Сучасні вчені ефект дежавю вважають одним з важкопоясненних і найзагадковіших феноменів.

Відчуття дежавю знайоме більшості людей

Сучасні вчені ефект дежавю вважають одним з важкопоясненних і найзагадковіших феноменів. Його виникнення завжди несподівано, а тривалість всього пару секунд. Той, хто перебуває в стані дежавю, яка відбувається в даний момент ситуацію або дія сприймає як вже раніше побачене чи пережите. Наприклад, це може бути незнайоме місце, яке раптом здається знайомим. Або події та дії, в яких людина може передбачити і назвати наперед свої майбутні слова, руху або руху інших людей.

Можливо, дежавю - це пам'ять про минулих життях

Ефект був названий на честь французького слова «déjà vu», яке в дослівному перекладі означає «вже побачене». Даний феномен досліджується споконвіку. Аристотель відносив дежавю до особливого психічного стану, який виникає при вплив певних факторів на психологічний стан людини. Конкретні дослідження ефекту дежавю почалися в 19-му столітті Емілем Буараком. Він вивчав це стан, і ряд інших схожих з ним.

Чому виникає дежавю?

Основні причини виникнення ефекту дежавю:

• Короткочасне розлад зв’язкових каналів між свідомістю і несвідомим. У підсвідомості міститься безліч неусвідомлених речей, думок, образів, переживань і т. д. Це все, що з якихось причин було витіснене зі свідомості. Дежавю виникає коли в реальному житті відбувається збіг з несвідомими образами.

• Сни збігаються з реальністю. Уві сні мозок моделює різні ситуації, які виявляються дуже близькими до реальності. Іноді такі ситуації частково збігаються з образами наяву, і людина відчуває дежавю.

Іноді наші сни досить точно співпадають з реальністю

• Одночасне спрацьовування запам’ятовування і спогади. Отримуючи нові знання, мозок зіставляє інформацію з тієї, яка вже є в голові (принцип «знаю — не знаю») і після цього записує її. У якийсь момент відбувається збій і виходить, що нова інформація одночасно піддається і записыванию, і зчитування. Мозок сприймає її як уже наявний у своїй пам’яті і внаслідок цього з’являється відчуття дежавю. Було встановлено, що одним із спонук такого збою може виявитися різна швидкість зорової інформації для кожного ока.

• Дежавю є справжнім спогадом. Тут дуже доречний персонаж Шурика з відомої комедії. Кожен день ми можемо пропускати безліч речей повз своєї свідомості, але мозок безперервно одержує інформацію і обробляє її, а потім відкладає в підсвідомість. І потім, коли ми стикаємося з цією записаної річчю вже в свідомому стані, може виникнути дежавю.

• Гіпотези фантастичного і езотеричного характеру. Люди, склоняющиеся до таких гіпотез, стверджують, що це пам’ять про минулих життях, що час може викривлятися, що це зв’язку з якимись паралельними світами і т. д.

Феномен дежавю – одна з найбільш дивних і недосліджених здібностей людини

Як позбутися від дежавю?

Першою причиною дежавю вчені називають втому. Так що якщо вас став часто відвідувати цей ефект, то варто задуматися про відпочинок, обов’язковому повноцінному сні. Можливо, ви живете в постійній поспіху і метушливому ритмі життя. Тоді потрібно зробити перерву, прогулятися, побути в компанії близьких людей або навпаки усамітнитися і дотримати режим тиші.

Сон і медитація позбавляють від втоми і дежавю

Як можна менше давайте навантаження на очі, відмовтеся від телевізора і комп’ютера. Якщо точно відомо, що дежавю пов’язане з перевтомою, то його ні в якому разі не можна ігнорувати, а терміново звертатися до лікаря. Бездіяльність може призвести до зниження уваги, зорових і слухових галюцинацій. Ще однією причиною настирливих дежавю можуть бути душевні рани. В такому випадку краще опрацювати всі з психологом. Редакція bestfacts.com.ua сподівається, що в нашій статті ви знайшли вичерпну інформацію про те, що таке дежавю.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: