже помітно, і водія, який зіпсував антену, можуть оштрафувати.
  • Екранування антени – досить спірний метод, який діє не завжди; до того ж частина приладів може передати сигнал і без антени.
  • Відключення або нанесення пошкоджень терміналу система – також досить громіздкий спосіб, його результат до того ж швидко усувається.
  • Впровадження в мікросхеми терміналу – практично не застосовується, так як це технічно дуже складно.
  • ГЛОНАСС-заглушки – це прилади, які працюють від прикурювача і відправляють на термінал повідомлення про втрату сигналу. Спосіб досить дієвий, проте часте використання навряд чи залишиться без уваги диспетчерів.

Редакція bestfacts.com.ua рекомендує вам також ознайомитися зі статтею про те, як вибрати GPS-навігатор.

ГЛОНАСС у великому місті

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: