Сучасне суспільство управляється владою, але щоб це управління здійснювалося грамотно і структуровано, необхідні спеціальні органи державної влади, такі як державне і муніципальне управління, які діють на різних територіях. Це можуть бути також і органи місцевого самоврядування, які контролюють діяльність громадян, але при цьому більшість проблем і питань вирішується самостійно самим населенням.

Що таке муніципальне управління?

Муніципальне управління – це основна діюча сила певного населеного пункту. Вона також може підрозділятися на органи влади, як і загальнонаціональна система. Таким чином, мер є представником виконавчої гілки, міська рада – законодавчої, а міський суд і місцеві представництва юридичної влади являють собою судову гілку.

Головне, чим відрізняється муніципальне управління від державного – воно не приймає ніяких окремих законів і повністю залежить від вищестоящих органів влади. Більш того, під юрисдикцію муніципального управління не потрапляють громадяни населеного пункту, а лише його безпосередні територіальні жителі.

Муніципальне управління вирішує питання в області свого населеного пункту – затверджує бюджет, плани на будівництво та розвиток територій, податки і збори.

Що таке державне управління?

Державне управління – це система органів влади, які вирішують питання й проблеми національного характеру. Під юрисдикцію державного управління потрапляють всі громадяни, що проживають на території країни.

Державне управління

Принципи державного управління формуються трьома підходами: правовим — передбачає захист прав усіх громадян відповідно до зводу законів і постанов держави. Політичний підхід передбачає приєднання до волі громадян і втілення її в життя. Головна мета управлінського підходу – ефективність по всіх щаблях національного добробуту. Головною метою є максимальна продуктивність при мінімальних витратах.

Що таке місцеве самоврядування?

Дуже часто місцеве самоврядування ототожнюється з муніципальним управлінням, але це не зовсім вірно. Місцеве самоврядування – це система не стільки державних органів, скільки організацій, які забезпечують громадян можливістю самим вирішувати більшість питань і проблем, що виникають у межах певної території. Останнім часом дуже популярним стало напрямок ГиМУ серед студентів, які бажають взяти активну участь у життєдіяльності суспільства.

На думку редакції bestfacts.com.ua саме злагоджена робота вищеперелічених органів влади може привести країну до успішного розвитку.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: