Емульсія являє собою так звану гомогенну дисперсійну систему, яка складається з двох незмішуваних рідин. Її зовнішній вигляд не має практично ніяких відмінностей від звичайної однорідної рідини. Емульсія характеризується наявністю маленьких крапель дисперсійної фази, розподілених у дисперсійного середовища. Самим простим і знайомим всім прикладом даної системи вважається молоко, в якому молочні жирові крапельки рівномірно розподіляються у воді.

Види емульсій

Всі емульсії можна поділити на кілька різновидів. Головними факторами для цього є способи емульгування, склади рідких фаз і співвідношення між ними, а також природа самого емульгатора. Емульсії поділяються на чотири види: прямі, зворотні, ліофільні, ліофобні.

Найвідоміша емульсія – це молоко

Прямі емульсії утворюються з неполярної рідини, що диспергується у полярному середовищі. Наприклад, рослинна олія у воді. Зворотні емульсії являють собою воду в маслі. Лиофильный тип може утворюватися спонтанно і характеризується термодинамічною стійкістю. Для ліофобних емульсій не властива термодинамічна стійкість, тому вони не можуть утворюватися самостійно.

Методи одержання емульсій

Емульсію того чи іншого типу можна отримати двома способами: утворення плівки або дроблення крапельок.

Перший метод полягає в тому, що на поверхні дисперсного середовища утворюється тоненька плівка з рідини, що не змішується з нею. Потім її розривають численні бульбашки повітря. Таким чином відбувається перемішування з емульгуванням.

Варіант з подрібненням крапель заснований на тому, що до дисперсійного середовища повільно додають дисперсійну фазу, при перемішуванні присутній емульгатор, що впливає на розміри і кількість безлічі утворилися крапельок.

Застосування емульсій

Різні галузі промисловості широко використовують різні види емульсій: будівництво, автомобілебудування, сільське господарство, харчова промисловість і багато інших. Як правило, емульсії прямого типу використовують у тому випадку, якщо необхідно захистити той чи інший предмет від руйнування і поліпшити його механічну міцність. Наприклад, мастильно-охолоджуюча рідина лиофильного типу adrana d 407 може бути використана для обробки сталі.

Деякі емульсії використовуються для обробки сталі

Як зазначає редакція bestfacts.com.ua, характерні властивості емульсій дозволяють їм бути незамінним компонентом виробництва.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: