Війна нам представляється протиборством двох сил, які знаходяться по різні боки фронту, але в наш час війна приймає інші форми.

У гібридної війні б'ються мечем і пером

Не менш руйнівною може бути гібридна війна, метою якої є тотальний контроль не тільки над протиборчої стороною, але і над союзниками. Вона може вестися тихо, але наслідки будуть не менш жахливі.

Особливості гібридної війни

•Використовуються військові і невійськові інструменти, які поєднуються з методами інформаційного протиборства.

•Зростають значення непрямих і асиметричних дій.

•Застосовуються силові заходи прихованого характеру.

•Використовується протестний потенціал населення

Що таке гібридна війна. Каже експерт Дмитро Гусєв Потужна зброя гібридної війни – це підготовка та реалізація дій з допомогою форми управління. Тут створюються горизонтальні полицентрические структури і шикуються жорсткі ієрархічні управлінські піраміди.

Одне і теж подія можна висвітлити по-різному

Можливі таємні підривні дії, заколоти, повстання сепаратистів, при яких атакують державні структури управління. Військові дії можуть підтримуватися внутрішніми структурами (націоналістичними організаціями, псевдорелігійними групувань, організованою злочинністю, олігархами).

Етапи реалізації гібридної війни

Гібридна війна може вестися за трьома напрямками:

1.Військові дії: створення незаконних збройних формувань, провокування в країні-об’єкті конфліктів різної спрямованості, захоплення урядових будівель і об’єктів важливих інфраструктур, введення регулярних збройних сил під виглядом місцевих збройних формувань, дискредитація дій існуючого керівництва.

2.Інформаційна війна: вплив на населення країни-об’єкта, впровадження необхідної інформації серед громадян країни-агресора, тактична інформаційна підтримка в міжнародному співтоваристві.

Формування громадської думки - один з інструментів впливу

3.Енергетичне вплив: захоплення або руйнування енергетичної інфраструктури країни-об’єкта, порушення стабільності в роботі енергетичної системи, припинення енергетичних поставок для забезпечення життєдіяльності суспільства.

Стратегія ведення гібридної війни

Гібридна війна покликана ігнорувати будь-які права людини. Її загальна мета – переклад держави-жертви під зовнішнє управління. Для цього використовується підрив політичних, соціально-економічних, інформаційно-пропагандистських та багатьох інших сил. Стратегія гібридної війни спрямована на створення нестабільності чинної влади і організації протестного руху.

Головний принцип стратегії – кидок всіх сил на вузькі і вразливі місця країни-об’єкта, щоб дестабілізувати політичне і військове керівництво, соціально-економічні структури і культурно-світоглядну сферу. Все це призводить до зламу держави і передачу його управління зовнішнім силам.

Підривна діяльність - ще один інструмент гібридної війни

Особливості стратегії гібридної війни:

— важлива роль відводиться інформаційним, дипломатичним, кібернетичних та економічних методів;

— максимально стислий термін усунення колишнього уряду і взяття контролю країною-агресором;

— відсутність яскраво вираженого зовнішнього агресора, що дозволяє вести війну при формальному дотриманні правових норм.

Як протистояти технологіям гібридної війни?

Гібридна війна – це не завжди коротка війна. Щоб країни-агресора не дати домогтися своєї мети, необхідно вжити наступні заходи:

•Розробити державну концепцію протидії гібридної війні.

•Підготувати кадри, здатні до ефективного протистояння.

Гібридні війни нового типу. Мережеві війни •Створити цивільний штаб опору.

•Перехопити ініціативу: вирішувати завдання, спрямовані на знищення ворога, а не на зменшення втрати від його діяльності.

•Здійснення зачистки тилів: поповнення бюджету громадянського опору, підтримку активності державних силових структур у виконанні їх обов’язків, забезпечення безпеки незалежних журналістів.

Наступна війна може бути згубним для всього людства

•Контроль цивільних силових структур.

•Розробити індикатори, які допомагають швидко визначати ступінь загрози. •Своєчасне визначення вразливих місць.

Редакція bestfacts.com.ua рекомендує вам також ознайомитися зі статтею про найпотужніших бомбах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: